Naujos knygos

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. gruodžio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (517 KB)

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. lapkričio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (796 KB)

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. spalio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Knygų sąrašą rasite čia:Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (1,95 MB )

Filmai vaikams :filmai-vaikams (390 KB )

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. rugsėjo mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (617 KB)

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. rugsėjo mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (809 KB )

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. rugpjūčio mėn.

 

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje ( 1,32 MB )

Kviečiame skaityti!

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. birželio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos-knygos-vaiku-ir-jaunimo-skyriuje (1,25 MB)

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. gegužės mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos Vaikų ir jaunimo skyriuje (336 KB)

 

 

Naujos  knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. balandžio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos Vaikų ir jaunimo skyriuje (779 KB)

 

Kviečiame skaityti!

Naujos knygos viešosios  bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. kovo mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos Vaikų ir jaunimo skyriuje (1,08 MB)

 

Kviečiame skaityti!

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2021 m. kovo mėn.

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos Vaikų ir jaunimo skyriuje  (100 MB)

Kviečiame skaityti!

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. lapkričio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos Vaikų ir jaunimo skyriuje (658 KB)

 

Kviečiame skaityti.

 

 

Dan Brown. Laukinė simfonija

 

Ar jūs esate pasiruošę nuotykiui?
Laipiodami po medžius ir skrosdami jūras kartu su dirigente Pele ir jos muzikalia draugų kompanija, sutiksite didžiulį mėlynąjį banginį, greituosius gepardus, miniatiūrinius vabaliukus ir grakščiąsias gulbes. Kiekvienas jų saugo paslaptį, kuria norėtų pasidalyti.
Keliaudami šios knygelės „Laukinė simfonija“ puslapiais atrasite staigmenas, kurias paliko dirigentė Pelė – besislepiančią zvimbiančią bitę, susimaišiusias raides, už jų slypinčias įvairias užuominas ir netgi užkoduotą žinutę skaitytojams!
Dirigentė Pelė yra paruošusi vieną didžiulę simfoninę staigmeną!
Ar galite atspėti, ką ji sumanė?
Sekite šiame nuotykyje paliktomis užuominomis!

Ši knyga nėra įprasta. Tu gali IŠKLAUSYT (ne vien perskaityt ją!). Nuskenuoji QR kodą telefonu. Orą pripildai muzikinių garsų. Su nemokama autoriaus sukurtos muzikos programėle!

Frances Hodgson Burnett, Mariachiara Di Giorgio. Paslaptingas sodas

 

 

Merė Lenks – mergaitė, parsiųsta iš Indijos į Angliją. Merė nemylima, o be to ir našlaitė, kuri apsigyvena niūriame dėdės dvare. Čia ji laiką leidžia klaidžiodama po daugybę koridorių ir sodų takelius. Netikėtai mergaitė atranda paslaptingą sodą, kuris slepiasi už uždarų vartų. Merė čia aptinka tikrą stebuklų pasaulį ir nepaprastų draugų.
Pagrindinė veikėja pasiryžta atnaujinti sodą, o darbas su augalais atgaivina sužeistą, jautrią sielą Išsigydžiusi vidines bėdas pati, ji sugeba padėti ir kitiems.
Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“ – jautri, už širdies griebianti istorija, kuriuos siužetas įtraukia tiek vaikus, tiek suaugusius skaitytojus. Dailininkės Mariachiara Di Giorgio paveikslai puikiai papildo tekstą ir jaudina vaizduotę.

 

 

Giacomo Papi. Broliai Kalėdos

 

Nuotykių kupinas siužetas, magiškos būtybės ir tikrosiomis vertybėmis spinduliuojanti istorija jaukiai sušildys tamsius žiemos vakarus.

Kalėdų išvakarės. Viso pasaulio vaikučiai palaimingai miega savo lovelėse ir laukia dovanėlių. Kalėdų senelio kaimelyje darbai virte verda. Rogės dekoruotos, elniai pakinkyti, dovanos suvynios ir saugiai sudėtos į į stebuklingą maišą. Tobula! Jei ne viena smulkmena… Niklas Kalėda, kurį visi pažįsta kaip Kalėdų Senelį, pakirstas gripo ir nesikelia iš lovos. Jis toks silpnas, kad tikrai neatlaikytų šaltos ilgos nakties.
Atrodo pasaulį ištiko katastrofa ir Kalėdos sužlugdytos! Tačiau Niklas pakiša mintį susisiekti su jo penkiasdešimt metų nematytu broliu Lučianu ir paprašyti pagalbos! Tuo tarpu nykštukas ištęs laiką, kad Lučianas suspėtų išdalinti visas dovanėles!
Tiesa, Lučiano požiūris į Kalėdas visai kitokios nei brolio. Jis aršus lygybės gynėjas ir mano, kad skirtumas tarp turtingų ir vargšų vaikų dovanėlių yra neteisingas. Jis nusprendžia Kalėdų džiaugsmą dalinti visiems vienodai! Tai jo gyvenimo svajonė – nepaisyti socialinio statuso ar tautybės ir kiekvieną nudžiuginti lygiai taip pat!
Ne viskas taip paprasta! Senas brolių Kalėdų priešas, pramogų parko savininkas ir žaislų pramonės magnatas, nori pasisavinti šventes! Lučianas leidžiasi į nepakartojamą nuotykį dalinti vienodų dovanų viso pasaulio vaikams, tuo tarpu piktojo milijonieriaus pakalikai persekioja naująjį Kalėdų senelį. O du vaikai, Madalena ir Pjetras, ramiai gulėdami savo lovelėse, dar nenumano į kokią stebuklingą istoriją įsitrauks.

Matt Haig. Tėtušis Kalėda ir aš

 

Drąsi ir žavi Amelija vėl pasirodo trečioje autoriaus Matt Haig knygoje, kurią iliustravo Chris Mould. Mergaitė, įvaikinta Tėtušio Kalėdos ir jo naujos žmonos, dabar gyvena Elfhelme. Amelija stengiasi prisitaikyti ir įsitaisyti naujuose namuose Šiaurėje. Regis dabar gyvenime jau nieko netrūksta, tačiau esate neteisūs! Ji lanko elfų mokyklą ir gerokai išsiskiria iš visų vaikų ne tik ūgiu, bet ir požiūriu į mokslus. Maištingai panelei atrodo, kad visus metus dainuoti kalėdines daineles nėra gera mintis. Elfų pasaulyje pritapti daug sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio!
Amelija, atkeliavusi į Šiaurę, gauna ne tik mylinčią šeimą, bet ir įgyja priešų. Pats pikčiausias ir nuožmiausias – elfas Tėtušis Vodolas, kuriam labai nepatinka tarp saviškių matyti žmonių vaiką. Jis pasiryžęs sugadinti Kalėdas ir išvyti Tėtušio Kalėdos šeimą visiems laikams. Skleisdamas melagingas žinias jis į savo pusę patraukia ir Velykų kiškį bei jo bendraminčius. Amelijai teks stoti į kovą ir dar kartą gelbėti Kalėdas.

Matt Haig savo knygelėje „Tėtušis Kalėda ir aš“ sukūrė nuostabų pasaulį su unikaliais veikėjais ir veiksmo kupinu siužetu. Stebuklinga, nuoširdi ir nuotaikinga knyga patiks visai šeimai! Istorija perteikia tikrąją Kalėdų prasmę. Juk svarbiausios ne dovanos. Tikroji magija slypi širdyje. „Tėtušis Kalėda ir aš“ bei panašaus žanro knygos puikiai tinka advento laikotarpiui.

Sabrina Weiss, Giulia De Amicis. Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys

 

Rašytoja Sabrina Weiss ir iliustratorė Giulia De Amicis parengė knygą „Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys”, kurioje atrasite unikalią gyvūniją: grėsmę keliančius ryklius, nuotaikingus delfinus, pingvinus, vėžlius, banginius, medūzas ir net milžiniškus kalmarus. Ši informatyvi knyga yra pilna iliustracijų bei stebinančių faktų apie jūrų gyvenimą.
Mes visada buvome mokomi, kad pasaulyje yra penki skirtingi vandenynai. Kiekvienas jų su savo unikaliomis savybėmis. Tačiau knygoje „Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys” autorė Sabrina Weiss teigia, kad okeanai vienas su kitu susijungia ir sudaro vieną didžiulį pasaulio vandenyną, sukaupusį net 96,5% visos žemės vandens. Kiek iš tiesų mes žinome apie šiuos galingus vandenis? Panašu, kad nedaug.
Sabrina Weiss tyrinėjimus pradeda pristatydama penkias zonas, pagristas gyliu ir patenkančia šviesa: apšviestas saule paviršius, prieblanda, tamsa, gelmės ir gilesni nei 6 km sluoksniai. Autorė pasakoja faktus žinomus apie kiekvieną sluoksnį ir supažindina su jam būdinga gyvūnija.
Aptarusi zonas, autorė smalsiesiems biologams pasakoja apie ekosistemas. Ekosistemą sudaro gyvi ir negyvi daiktai, reikalingi jai palaikyti, įskaitant gyvūnus, augalus, organizmus ir dirvožemį, taip pat orą, vandenį, uolienas bei saulės šviesą. Kiekvienas elementas turi savo vaidmenį reikalingą ekosistemos palaikymui. Rašytoja nagrinėja poliarines jūras, koralinius rifus, deltas, druskingas pelkes, bei įvairius juose gyvenančius organizmus.

