Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“ kviečia į susitikimą

Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“ tęsia tradiciją ir kviečia mažeikiškius, miesto svečius 2019 m. sausio 26 d., šeštadienį, 12 val. į Mažeikių viešąją biblioteką pasisemti įkvėpimo, motyvacijos, drąsos. Susitikimo tema „Ką gali žmogus?“

Susitikimo svečiai:
* Lietuvos geležinis žmogus, ultratriatlono pasaulio rekordininkas Vidmantas Urbonas;
* Lietuvos sporto universiteto dėstytojas, mokslų daktaras, vienas tituluočiausių neįgaliųjų sporto atstovų, šiemet Berlyne Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate pelnęs aukso medalį Kęstutis Skučas;
* vieni stipriausių Lietuvos lengvaatlečių – šeimyninis duetas: sesuo su broliu – Loreta ir Remigijus Kančiai.

Klausydami mūsų svečių tikrų istorijų ir pamąstymų, ieškosime atsakymų į klausimus: ar mes turime galimybių ribas, ar amžius svarbus svajonėms, ar ilgas kelias nuo „noriu“ iki „galiu“, kaip išsikelti tikslus ir jų siekti?

Labai tikimės, kad ir savų klausimų atsinešite 🙂

RENGINYS NEMOKAMAS

Daugiau informacijos el.paštu penki.kalnai@gmail.com, telefonu 8 656 70347.

Apie renginio svečius:

Vidmantas Urbonas – Lietuvos triatlonininkas, pasaulio ultratriatlono čempionas, pasaulio rekordininkas, Lietuvos Respublikos nusipelnęs treneris, Panevėžio triatlono klubo vadovas.

„Geležiniu žmogumi“ pramintas panevėžietis – vyras, savo ištverme ir atkaklumu nustebinęs pasaulį. Sportininkas garsina Lietuvos vardą įspūdingais pasiekimais triatlono varžybose. 1996 m. jis pagerino vienos paros triatlono planetos rekordą, o 1998 m. tapo žmogumi, per visą žmonijos istoriją greičiausiai įveikusiu ilgiausią pasaulyje triatlono trasą (76 km plaukimo, 3600 km važiavimo dviračiu bei 844 km bėgimo). Tokio rekordo iki šiol nepavyksta pagerinti jokiam kitam planetos sportininkui.

Vaikų namuose užaugęs V. Urbonas į profesionalų sportą pasuko 1990 m. Geležinio žmogaus vardą panevėžietis pelnė 1998 m., kai pasiekė iki šiol nepagerintą pasaulio rekordą. Meksikoje vykusiose varžybose lietuvis įveikė dvidešimt kartų ilgesnę klasikinio triatlono distanciją – per 18 parų, 5 valandas ir 46 minutes nuplaukė 76, dviračiu nuvažiavo 3600 ir nubėgo 844 kilometrus. Šio rekordo per du dešimtmečius nėra pagerinęs niekas. 1999 m. liepą sportininkas pateko į reanimaciją, nes dėl patirtų fizinių perkrovų sutriko inkstų veikla. Mėnesį kojų nejautusiam sportininkui buvo prognozuojama neįgaliojo dalia, bet panevėžietis paneigė visas prognozes. 2007 m. V. Urbonas perplaukė Baltijos jūrą, o netrukus subrandino ir pradėjo akciją „Vanduo – tai gyvybė“. 2018 m. įveikė aukščiausią Pasaulio ežerą Tibeto kalnuose ir užbaigė šią akciją.

Susitikimo metu geležinis žmogus Vidmantas yra pasiryžęs atsakyti į klausimą: „Ar yra žmogaus galimybių ribos?“.

Kęstutis Skučas – LKKA Taikomosios fizinės veiklos katedros docentas, socialinių mokslų daktaras. Ištrauka iš vieno straipsnio: „Neįgaliu nelaikau savęs nei šeimoje, nei gyvenime, – šypteli sportiško sudėjimo šiltų akių vyras, su kuriuo bendraudama sunkiai galiu patikėti, kad jis patogiai įsitaisęs ne ant kėdės, o specialiame vežimėlyje. – Juk tik nuo mūsų pačių priklauso, kokius save pateikiame aplinkiniams ir kokios reakcijos iš jų tikimės.“

Nors vos 19 metų K. Skučą liga pasodino į neįgaliojo vežimėlį, polinkis į sportą ir stipri vidinė motyvacija išgelbėjo nuo nevilties. „Tapęs neįgaliu, atsidėjau sportinei veiklai. Sportuodamas pasijusdavau stipresnis, lengviau įveikdavau sunkumus kasdienėje veikloje. Judant vėžimėliu pasitaiko daug kliūčių, o sportas užgrūdino ir stiprino motyvaciją. Sutinku, kad iššūkiai užgrūdina. Iš pradžių jautiesi gal ir ne taip drąsiai, sportuoji dėl savęs, bet vėliau norisi vis daugiau, kai pamatai, kad tuos iššūkius gali įveikti“, – įsitikinęs sportininkas.

Kęstutis dalyvavo net penkiose Parolimpinėse žaidynėse. Jėgas bandė plaukimo baseine, disko sektoriuje, vežimėlių lenktynėse (T52 klasė). Paskutinis stambus laimikis: 2018-aisiais Berlyne (Vokietija) vykusio Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato vyrų 400 m vežimėlių lenktynėse Lietuvos atstovas iškovotas aukso medalis.

Remgijus Kančys ir Loreta Kančytė

Remigijus Kančys  – žinomas lengvaatletis, Rio De Žaneiro Olimpinių žaidynių (2016 m.) dalyvis. 2014-aisiais jis buvo pirmas Vilniaus maratone, 2015-aisiais Berlyno maratone pasiekė savo asmeninį rekordą ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą į 2016 m. vasaros olimpines žaidynes. Po pasirodymo Rio de Žaneiro olimpiadoje R.Kančys sužibėjo ir Europoje. 2017 m. Hanoverio maratone jis pagerino asmeninį rekordą, tapusį trečiuoju greičiausiu laiku Lietuvos maratono bėgikų istorijoje. 2018 m. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Londone (Didžioji Britanija) maratono distancijoje iškovojo 24-ąją vietą.

Remigijus ne tik garsus Lietuvos bėgikas, bet ir ne vieną talentą išugdęs treneris, dirbantis Kauno maratono klube. Jo auklėtinė – sesuo Loreta Kančytė viena stipriausių ir perspektyviausių vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikių. 2018 m. liepos mėnesį Loreta tapo Lietuvos čempione 5000 m bėgimo rungtyje.

Remigijus ir Loreta sako: NORAS = GALIMYBĖ.

Kitos naujienos