Genny Gallo, Annalisa Beghelli. Maisto atlasas

 

Pasaulį galima pamatyti iš daugelio skirtingų požiūrio taškų, tačiau vienas įdomiausių yra maistas. Turbūt visi girdėjome posakį „Mes esame tai, ką valgome“. Tad maisto atlasas ir kviečia pasižvalgyti kokie yra papročiai ir ką valgo žmonės įvairiuose pasaulio kampeliuose.
Knygos puslapiais keliaudami po įvairias šalis mes pastebėsime, kad tam tikras maistas atspindi jį sukūrusių žmonių kultūrą, tradicijas ir santykį su gamta. Knygos autorė norėdama atskleisti nacionalinių patiekalų paslaptis vedžioja skaitytojus po pasaulio žemėlapį. Mes sužinosime ne tik kur kas ką valgo ir kodėl, bet ir iš kur kilo įvairių maisto produktų ir patiekalų pavadinimai. Pavyzdžiui, turbūt visi žino klasikinę picą Margaritą, tačiau ši knyga atskleis, kodėl pirmajai picai buvo suteiktas Italijos karalienės Margaritos vardas.
Ant žemėlapio sudėlioti maisto patiekalų piešiniai ir paaiškinimai kviečia keliauti po skonių ir kvapų pasaulį, praturtinti savo žinias apie įvairias tradicijas ir – o kodėl gi ne – sužadinti apetitą. Verskite knygos „Maisto atlasas“ puslapius ir sužinokite, ką žmonės valgo neįžengiamuose Amazonės miškuose, kaip Indijoje ruošiama vištiena, kokiais vabzdžiais minta australai ir… kodėl tuo mėgaujasi.
Knygoje kalbama ne tik apie patį maistą, bet ir apie su juo susijusias tradicijas. Pavyzdžiui, pasakojama, ką ir kada islamo tikėjimo žmonės valgo per Ramadaną. Vokietija, Portugalija , Kinija, Kanada, Venesuela, Naujoji Zelandija ar Centrinė Afrika – visose šiose šalyse žmonės valgo skirtingai ir turi įdomių, ne visiems girdėtų papročių! Žemėlapis suskirstytas į Europą, Aziją, Afriką, Ameriką ir Okeaniją.

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. lapkričio mėn.

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (1,28 MB)

 

Kviečiame skaityti.

 

 

Danguolė Kandrotienė. Tukas mokosi dalintis

 

Kartą vienas mažas kiškutis dovanų gavo traukinuką. Ne šiaip sau mažutį traukinuką, o didelį traukinį – garvežį su penkiais vagonėliais. Ir viskas būtų buvę gerai, jei tik Tukas būtų dalinęsis savo žaisliuku su draugais arba nebūtų nusinešęs jo į darželį! Garvežiukas dingo, o jo ieškodamas kiškutis Tukas mokėsi dalintis.

Smagi, ugdanti istorija su netikėta pabaiga, kurią parašė žinoma rašytoja Danguolė Kandrotienė, Prano Mašioto premijos laureatė, geriausios metų knygos vaikams ir paaugliams (2014 m.) autorė. Ją iliustravo Dainius Šukys – taip pat rašytojas, vaikų knygų iliustratorius, kurio iliustruotas knygas skaito ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vaikai.

 

 

Karl Olsberg. Berniukas baltame kambaryje

 

Manuelis atsibunda baltame kambaryje. Berniukas nežino nei kaip čia atsidūrė, nei kur jis yra ir net neprisimena, kas jis toks – atrodo jo atmintis visiškai ištrinta. Vienintelis berniuko kontaktas su išoriniu pasauliu yra kompiuterio sugeneruotas moteriškas balsas Alisa, per kurią Manuelis gauna prieigą prie interneto. Pamažu berniukas supranta, kas nutiko ar galėjo nutikti. Jis buvo pagrobtas ir sužeistas. Neaišku tik, kodėl ir kaip jis išgyveno. O gal visa tai yra netiesa? Kas yra Manuelis?
Kuo toliau vystosi siužetas, tuo labiau Manuelis klaidinamas. Jam pasakojamos skirtingos istorijos ir berniukas turi nuspręsti kuo pasitikėti.
Autorius Karl Olsberg meistriškai kuria įtampą ir protagonisto jausmus perteikia taip, kad patys skaitytojai jaučia baimę ir tarsi dalyvauja veiksme. Knygoje keliami galvoti skatinantys filosofiniai klausimai. Nieko nuostabaus juk rašytojas yra apsigynęs daktaro disertaciją dirbtinio intelekto srityje.
Pagrindinis knygos veikėjas yra smalsus, protingas ir linkęs rizikuoti. Manuelis nepasiduoda, ieško išeities iš padėties ir net pradėjęs abejoti tiek savimi, tiek visa aplinka, išlieka drąsus. Jaunimui skirta knyga „Berniukas baltame kambaryje“ gali būti skaitoma tiek kaip filosofinis kūrinys, tiek kaip nuotykių romanas.

Tomas Dirgėla. Užkeiktoji pono Kuko knyga

 

Tomas Dirgėla – vienas populiariausių lietuvių vaikų rašytojų, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas”! Savo skaitytojams Tomas Dirgėla dovanoja jau septynioliktą knygą ir kviečia įžengti į rūką, kuriame dedasi neįtikėtinai šiurpūs dalykai.

Praėjus vos kelioms dienoms po to, kai mieste išsisklaidė rūkas ir atsitraukė staiga smogęs šaltis, į policiją prisistatė žinomas vaikų rašytojas ponas Kukas. Jis prisipažino nesugalvojęs, apie ką rašyti naują knygą, ir prisiminė vaikystėje girdėjęs apie sandėrius su Šėtonu.
Dienraštis „Publika”, Nr. 142 (73)

Ką darytum, jei vieną dieną paslaptingai dingtų tavo mama, o miestą apgaubtų nepaaiškinamas rūkas ir šnabždesiai? Atsiversk šią siaubo knygą ir ženk į priekį! Tik nepamiršk – „Užkeiktosios pono Kuko knygos” nevalia palikti atverstos.

 

 

Antanas A. Jonynas. Skambanti ABC

 

Mus supantis pasaulis kupinas garsų – skambančių, čežančių, burzgiančių…
Mus supančios knygos kupinos raidžių – apvalių, kampuotų, vingiuotų…
O kai garsai ir raidės susitinka, gimsta SKAMBANTI ABC.
Vartydami šios knygos puslapius, mažieji panirs į eilėraščiais piešiamą pasaulį, kuriame gandras skambina gitara, meškis ima mandoliną, triušis tikrina trimitą, o vilkas, valtorna išliūliavęs lopšinę, viršelyje nusičiumpa violončelę.
Instrumentų tokia įvairovė, kad muzikantai net nespėja visų išmėginti!
O vaikai? Jie šią ypatingą abėcėlę išmoks ne tik perskaityti, bet ir suskaičiuoti, parašyti, išgirsti, padainuoti, pagroti… Pasirinkite – kam kaip įdomiau!

Kaip išgirsti muzikinius garso įrašus?
Atsisiųskite nemokamą programėlę „Skambanti ABC” į išmanųjį įrenginį iš „Google Play” internetinės parduotuvės. Nukreipę įrenginio kamerą į raidę spalvotame langelyje dešinėje atvarto pusėje, palieskite ekrane atsiradusią raidę ir klausykite jos muzikinio įgarsinimo.

Carlie Sorosiak. Aš esu Kosmas

 

Auksaspalvis retriveris pasakoja linksmą, bet jaudinančią istoriją apie savo pastangas išsaugoti šeimą.
Nuo to laiko, kai prieš dešimt metų tapo vyresniuoju Makso broliu, auksaspalvis retriveris Kosmas žinojo savo darbą – saugoti šį berniuką ir stengtis, kad jis būtų laimingas.
Prabėgo daug puikių metų, buvo sugauta daug teniso kamuoliukų, nugvelbta nemažai kalakutienos, suplėšyta kilometrai tualetinio popieriaus, o Kosmas atkakliai laikėsi priesaikos. Tik pastaruoju metu jo didžiausia problema tapo klostytą sijonėlį segintis aviganis ir į sąnarius įsimetęs artritas. Paskui ant sofos atsiranda tėčio kvapu persisunkusios antklodės, besiginčijantys balsai vis garsėja… Kosmas jaučia, kad laukia dar sunkesni išbandymai.
Kai Maksui šauna beprotiška mintis dalyvauti šokių varžybose, Kosmas negali atsisakyti. Maksas nori savo tėvams priminti tuos puikius laikus, kai jie visi kartu šokdavo, ir priversti pamiršti žodį, prasidedantį „s” raide.
„Aš esu Kosmas” įtraukia skaitytojus nuo pirmojo puslapio ir primena: kad ir kur gyvenimas nublokštų, meilė ir ištikimybė galiausiai nugali.

Kristina Ohlsson. Apleistosios pilies paslaptis

 

Elė ir Valteris turi laikytis kartu. Juos išsiuntė į Audrų salą, kurioje jie turės gyventi, kol namo grįš jų įkalinti tėvai. Tačiau saloje viskas kitaip, nei atrodo iš pažiūros. Jos apleista akmeninė pilis slepia tamsiausias paslaptis. Vietiniai gyventojai perspėja brolį ir seserį: tik nesiartinkite prie pilies! Bet kas gi tiki jų istorijomis apie vaiduoklius? Tik ne Elė ir Valteris.

Bet nakčia staiga pasigirsta beldimas į vaikų miegamojo duris. Svetainėje kažkieno nematoma ranka sienon nusuka paveikslus. Juose pavaizduoti kadaise pilyje gyvenę ir mįslingai pradingę vaikai. O Elę dar ima persekioti juodas paukštis… Kokias kraupias paslaptis teks atskleisti Elei ir Valteriui, kad jie išsivaduotų iš apleistosios pilies kerų?

 

 

Evelina Daciūtė. Paslapčiausia paslaptis

 

Lengvi it pūkai, žaismingi it dūkstantys vasaros vėjai, šilti it mamos apkabinimas rašytojos Evelinos Daciūtės eilėraščiai mažiesiems. Apie vaikų patirtis, kasdienybę, mėginimus suvokti didelį, įdomų ir, rodos, tokį keistą pasaulį. Vaikai klausinėja, svajoja, žaidžia, stipriai myli, o kartais ir užsispiria. Tiek visko šiame pasaulyje, bet svarbiausia, kad visada šalia būtų mama.

Jaukios Agnės Nananai iliustracijos praturtina eilėraščių pasaulį ir žadina kūrybiškumą.

Gintarė Adomaitytė. Iš baltojo namo

 

Knyga „Iš Baltojo namo” – tai pastarųjų dešimties metų Gintarės Adomaitytės kūryba, atspindinti kur kas platesnį laiką. Knyga tiksliai struktūruota: ją sudaro trys dalys, savaip viena kitą papildančios, kiekvienoje – po septynis rašinius.

Pirmoji dalis – „Vieną kartą… Arba apie savo kartą” pasakoja apie reikšmingus Lietuvai įvykius: pirmąją mokinių ekspediciją į Sibirą 1989 metais, Sausio įvykius 1990 metais. Žvelgiama į savo šeimos istoriją („Mano laimė manęs palauks”), aptariama neįgaliųjų dalia mūsų šalyje, žvalgomasi po globos namus („Tiesiog gyventi”).

Antroji dalis „Ignalinos dienoraštis” – tai rašytojos, iškeitusios sostinę į Ignaliną, patirtis. Ši dalis poetiška, pakylėtai atskleidžianti miškų ir ežerų trauką, bet kartu ir žemiška. Itin korektiškai aptariamos provincialumo apnašos, gyvenimo nuošalėje paradoksai, aukštosios kultūros stygius, kelionių traukiniais romantika ir nuovargis.

Trečioji dalis „Knygos ir jų žmonės” pasakoja apie žinomus ir primirštus rašytojus „,Apie senąjį Jonyną ir jo šulinį”). Bet ne tik… Čia – ir skaitymo skatinimo nuošaliose mokyklose įgūdžiai bei įspūdžiai („Mano pasaka šoka”), ir patirtys rezidencijose bei literatūrinėse kelionėse („Drezdeno burtai”), ir vaikų literatūros niuansai („Kas laimėjo grybų karą”).

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. spalio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (985 KB)

 

Kviečiame skaityti.

 

 

 

Nicola Kinnear. Šššš!  Tyliau!

 

Tyli maža laputė turi bėdą.
Triukšmadariai draugai jos visai nepaiso ir negirdi.
Staiga lapė pastebi didžiulį baisų lokį!
Bet kaip perspėti žvėrelius, kai jie šitaip triukšmauja?

Paišdykauk kartu su miško neklaužadomis ir sužinok, kaip laputė ištikus pavojui atgavo balsą ir išgelbėjo lokį.

Vakaro pasakos iš viso pasaulio

 

Seniai, labai seniai…

Šie žodžiai žada, kad vakare jaukiai įsitaisę savo šiltuose pataluose netrukus išgirsime užburiančią pasakišką istoriją. Jie turi stebuklingų galių nukelti į nepažintus pasaulius, kuriuose įmanoma išvirti sriubą iš akmens, sužinoti, kaip gudrumu slibiną nukauti, kodėl meška liko be uodegos, o zebrai dryžuoti. Puslapis po puslapio jie kviečia keliauti po įvairiausias pasaulio šalis, kol galiausiai mus nuskraidina… į saldžių sapnų karalystę.

Turbūt nėra nė vieno vaiko, užaugusio be sekamų pasakų. Tai žanras, kurio aktualumas neblėsta keičiantis laikams – juk visi mes trokštame stebuklų!

Skaitydami šią knygą jaunieji skaitytojai bei jų tėveliai sužinos, kokios pasakos sekamos ne tik Ispanijoje ar Vengrijoje, bet ir tokiose tolimose šalyse kaip Argentina, Bolivija ar Japonija. Nors visos jos unikalios ir labai savitos, vis dėlto jas sieja tai, kas svarbu visiems pasaulio gyventojams.

 

Grzegorz Kasdepke. Kaip auginti angelus

 

Į mokyklą Marta nuskuba per penkias minutes, o štai pareiti užtrunka mažiausiai pusvalandį. Teta Irena niekaip negali to suprasti – juk toks pats atstumas. Bet Martai smagu po pamokų išvaikščioti visus takelius ir apžiūrėti visus katinus bei kaimynų stogus. O ir grįžti namo ten, kur barasi tėvai ir zyzia mažasis broliukas, ne taip labai norisi. Vieną dieną Marta pastebi kai ką ypatingo. Gal jai tik pasirodė, kad virš stogų skraido tikrų tikriausi angelai?
Ši knyga – ne tik istorija apie Martą, bet ir įspūdingas angelų auginimo vadovas. Na, jei kartais irgi nuspręstumėte tapti šių nuostabių būtybių globėju.
Jei Martai kas pasiūlytų išpildyti vieną norą, ji turbūt nežinotų nė nuo ko pradėti. Būtų gerai, jei šeima nesipyktų, tėtis rastų darbą, brolis nezirstų, teta nepriekaištautų, o mama nešauktų. Bet norai savaime nesipildo, tad Marta stengiasi kuo daugiau laiko leisti lauke. Vieną dieną virš kaimynų stogų ji pastebi plasnojant angelus ir nusprendžia išsiaiškinti viską apie šias sparnuotas būtybes.

 

 

Diana Ganc. Lota

 

„Lota“ – pasakojimas apie paauglę mergaitę, kuri viena pati stengiasi susidoroti su mamos netektimi ir netikėtai užgriuvusia vienatve. Autorė Diana Gancevskaitė įtaigiai pavaizdavo jauno žmogaus skausmą, kintančią pasaulėjautą ir niūrioje kasdienybėje vos užčiuopiamą vilties spindulėlį.

Lotai greitai sukaks keturiolika metų. Ir ji jau pusmetį bando susitaikyti su artimiausio žmogaus – mamos – netektimi. Liūdesys ir tuštumos pojūtis lydi ją kiekviename žingsnyje, o smulkmenos, kas dieną primenančios mamą, – skaudžiai duria širdį. Net paprasčiausia sriuba šaldytuve skaudina, nes mama mokėjo ją išvirti, o Lota su tėčiu, deja, nemoka.

Lotos tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju. Jam irgi nelengva, tačiau vyras privalo dirbti. Lotos tėtis išvažiuoja tikėdamasis, kad praėjo pakankamai laiko, o dukra pakankamai didelė ir savarankiška, kad galėtų pasilikti namuose viena. Savo rūpestį jis išreiškia užpildydamas šaldytuvą kalnu maisto ir kas valandą rašydamas trumpąsias žinutes su klausimais ar viskas gerai.

Viskas gerai, kiekvieną kartą tėčiui atsako Lota, nors negali žiūrėti į šaldytuve gulinčią vištą, pirktines mišraines ir dirbtines sriubas. Ji ruošiasi viską išmesti, viena užsidaryti namuose ir daugiau niekada nebevaikščioti į mokyklą. Net ir tada, kai tėtis sugrįš. Nes mokykloje visi žiūri į ją su užuojauta.

Emma Carroll. Padangių užkariautojai

 

 

 

Kitokio gyvenimo Šarka neįsivaizduoja – kasdien ji bando išgyventi gatvėje užsiimdama smulkiomis vagystėmis. Bet vieną dieną, ketindama atlikti jai pavestą užduotį pavogti brangenybių dėžutę, mergina atsiduria visai kitokių įvykių sūkuryje. Pati nesuprasdama, kaip tai galėjo nutikti, ji prisideda prie istorinio momento ir savo sumanumu padeda pakilti pirmajam oro balionui.
Šioje anglų rašytojos Emmos Carroll (g. 1970 m.) knygoje, įkvėptoje tikros istorijos ir autorės fantazijos, pasakojama apie brolių prancūzų Mongolfjė sukonstruotą oro balioną ir pirmąjį jo skrydį, kuriame dalyvavo… avis, antis ir gaidys!

Kūrinys žavi ne tik įtraukiančia ir kvapą gniaužiančia istorija – jame subtiliai, bet suprantamai vaikui keliami lyčių ir turtinės nelygybės klausimai, apmąstomas žmogaus unikalumas, sielos tvirtybė ir visa įveikiantis atkaklus troškimas siekti savo svajonių.

 

Sven Nordqvist. O ką tu moki, Petsonai?

 

Petsono ir Finduso ūkyje šiandien – įprasta diena. O tai reiškia, kad laukia daugybė smagių dalykų! Visų pirma Findusui labai rūpi, ar Petsonas moka taip greit bėgti ir taip gerai baidyti vištas, kaip pats katinėlis. Tačiau Petsonas nemoka. Ir net į obelį įlipti nesugeba. Tai ką tu moki, Petsonai?

Vieno mėgstamiausių švedų vaikų rašytojų ir dailininkų Sveno Nordqvisto knygos apie dėdę Petsoną ir katiną Findusą jau išverstos į daugiau nei 50 kalbų, o jų autorius apdovanotas prestižine Astridos Lindgren vardo vaikų literatūros premija. Paveikslėlių knyga „O ką tu moki, Petsonai?“ sukurta 4–7 m. jauniesiems skaitytojams, tačiau dėl detalių, išraiškingų ir nuotaikingų iliustracijų bei kūrybingo teksto pradžiugins visus šeimos narius.
Findusas nenustygsta vietoje ir vis klausinėja Petsono, ar šis gali taip greitai bėgti, taip puikiai šokinėti ar ropštis į obelį kaip pats katinėlis. Paaiškėjus, kad Petsonas taip nesugeba, Findusas ima domėtis, o ką gi Petsonas moka?

Spalvingi Sveno Nordqvisto piešiniai žavi ne tik išraiškingais personažais, bet ir detalių gausa. Kiekviena iliustracija tarsi atskiras pasaulis, kupinas smulkių detalių, kurios savaip papildo istoriją – net tyrinėjant jas ilgesnį laiką, galima vis aptikti naujų, anksčiau nepastebėtų dalykų. Gal todėl jas mėgsta ir vertina tiek daug skaitytojų – nuo mažųjų iki suaugusiųjų, kuriems paveikslėlių knygos jau toli praeityje.

Isabel Abedi. Ilgiausia naktis

 

Ar kada nors atrodė, kad viskas aplink tave trapu ir netikra, regis, užtektų vos stumtelėti, ir visas gyvenimas subyrėtų kaip kortų namelis? Vitai kartais taip ir atrodo. Tik ji dar nežino, kiek šiurpių paslapčių, melų ir nutylėjimų gaubia jos kasdienybę. Kartais tam, kad sužinotum tiesą, reikia leistis į kelionę. Kartais reikia laukti trylika metų, kad baigtųsi ilgiausia tavo gyvenimo naktis.

Vita su draugais planuoja visą vasarą automobiliu keliauti po Europą. Tai bus jų gyvenimo kelionė, pilnos dienos ir naktys šėlsmo, siautulio, juoko ir nuostabių būsimų prisiminimų. Netyčia ant tėčio darbo stalo rastas naujas žymaus rašytojo rankraštis įkvepia išsukti iš suplanuoto maršruto ir aplankyti mažą Italijos miestelį, kuriame vyks būsimo romano veiksmas. Draugai nė nepastebi, kaip nerūpestingos atostogos staiga pavirsta kvapą gniaužiančiu detektyvu, kuriame telpa meilė, mirtis ir šiurpios šeimos paslaptys.

 

 

 

 

Barbara O’Connor. Kaip pavogti šunį?

 

Dar kartą perskaičiau taisyklių sąrašą ir pajutau, tarsi skilčiau pusiau. Viena mano pusė mąstė: „Džordžina, nedaryk šito. Vogti šuns tiesiog negalima“, kita – „Džordžina, tu tikrai keblioje padėtyje ir turi padaryti viską, kad iš jos išsikapstytum“.

Mano vardas Džordžina, aš turiu mamą, jaunesnį brolį ir labai rimtų bėdų. Nuo tada, kai tėtis mus paliko, mes su mama ir broliu gyvename automobilyje. Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir atrodo romantiška, bet tikrai sunku atrodyti tvarkingai, kai tavo namai – pusė galinės sėdynės, o praustis turi degalinėje. Nuslėpti šią gėdą nuo geriausios draugės darosi vis sunkiau, o ir mokytojai skundžiasi dėl suprastėjusių pažymių. Nusprendžiau, kad toliau taip tęstis negali. Mums verkiant reikia pinigų. O kai pamačiau skelbimą, kuriame atradusiam dingusį šunį siūlo net 500 dolerių, man kilo tobula idėja. Tik pirma reikia rasti šunį, kurį būtų verta vogti.

Kai tėtis palieka šeimą, Džordžina su mama ir broliuku patenka į keblią padėtį – jiems nebeužtenka pinigų susimokėti nuomai, tad nuo šiol jie gyvena automobilyje. Kol mama dirbdama dviejuose darbuose mėgina išmaitinti vaikus ir susitaupyti nuomai ir užstatui, Džordžinai kyla idėja, kaip pinigų gauti greičiau. Tai linksmai parašyta istorija apie labai rimtus dalykus ir, žinoma, meilę šunims.

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. rugsėjo mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

 

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (306 KB)

 

Kviečiame skaityti.

 

 

 

Rachel Bright, Jim Field. Jei būčiau liūtas

 

Peliukas žino, kad būti mažam kartais labai nelengva. Niekas tavęs nepastebi ir nepakviečia žaisti, kartais kas nors užmina ar net prisėda… Giliai širdelėje Peliukas norėtų būti toks kaip Liūtas: drąsus, stiprus ir galingas. Tada visi jį matytų ir būtų jo draugai!

„Vėlų vakarą lovelėj
Užgimė mintis galvelėj:
„Gal užteks ramiai miegoti –
Privalau išmokt… RIAUMOTI!”

Pasaulį pakerėjusi Peliuko ir Liūto istorija žaismingai ir įtaigiai perteikia kiekvienam svarbias temas: kaip išmokti pasitikėti savimi ir nebijoti būti tuo, kas iš tikrųjų esame.

 

 

 

Rachel Bright, Jim Field. Peštukai voveriukai

 

Viršelyje matome du voveriukus Džiugą ir Beną. Jau iš jų snukučių galima atspėti, kad bičiuliai yra suirzę ir vienas kitam nedraugiški. Tad kas gi nutiko?
Miškas ėmė puoštis rudeniškomis spalvomis. Vasara eina į pabaigą ir miško žvėreliai suskubo ruoštis žiemai. Jie kaupė gamtos gėrybes, į savo atsargų saugyklas nešė grybus, riešutus ir giles. Tik vienas Džiugas visiškai nesirūpino tuo, ką valgys kai orai visai atšals. Jis išdykavo, lakstė, ieškojo nuotykių, o pasiruošimą žiemai vis atidėliojo. Ir vieną dieną suprato, kad jo aruodai tušti, o pilvas gurgia iš alkio.
Gera žinia! Džiugas pastebėjo užsilikusį pušies kankorėžį! Tai paskutinis kankorėžis miške šį sezoną ir voveriukas nusprendžia jį nugvelbti.
Tuo tarpu kitas voveriukas Benas buvo daug atsakingesnis ir žiemai ruošėsi rimtai. Jo sandėliukas pilnas miško gėrybių, tačiau sąraše tikrindamas ko trūksta, Benas pastebėjo, kad dar nerado pušies kankorėžio! Pedantas voveriukas, norėdamas užbaigti darbą, nusprendžia surasti gėrybę, bet mes jau žinome, kad miške liko tik vienas vienintelis kankorėžis!
Ir čia prasideda Beno bei Džiugo lenktynės dėl skanėsto. Voveriukams teks peštis, bėgti, skubėti, vytis nukritusį kankorėžį. Ir dar jie patirs didžiulį pavojų, kuriame išbandys draugystę ir galiausiai supras, kas gyvenime svarbu, o kas ne. Na, o skaitytojams knygelė „Peštukai voveriukai“ siunčia žinutę, kaip gera yra dalintis tuo, ką turi.

 

Kas? Kaip? Kodėl? 400 pasaulio paslapčių

 

Tikriausiai tu žinai, kodėl lyja ir kas per vieni tie vikingai. Greičiausiai moki naudotis išmaniaisiais įrenginiais ir galbūt – 3D spausdintuvu. Bet ar gali pasakyti,

* kodėl planetos nesusiduria?

* kiek debesų reikėtų išgręžti, kad pripildytum vonią?

* ar zombis yra gyvas?

* kodėl ne visi gali judinti ausis?

* kur galima atsispausdinti vakarienę?

* kaip pakeisti įstatymus?

Šioje knygoje rasi net 400 smagių klausimų, kuriais galėsi nustebinti draugus, ir 400 išmintingų atsakymų, kurie bus naudingi per pamokas… na, ir šiaip gyvenime.

Tie, kas žino, keičia pasaulį! Tu irgi tai gali!

 

Mila Berg. Mažoji vienaragė

 

 

Mila Berg ir Marina Krämer sukūrė labai jaukią istoriją apie mažąją vienaragę. Žvaigždelė ne tokia kaip visi vienaragiai: nemoka ji nei vaivorykštėmis šuoliuoti, nei padangėmis skrieti. Net savo išvaizda ji skiriasi nuo kitų. Žvaigždelei dėl to neramu ir nejauku. Gerai bent tiek, kad ji turi tikrų ištikimų draugų. O vieną kartą…
Iš pačių aukštybių tiesiai Žvaigždelei po kojomis nukrinta tikrų tikriausia žvaigždė! Vienaragė skuba jai padėti – juk nepaliksi naujojo draugo bėdoje. Tada visai nesvarbu, kaip atrodai, ką moki ar ką apie tave galvoja kiti. Svarbiausia tikėti savimi. O jei ir draugai palaiko – įvyksta tikrų tikriausi stebuklai.
„Mažoji vienaragė. Kaip gera turėti draugų” – žaisminga paveikslėlių knyga su švytinčiomis iliustracijomis.

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje rugpjūčio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos.

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (997KB)

Kviečiame skaityti!

 

 

Federica Magrin. Didžioji drakonų knyga

 

 

Jei ieškai mirtinai nuobodžios enciklopedijos apie drakonus – ši knyga ne tau. Tavo rankose – praktinis vadovas visiems būsimiems drakonų medžiotojams ir dresuotojams, pilnutėlis naudingos informacijos, padėsiančios atpažinti visų kada nors gyvenusių rūšių drakonus ir sužinoti viską apie tai, kur jie slepiasi, kuo minta, kaip elgiasi ir kaip juos prižiūrėti! Kai kurie drakonai jau pažįstami, o kiti bus visai neregėti. Vieni alsuoja ledu ir šalčiu, kiti augina gėles ir myli gamtą, treti plaukioja po vandeniu.
Ar tau užteks drąsos įžengti į didingą, paslaptingą ir stebuklingą šių mitinių būtybių pasaulį?
Palik visas baimes už durų – drakonai tavęs laukia!

 

 

 

Kenneth Oppel. Pusiau brolis

 

Jis atkeliavo per mano gimtadienį.
Mes to neplanavome – tiesiog taip išėjo.
Ta diena buvo kupina įvykių. Birželio 30 dieną, apie pusę keturių ryto, aš tapau paaugliu. Tačiau tą įvykį pramiegojau. Parpiau miegmaišyje, patiestame ant grindų tuščiame naujųjų mūsų namų kambaryje kitame šalies gale.
Benas Tomlinas trylika metų buvo vienturtis sūnus. Bet nuo šiol jo gyvenimas pasikeis. Nuo šiol Tomlinai turės naują šeimos narį vardu Zanas.
Zanas – tikrų tikriausia šimpanzė. Tačiau Tomlinai jį augins kaip sūnų, o Benas mokys jį gestų kalbos. Kas galėtų pagalvoti, kad šimpanzei pavyks tapti ne tik pilnaverčiu šeimos nariu, bet ir tikru Beno broliu? Na, pusiau broliu.
Jaudinanti istorija apie žmonių ir šimpanzės draugystę patiks ir mylintiems gyvūnus, ir norintiems įtraukiančio bei širdį paliečiančio pasakojimo.

 

 

Tomas Dirgėla. Vasaros atostogų byla

 

Ar girdėjote apie du padaužas Tomą ir Domą iš 4B klasės? Kaip tai ne? Kur jūs buvote, jei nieko nežinote, apie kiečiausius pasaulyje detektyvus, jau išsprendusius ne vieną rimtą bylą? Šie vaikų mylimo rašytojo Tomo Dirgėlos personažai knygoje „Vasaros atostogų byla“ aiškinsis jau šeštą nusikaltimą!
Priminsime, kad pirmą kartą Tomui ir Domui teko tirti, kur dingo mokyklos valytojos šluota. Atrodo, kas čia tokio baisaus, bet šis nusikaltimas kėlė grėsmę visos mokyklos išlikimui!
Antrą bylą kiečiausi pasaulio detektyvai iš 4B turėjo ištirti tada, kai visa klasė susiruošė į ekskursiją. Tik va, kažkokie niekšai visaip bandė sutrukdyti išvyką. Tomas ir Domas subūrę komandą aiškinosi, kam gi užkliuvo ši kelionė.
Išgarsėję kaip geri detektyvai, Tomas ir Domas buvo pakviesti tirti bylos Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje. Čia įsisiautėjo vaiduoklis Bū, kuris ir vėl sukėlė grėsmę visai mokyklai. Tik jau ne tada, kai reikalo imasi profesionalai!
Ketvirtą kartą vaikai su Tomu ir Domu susitiko, kai bandė išnarplioti mokyklos virėjos Irenos bylą. Berniukams teko išsiaiškinti, kas čia nutiko, kad visą gyvenimą valgyklos nekenčiantys mokiniai ėmė ten veržtis būriais. Ir po kurio laiko visiems išbyrėjo dantys. Kažkas čia ne taip…
Visos ankstesnės bylos išnarpliotos. Regis Tomas ir Domas pagaliau pailsės, bet išvykoje į Vilnių iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga. Kur čia pailsėsi, kai dedasi nepaaiškinami dalykai ir nebegali pasitikėti net mokyklos direktoriumi.
Kaip supratote, knygose apie Tomą ir Domą pasitaiko labai daug juokingų nuotykių. Šeštoji serijos dalis „Vasaros atostogų byla“ tikrai ne išimtis. Ir juoksitės, ir kvatositės, ir kikensite! Per savo vasaros atostogas berniukai įsivels į tikrą banko apiplėšimo bylą. Policija apkaltina Domą ir jų draugės Upės senelį! Tomui su Upe teks greitai suktis ir atskleisti tikrąjį kaltininką!

Ed Clarke. Paslaptingas drakonas

 

Fantastinės būtybės (o jei tiksliau – drakonai), moksliniai tyrimai ir, žinoma, nuotykiai – visa tai tikrai sudomins vidutinio mokyklinio amžiaus (9–12 m.) skaitytojus.
Pagrindinė knygos veikėja mergaitė Marija – tikra mokslininkė, nesvarbu, kad jai dar tik dvylika.
Linksmas ir įtraukiantis britų rašytojo Edo Clarke’o pasakojimas „Paslaptingas drakonas“ ugdo empatiją, savivoką, atsakomybės jausmą, skatina domėtis ir tyrinėti bei patikėti, jog viskas yra įmanoma, net jei tektų prižiūrėti tikrai ypatingą radinį – dar visai mažytį drakoniuką.
Skaitymas lavina vaikų koncentraciją, mąstymą, pasakojimo įgūdžius, vaizduotę bei empatiją.

 

 

 

 

Virgis Šidlauskas. Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų

 

– Supratau, – mažoji tylomis stukseno pirštais stetoskopą. – Nori pasakyti, galiu neišeidama iš namų auginti ne tik lietų, bet ir žvaigždes? Lyg gėles vazonėlyje?

Mirilė – smalsi mergaitė. Jai viskas rūpi. Kodėl krokodilai gyvena vandeny? Kas nutinka jiems virtus batais? Ar tiesa, kad kiekvienas turi savo žvaigždę? Ir ar jos lieka, kur buvusios, kai per stogą jų nematai?
Kokia laimė, kad Mirilė turi močiutę! Ji kantriai atsako į visus klausimus – net tada, kai dangus tamsus kaip mėlynių uogienė, net tada, kai paširdžiuose pliaukši krokodilas.
Štai šis krokodilas ir neduoda Mirilei ramybės. Kaip jį išvyti?

Kristina Ohlsson. Hester Hilo paslaptis

 

Vasaros atostogos sename name su daugybe paslaptingų kambarių tiesiog negali būti nuobodžios – tuo įsitikina dvyniai Megė ir Frankas, atsidūrę čia, norėdami pabėgti nuo nesibaigiančių tėvų barnių. Keisti dalykai ima dėtis vos tik atvykus: nežinia kieno mergaitei paliktas šimto metų senumo dienoraštis, neįprasti garsai naktimis ir keistas žinutes sudėliojantis uždraustas žaidimas palėpėje. Gali būti, kad tie, kurie name gyveno anksčiau, vis dar iki galo neišsikraustė…
Iš visų klausimų daugiausiai nerimo kelia šis: ar jie tikrai visi pasmerkti prieš daugelį metų išpranašautai Didžiajai nelaimei?
 „Hester Hilo paslaptis“ – įtraukianti ir kupina paslapčių istorija, tinkamiausia 8–12 m. amžiaus skaitytojams, skatinanti susimąstyti apie tai, kad yra mus visus siejančių dalykų, nepaisant gyvenamo laikmečio ar amžiaus, o kelionės laiku nėra jau tokios neįmanomos.
Knyga „Hester Hilo paslaptis“ skatina savarankiškumą, ryžtingumą, ugdo pasitikėjimą savimi, drąsą, gebėjimą priimti sprendimus. Skaitant detektyvus, lavinamas vaiko loginis mąstymas, pastabumas, gebėjimas atrasti priežasčių ir pasekmių ryšius, gebėjimas kūrybiškai spręsti iškylančias problemas.

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje birželio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos.

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (888 KB)

Kviečiame skaityti!

 

 

 

 

Lina Žutautė. Monstropedija su Kake Make

 

 

 

Ar pamenate Kakės Makės gimtadienio svajonę? Kai ji labai labai norėjo, kad į gimtadienį ateitų MONSTRAI? Ką gi – svajonės visada pildosi. Monstrai atvyko!
Šioje Monstropedijoje Kakė Makė ieško atsakymų į klausimus apie paslaptingą monstrų pasaulį.
Ar monstrai iš tiesų egzistuoja, ar jie tėra išgalvoti? Kaip jie gimsta? Ką valgo ir kur gyvena? Kokią šukuoseną mėgsta ir… kas jie tokie apskritai yra?
Viena aišku – monstrai gyvena kažkur tarp mūsų. Gal net mumyse.
Kakė Makė kviečia atsiversti Monstropediją ir viską po truputėlį išsiaiškinti…

 

 

Danguolė Kandrotienė. Pasaiba ir receptų vagys

 

 

 

Trumpakojė gauruota žmogysta žaliomis akimis (taip, taip, tie, kurie pagalvojo apie Pasaibą – nesuklydo) vėl įsivelia į bėdą. Na, gal tiksliau būtų sakyti, į bėda pakliūva tie, kurie kėsinasi pavogti nuostabųjį Pasaibos sukurtą „Pelkių miglos“ receptą. Kas tai per receptas? Negaliu Jums pasakyti. Tai Pasaibos paslaptis, kurią jis papasakoja tik tikriems draugams.

P. S. Su Pasaiba susidraugauti lengva – pasiūlyk jam ką nors skanaus. Arba nusivesk į kiną. Nepažadu, kad sužinosi slaptąjį receptą. Bet net neabejok – bus labai linksma!

 

 

 

Daniela Fischerová. Blogykla

 

Istorijos veikėjai yra nemirtingos būtybės, gimusios būti blogomis ir visaip kenkti aplinkiniams. Tačiau užuot gadinę žmonėms gyvenimą, jos pasižymi ypač nepatraukliomis savybėmis – gerumu ir nuoširdumu. Tėvai ir giminės neviltyje, ką gi daryti su tokiais neišauklėtais ir, regis, beviltiškais vaikais? Ir lyg koks išsigelbėjimas atrodo Nenaudėlių tinkluose pasirodęs skelbimas:

„Patyrusi Nenaudėlė pablogins jūsų gerus vaikus. Jūsų vaikas geros širdies? Patikėkite jį man! Grąžinsiu tikrą niekšą.“

Ir taip mokykloje, o tiksliau – blogykloje, atsiduria visas būrelis įdomių mažylių. Žaltvykslė Taputapė, brolis ir sesuo Žandarmė ir Kerštūnas, kūdikis Ragana Mergiščia, moksliukas Laumiukas ir kiti. Blogyklos vadovė Pikčiurna Storžievienė pasirengusi perauklėti šiuos per gerus vaikus ir kaip reikiant juos sugadinti.

Ponia Storžievienė naujiems auklėtiniams skiria įvairias užduotis, pvz., šimtą kartų perrašyti sakinį „Vaikams pranašausiu lygas ir nelaimes“. Lygas su y ilgąja, nes ligos turi būti bjaurios ir trukti labai ilgai – jokių trumpųjų! Kiti vaikai turėjo purvinti langą arba mokytis klaidinti bei labai negražiai keiktis. Iš tiesų sunkūs mokslai! Blogykloje pasirodęs naujokas bloginimo procesą paverčia dar chaotiškesniu.

„Blogykla“ – unikali istorija. Čia veikėjai yra mokomi būti blogais, tačiau jie to visai nenori. Draugystė ir komandinis darbas galiausiai nugali, o skaitytojai išmoksta atskirti gėrį nuo blogio bei nepasiduoti neigiamai įtakai. Knyga labai smagi ir nuostabiai iliustruota.

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. birželio mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos.

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų ir jaunimo skyriuje (1,43 MB)

Kviečiame skaityti !

 

 

 

 

 

Caroline Lahusen, Jens Schröder. Bobas ir piratų salos prakeiksmas

 

Leistis į atvirą jūrą, nardyti, pamatyti gražiausius pasaulio kraštus – Blumų šeima ilgai svajojo apie tokias atostogas. Niekas nesitikėjo, kad kelią jiems pastos piratai.

Tolumoje jau matėsi „Storosios Lizos“ stiebas.
– Tėti! Ma… – Bobas nuščiuvęs prarado žadą.
Vaizdo, kurį pamatė, būtų nenorėjęs išvysti net slogiausiame sapne: jų laivas tolo nuo kranto.

Vis dėlto Bobas Blumas – labai drąsus berniukas. Bet ar jam užteks drąsos pasipriešinti baisiausiems jūrų plėšikams? Skaityk, leiskis į nuotykius, sužinok naudingų dalykų, spręsk užduotis ir padėk Bobui sučiupti tikrus piratus!

 

 

 

 

Neringa Vaitkutė. Klampynių kronikos 2. Neramios dienos

 

 

Mažosiose Klampynėse vyksta paslaptingi ir baugūs dalykai, o mūsų trijulė sukasi pačiame siautulio viduryje. Tiesą sakant, dažniausiai tie kraupūs įvykiai prasideda nuo nekalto „žiauriai nuobodu, ką čia nuveikus?“ ir visada baigiasi nenuspėjamai.
Dauguma miestelio gyventojų jau įprato, kad aš, Aringas ir Smiltė nuolatos kur nors įsipainiojame, bet mamai tai labai nepatinka. Po įvykių paslaptingajame name ji tikėjosi, kad pagaliau pradėsime elgtis atsargiau, bet mūsų taip lengvai neįbauginsi.

 

 

 

 

 

Aušra Kiudulaitė. Maksas ir 92 musės

 

Kaip ir visi šunys, Maksas mėgsta lakstyti, stebėti praeivius ir loti. Jis – paprastas šuo. Vieną dieną Maksas susidraugauja su muse. Paskui su dar viena ir dar kita, ir dar… Atspėkite, ką nuo šiol Maksas skaičiuoja prieš miegą ir kodėl jis zyzia.

Will Mabbitt. Meibelė Džons ir uždraustasis miestas

 

Virkščia palenda po antklode, ieško miegančios Meibelės.
Apsiveja jai aplink kulkšnis.
Tvirtai suveržia riešus.
Tada klastingieji vijokliai apklosto Meibelę lyg niekur nieko. Ji guli apkamšyta kaip dešrainis, kurio viduje – mergaitė vietoj kiaulienos, ir knarkia sau toliau. Netrukus apmuturiuotą saldainiuką pradeda tempti spintos link.

Kas žino, kas laukia mažos mergaitės, kurią iš lovos pagrobė piktosios kerėtojos pasiųsti klastingieji vijokliai?
Nejau Meibelei Džons atėjo galas?
Galas Meibelei Džons, narsiausiai mergaitei, nuotykių ieškotojai ir piratų įgulos narei?! Na jau NE! Meibelė Džons taip lengvai nepasiduos. O jei kažkokie vijokliai ar raganos ketina vidury nakties ją pagrobti, tai tikrai dar ne galas.
Priešingai, tai didelio ir smagaus nuotykio PRADŽIA!

Jaunoji piratė ištiesė kardą ir suriko:
– MANO VARDAS MEIBELĖ DŽONS, IR AŠ NIEKO NEBIJAU!

 

Alexander London. Laukiniai

 

Kartais gyvenimas gali pasikeisti per sekundę. Dar ką tik meškėnas Kitas kylant saulei sapnavo saldžiausius sapnus apie kankorėžių saldainius, o dabar jis turi išgelbėti visus Laukinius gyvūnus nuo Beblusių rūstybės. Žūdama mama jam patikėjo paslaptingą akmenį, kuris gali padėti įrodyti, kad Laukiniai visiems amžiams turi teisę gyventi po Raižytu dangumi. Tik tie, kurie turėtų Kitui padėti, patys jam pastoja kelią.
Ar pavyks suvienyti visus bendram tikslui? Ar užteks drąsios širdies ir sumanumo? Kad ir kaip kankintų abejonės, Kitas negali leisti, kad mylimiausių netektis nueitų perniek.

 

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. gegužės mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje – kopija (2,26 MB)

Kviečiame skaityti.

 

 

Zane Zusta. Ūkė Pūkė randa išeitį

 

 

Pagaliau Ūkė Pūkė namuose viena. Mažylė nušlepsi koridoriumi, atsisėda ant laiptų turėklo ir pasileidžia žemyn.  Taip leistis labai smagu, atrodo, kad skrendi! Čiūžt, oi, bumt! Tiesiai į milžinišką dėžę! Kaip iš jos išsikapstyti mažutei pelėdžiukei?
Ar girdėjai sakant „nėra padėties be išeities“? Ūkė Pūkė dabar šį posakį puikiai supranta. Išeitis yra visada. Jei negali pakeisti aplinkybių, tereikia pakeisti požiūrį.
„Ūkė Pūkė randa išeitį“ – tai antroji knyga apie smalsią ir išmintingą pelėdžiukę Ūkę Pūkę. Knyga nominuota Latvijos geriausios knygos vaikams apdovanojimui. Knygoje rasite ne tik smagią istoriją, bet ir edukacinę pamoką bei šešėlių teatro lėlę.

 

 

 

Lorenzo Pauli, Kathrina Schärer. Piplioteka??? Lapė bibliotekoje

 

Šššš! Tyliau! Pasilenk, o dabar atsargiai pasižiūrėk pro kampą. Ar matai tą patį, ką ir aš? Sakai, kad taip būti negali? Gali, gali! Juk ir tu esi smalsus ir mėgsti skaityti smagias knygeles, tai kodėl to negalėtų daryti lapė? Sakai, kad lapės į biblioteką nevaikšto? O tu vėl pažvelk iš už kampo. Juk ten tikrai lapė su knyga.
Tikras stebuklas bibliotekoje, ar ne?

Knygoje „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“ pasakojama istorija apie lapę, atradusią skaitymo džiaugsmą. Rudoji taip įninka į knygas, jog net alkį pamiršta. Be to, susiranda draugų.
Tai – puiki knyga ikimokyklinio amžiaus vaikams, skatinanti apsilankyti bibliotekose, kuo daugiau skaityti ir sužinoti.

 

 

 

Tomas Dirgėla. Vytautas Didysis „Žalgirio arenoje“

 

Vieni vaikai mėgsta lietuvių kalbą, bet ne matematiką. Kiti dievina kūno kultūrą, muziką ir fiziką, bet raukosi, kai reikia mokytis anglų kalbos ar geografijos. Na, o Matas mėgsta absoliučiai visus dalykus išskyrus istoriją. Berniukui ji visai nesiseka, o mokytojos paklaustas kas yra paleolitas bei mezolitas jis atsako, kad paleolitas yra liga, o mezolitas – vaistai. Nieko nuostabaus, kad istorijos mokytoja Kleopatra paskambina mamai ir pasako, kad Matui būtų pravartu išvažiuoti į istorinę klasės ekskursiją. Siaubas! Ekskursija su istorijos mokytoja jau ir taip baisiau nei baisu, o mama dar liepia pasiimti ir jaunesniąją sesutę Emą.

Taigi, pilnas autobusas mokinių išsiruošia į Trakus. Kelionėje vyksta tradiciniai žaidimai, pavyzdžiui, gardėsių konkursas. Mokytoja šaukia ant vaikų ir bando padeklamuoti Maironio eilėraštį. Kaip suprantate, istorijos pradžia jau daug žadanti. Tačiau rimčiausi nuotykiai prasideda tada, kai Matas su Ema Trakų pilyje sutinka tikrą kunigaikštį Vytautą! Jis išvaro visus lankytojus iš savo pilies, susidraugauja su Matu bei jo sesute ir susiruošia ieškoti karūnos, kurios taip laukė tada, kai dar buvo gyvas.

 

 

Andy Shepherd. Berniukas, kuris augino drakonus

 

Kas auga jūsų senelio sode – įprastos obelys, kriaušės ir slyvos? Štai Tomo senelio sodas tikrai stebuklingas! Knygoje „Berniukas, kuris augino drakonus“ sužinosite, kokie nepaprasti dalykai gali užaugti ant medžio.
Tomas turi augintinį! Ne, ne šunį. Ne, ir ne katę. Ir net ne žiurkėną ar egzotišką tarantulą! Jis augina…drakoną!
Tomas neįtarė nieko bloga, kai iš senelio sodo į namus parsinešė keistą vaisių. Netrukus iš jo “išsirito” ne kas kitas, bet nedidelis drakonas! Tomas pavadina naująjį draugą Blyksniu ir… daugiau niekada nebebus nuobodu! Juolab, kad senelio sode ant keistojo medžio auga ir daugiau neįprastų vaisių. Ar kiekviename iš jų yra drakonas?!
Jei nori auginti drakoną, jokiu būdu nesakyk apie tai mamai. Verčiau atsiversk „Berniukas, kuris augino drakonus“ ir sužinok, kaip su šiais neklaužadomis sekėsi Tomui. O juokingų nutikimų čia netrūks – drakonai prikakos į tėčio košę, nusvils antakius, vaikysis po namus katę… O kai Tomas sutramdys Blyksnį, į šaunią kompaniją ims prašytis nauji bičiuliai. Pasiruošk, nes skaitant šią knygą bus tikrai karšta.

 

 

Danguolė Kandrotienė . Šaukšto Šmaukšto Stalo akademija Danguolė Kandrotienė

 

Knyga “Šaukšto Šmaukšto Stalo akademija” – stalo etiketo vadovėlis, pateiktas vaikams pritaikyta šmaikščia literatūrine forma. Knygos autorė Prano Mašioto premijos laureatė Danguolė Kandrotienė, gebanti įtaigiai ir patraukliai vaikams perteikti pažintinę informaciją.

Kaip gražiai padengti stalą?
O kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį?
Nemokate valgyti spagečių? Ne bėda!

“Šaukšto Šmaukšto Stalo akademija” – tai nenuobodus stalo etiketo vadovėlis vaikams. Perskaitę visas Akademijos paskaitas bei teisingai atsakę į egzamino klausimus, būsite apdovanoti GARBINGO VALGYTOJO diplomu. Diplomuotam ir prie stalo lengviau…

Gina Viliūnė. Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą

 

Susipažinkite su Smilte ir Vėjumi – tai ruoniukai, užaugę kiek kitomis sąlygomis nei jų bičiuliai. Jūrų muziejuje gimę mažyliai tik paūgėję buvo paleisti į Baltijos jūrą. Jie – dar vaikai, tad dažnai neklauso mamos, krečia eibes, o vieną kartą, kai pasiklysta, turi įveikti ilgą kelią, kad vėl surastų savo šeimą.
Versdami knygos „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ puslapius vaikai ne tik susipažins su neklaužadomis ruoniukais ir leisis į nuotykių pilną nutrūktgalvišką kelionę, bet ir sužinos daug įdomybių apie vandenų gyventojus, jūros gelmių paslaptis ir ten tykančius pavojus.
Kiek ruonių rūšių gyvena Baltijos jūroje? Kaip atrodo mažiausi pasaulyje banginiai? Atsakymai šiuos ir daugybę kitų klausimų rasite perskaitę Ginos Viliūnės knygą „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“. Leiskitės į kelionę su Smilte ir Vėjumi!

 

 

 

Anna Woltz. Gipsas

 

Nyderlandų autorės Anna Woltz knyga „Gipsas“ yra smagi nuotykių istorija, skirta jauniesiems skaitytojams. Tai pasakojimas apie vieną žiemos naktį ligoninėje.
Pagrindinei veikėjai ir pasakotojai Felicijai yra dvylika metų. Ji ligoninėje atsidūrė kartu su sesute, kuri patyrė nedidelę dviračio avariją. Felicijos šeimai teks luktelėti, kol gydytojai Bentei sutvarkys pirštą. Tačiau laukti taip nuobodu! O čia dar pykstasi besiskiriantys tėvai. Felicija pasprunka tyrinėti ligoninės. Jai tai atrodo daug smagiau nei klausytis barnių ar nuobodžiai stypsoti vietoje. Klajodama po ligoninės koridorius Felicija netrunka susirasti draugų. Čia ji sutinka penkiolikmetį Adamą, kuris į ligoninę atvyko aplankyti neišnešioto broliuko. Vaikai į savo nedidelį būrelį priima ir keistuolę Primulą, kuri ką tik patyrė operaciją. Ši keista komanda patiria ne vieną nuotykį, o draugystė padeda išspręsti iškilusius sunkumus.
„Gipsas“ lengvai įtraukia, mat knygoje gausu nuotykių, įtampos, o veikėjų charakteriai įdomūs, nestokojantys iškalbos, humoro jausmo bei drąsos.

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje 2020 m. gegužės mėn.

 

 

Vaikų ir jaunimo skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje – kopija (728 KB)

Kviečiame skaityti.

 

 

 

 

 

Laura Eritimo, Mari Ahokoivu. Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?

 

Ar pagalvojote, kodėl per Kalėdas nebesulaukiame sniego, o pasaulį vis dažniau sukrečia gamtos stichijos? Dėl šių reiškinių kalta klimato kaita. Ką gi reiškia ši frazė? Suomių autorė Laura Ertimo vaikams skirtoje knygoje „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ atsako į visus iškylančius klausimus.
Lota ir Kasperas – geriausi draugai. Jie dažnai pasikalba apie pasikeitusius orus. Lotos mama mėgsta apsipirkinėti internete, planuoja žiemos atostogas praleisti Laplandijoje, tačiau į mergaitės klausimus atsakymų neturi. Kodėl atvirukuose rašoma, kad Kalėdos baltos, kai iš tiesų per jas lyja ir tamsu? Mama sako, kad tokia tradicija, bet Lotai kyla daug daugiau klausimų. Kaspero tėtis mano, kad Kalėdas iš viso reikėtų uždrausti, nerimauja dėl klimato kaitos, tačiau berniukui nepaaiškina kuo tai susiję. Du draugai nusprendžia patys išsiaiškinti kame čia šuo pakastas.

 

 

 

Teresa Heapy, David Litchfield. Spindintis miestas

 

Nuoširdi ir jautri pasaka apie draugystę – „Spindintis miestas“ – pasakoja apie Peliuko ir Meškiuko kelionę į miestą, pavojus, nuotykius ir apie tai, kaip svarbu šalia turėti tikrą draugą.
„Aš turiu tave, o tu turi mane, todėl viskas bus gerai.“
Vieną dieną nuotykius mėgstantis Peliukas nusprendžia išvykti į nuostabų, šviesų nutviekstą, spindintį miestą. Iškeliauja jis kartu su savo geriausiu draugu Meškiuku. Mieste jie sutinka katę, kuri pasisiūlo jiems viską aprodyti ir supažindinti su miesto gyvenimu. Tačiau mieste ne viskas čia taip šviesu ir gražu, kaip atrodė iš tolo. Miestas, nors ir spindintis, slepia daugybę netikėtumų ir net pavojų… Peliukas supranta, kad tvirtas draugas čia jam reikalingesnis labiau nei jis galėjo įsivaizduoti.
„Spindintis miestas“ – tai istorija, pasakojanti apie nepakartojamą Peliuko ir Meškiuko draugystę, jų nuotykius ir jausmus. Kokiuose pavojuose atsidurs Peliukas ir Meškiukas? Ar kas nors išties draugams pagalbos ranką? Ar pavyks Peliukui ir Meškiukui rasti kelią namo?

 

Kristina Ohlsson. Mumijos mįslė

 

Švedų autorės Kristina Ohlsson knyga „Mumijos mįslė“ – paskutinė trilogijos dalis apie drąsuolį Herbertą ir jo geriausią draugę Selę. Linksma ir intriguojanti serija yra skirta 8-12 metų vaikams.
Pirmoje trilogijos dalyje „Zombių karštinė“ Herbertas Eldsaloje ėmė pastebėti keistus dalykus ir su savo drauge bandė išsiaiškinti, kas dedasi miestelyje – galbūt teks visus gyventojus gelbėti nuo zombių atakos! Antroji dalis „Vilkolakio paslaptis“ ir vėl mažuosius skaitytojus suvedė su pamiltais herojais. Tą kartą miesteliui grėsmę kėlė jau ne zombiai, o vilkolakiai besislepiantys miške. Kas gi drąsiųjų veikėjų laukia kvapą gniaužiančioje „Mumijos mįslėje“?
„Mumijos mįslė“ prasideda vieną niūrią naktį, kuomet lietus pylė kaip iš kibiro. Eldsalos gyventojai išgirdo baugų dundesį. Vėliau po visą miestelį pasklido nepakenčiamas dvokas. Herbertas su bičiule Sele išsiruošia ieškoti šių naktinių keistenybių priežasties ir pievoje suranda atsiradusią didžiulę smegduobę. Lyg neįprastų nutikimų būtų maža, netrukus paaiškėja, kad kapinėse guli atidengti du karstai, o negyvėliai kažkur išgaravo. Herbetas su Sale netrunka suvokti, kad dingę numirėliai yra susiję su smegduobėje aptiktu rūsiu, o miesteliui ir vėl gresia milžiniškas pavojus. Šį kartą išgelbėti Eldsalą bus labai sunku, o gal net ir visai neįmanoma!
Kristinos Ohlsson trilogija yra ne vien linksmų nuotykių istorijų vaikams rinkinys. Jose taip pat nagrinėjami ir veikėjų ryšiai su aplinkiniais, savęs suvokimas, žingeidumas, draugystė, drąsa.

 

Valentina Camerini. GRETOS ISTORIJA: moksleivė, kuri nebuvo per maža imtis didelių pokyčių

 

2018 m. rugpjūčio 20 d., vėlyva vasara Stokholme. Mieste nepakenčiamai karšta. Televizijos naujienose nuolat skamba pranešimai apie vis kylančią oro temperatūrą, visoje Švedijoje siautėja gaisrai. Penkiolikmetė Greta Thunberg nusprendžia, kad daugiau laukti negalima: politikai turi ką nors daryti, kad išsaugotų Žemę būsimoms kartoms. Užuot ėjusi į mokyklą, Greta nupiešia plakatą ir eina prie Švedijos parlamento pastato. Tokia buvo globalinio judėjimo „Penktadieniai už ateitį” (#FridaysForFuture) pradžia. Kiekvieną penktadienį vis daugiau jaunų žmonių prisijungia prie protestų už savo ateitį, ne išimtis ir Lietuvos didmiesčiai.
Greta Thunberg (gim. 2003 m. sausio 3 d.) yra bene garsiausia šių dienų paauglė ne tik gimtojoje Švedijoje, bet ir visame pasaulyje.
2018 m. gruodį apie klimato kaitą ji kalbėjo Jungtinių Tautų  viršūnių susitikime,  dalyvavo idėjų konferencijoje „TedX“. 2019 m. sausį pasisakė Pasaulio ekonomikos forume Davose, o neseniai  buvo nominuota Nobelio taikos premijai.
Ši istorija ne tik apie Gretą, bet ir apie daugybę kitų mergaičių ir berniukų visame pasaulyje, norinčių kovoti su galingųjų abejingumu geresnei ateičiai.

 

Viktorija Aprimaitė, Viktorija Urbonaitė. Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris

 

Pasaulyje gyvena šimtai tūkstančių visuomenei, mokslui bei kultūrai nusipelniusių moterų. Tačiau bendraautorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė nusprendė pagerbti būtent Lietuvos moteris ir į knygą „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“ įtraukė šimtą jaukių pasakojimų.
Autorės pasakojo, kad atrinkti tik šimtą šalies istorijai nusipelniusių moterų buvo tikrai sunku. Dalį sąrašo pasiūlė leidykla „Dvi Tylos“. Daugelį moterų rekomendavo autorių pašnekovės. Taip pat buvo atsižvelgta į naujausius apdovanojimus bei pasiekimus. Penkiasdešimt herojų yra istorinės asmenybės, o kitas penkiasdešimtukas gyvena čia pat, šalia mūsų. Gaila, bet ne visas veikėjas būsime girdėję, todėl Viktorija Aprimaitė bei Viktorija Urbonaitė taiso šią padėtį ir kviečia susipažinti su ankstesnių laikų ir šių dienų herojėmis.
Knygoje susipažinsime su pačiomis įdomiausiomis asmenybėmis. Sutiksime sukilimo vadę Emiliją Pliaterytę, garsią poetę Janiną Degutytę, pirmąją mūsų šalies gydytoją Barborą Burbaitę-Eidukevičienę, diplomatę Magdaleną Avietėnaitę, garsiąją rašytoją Žemaitę, knygnešę Mariją Piaseckaitę-Šlapelienę, aktorę Oną Rymaitę, kraštotyrininkę Stefaniją Glemžaitę. Taip pat nepamirštos ir šių dienų didvyrės. Trumpos istorijos skirtos olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei, garsiajai tinklaraštininkei Beatai Nicholson, prezidentei Daliai Grybauskaitei, literatūros pasaulį siūbuojančiai Kristinai Sabaliauskaitei, pedagogei Austėjai Landsbergienei ir kitoms.

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2020 m. kovo mėn.

 

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia : Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (571 KB)

Kviečiame skaityti !

 

 

 

Selemonas Paltanavičius. Kaip miega gyvūnai

 

Mažiesiems skaitytojams skirtoje Selemono Paltanavičiaus knygoje „Kaip miega gyvūnai“ autorius žaismingai pasakoja istorijas apie mus supantį gamtos pasaulį.
Visi žino, kad saldžiausias pasaulyje dalykas yra miegas, o ne medus, kaip kad galima pagalvoti. Mažyliai kartais pyksta ant tėvelių, kurie anksti nuvaro juos į lovą, bet be gero miegelio mes jaučiamės pavargę, irzlūs ir praradę jėgas. Miegodami ne tik pailsime, bet ir atgauname gerą nuotaiką.
O ar žinote, kaip miega gyvūnai? Ar kada pagalvojote, ką jie sapnuoja? Ne tik visiems mažiems vaikams, bet ir gyvūnams poilsis yra labai svarbus. Kai kurie žvėrys miega visą žiemą, kitiems užtenka snūstelėti vos kelias minutes.
Autorius Selemonas Paltanavičius knygelėje žvalgosi po gamtos pasaulį ir pasakoja kaip skirtingai miega įvairūs gyviai. Ar žinote, kad sliekas tikrai negali užsikloti šilta antklode ir užmerkęs akutes panirti į margą sapnų pasaulį? Sliekiukas susirango, aprimsta, pasidengia savo gleivėmis ir snūsteli posmelį. Prabudęs vėl rausia rudeninius lapus. Jam paros metas nėra svarbus, nes po žeme sliekas nemato šviesos.
„Kaip miega gyvūnai“ atsakys į klausimus, kaip gi nakčiai įsitaiso žvirblis ir kiti paukščiai. Ką sapnuoja gyvatė bei kas toks parpia kabodamas žemyn galva. Spėkit, ar kiškis miega atsimerkęs? Tai irgi sužinosite iš knygos. Taip pat ir apie maištininko barsuko ar pilko vilko miegą. Pakilsime link debesų ir nusileisime į povandeninį pasaulį – gamtoje gausybė skirtingų miego būdų. Retai kuriam gyvūnui prireikia lovos ir pagalvės, bet visi po gero miegelio prabunda pailsėję ir geros nuotaikos. Iš gyvūnų galima daug ko pasimokyti, bet svarbiausia – niekada nevalia jų žadinti ir atimti saldaus kaip medus miego.

 

Giles Andreae. Žirafos šokt nemoka

 

Anglų poeto Giles Andreae knyga „Žirafos šokt nemoka“ – 3-6 metų skaitytojams skirta iliustruota knyga, mokanti pasitikėti savimi. Tereikia žiupsnelio drąsos žengti pirmąjį žingsnį!
Visi džiunglėse žino, kad žirafos – nekokios šokėjos! Tos ilgos, plonos, nerangios kojos, medžių viršūnes siekiantis kaklas… Geriausi žvėrių karalystės šokėjai atrodo tikrai ne taip. Ypač kai aplink valso ritmu smagiai sukasi laukinės kiaulės, šimpanzės raito kojas čia čia čia ritmu, o išdidieji liūtai demonstruoja tobulus tango judesius…
Žirafai Džeraldui vakarėlis apkarsta – juk nesmagu, kai visi šaiposi iš nerangių tavo judesių. Mūsų herojų apima neviltis, tačiau kai netoliese savo melodiją ima čirpti cikada, Džeraldas įsidrąsina – jis ima linguoti ir atsiduoda svajingam ritmui. Visų nuostabai, žirafa parodo aukščiausių balų vertą numerį. Viskas ko reikėjo – tik trupučio drąsos atsiduoti svajonėms.

 

 

 

Vytautas Račickas. Gėlytė ir Bučkis

 

Šių istorijų autoriui rūpi vaikų socialinės problemos, santykis su tėvais, pedagogais. Įtaigios istorijos žadina Tėvynės meilės, tautiškumo, pilietinės atsakomybės jausmus. Žaismingu stiliumi parašytuose pasakojimuose netrūksta humoro, kuris patinka ir mažam, ir dideliam.

 

David Walliams. Ledo pabaisa

 

Arktyje atrasta ledo pabaisa!

Niūraus karalienės Viktorijos laikų Londono gatvėse – tamsu, šalta ir vieniša. Ypač jei esi našlaitė ir tau tik dešimt metų. Kaip Elzė, gyvenanti Kirmėlynėje – baisiausioje našlaičių prieglaudoje, kokią tik galima įsivaizduoti. Bet Elzė, nors ir alkana, mušama bei suvargusi, taip lengvai nepasiduoda. Ji sugeba pabėgti iš prieglaudos ir viena klajoja šaltomis Londono gatvėmis. Vienintelis jos prieglobstis – Gamtos istorijos muziejus, o vienintelis žmogus, į Elzę žiūrintis draugiškai – kvaištelėjusi muziejaus valytoja Dotė. Visas Londonas apimtas jaudulio! Į Gamtos istorijos muziejų atkeliauja Ledo Pabaisa – mamutas, miręs prieš 10 000 metų, tačiau puikiausiai išsilaikęs iki šių dienų. Elzė privalo jį pamatyti! Ir ne tik. O kas, jei pavyktų šį vargšą gauruotą mamuto mažylį… atgaivinti?

Taip prasideda didysis jos gyvenimo nuotykis!

Neįtikėtinai juokinga istorija apie našlaitę, jos draugus ir mamutą!

Paskaitykite! Sužinokite!

 

Matt Haig. Ivė ir gyvūnai

 

Britų rašytojo ir žurnalisto Matt Haig knygos pasižymi nepaprasta fantazija ir įdomiais personažais. Autorius sėkmingai rašo tiek vaikams, tiek suaugusiems. Naujausia jo knyga „Ivė ir gyvūnai“ yra skirta mažiesiems skaitytojams, kurie kaip mat susidraugaus su pagrindine, ypatingomis galiomis pasižyminčia mergaite.
Ivei vienuolika metų. Iš pažiūros ji tik eilinė mergaitė. Tačiau Ivė turi slaptą galią. Jos gebėjimas tikrai nepaprastas. Ką gi moka Ivė? Mergaitė supranta gyvūnus, o tiksliau girdi, ką jie galvoja ir kartais sugeba pati jiems perduoti savo mintis. Ir niekas to nežino! Mergaitė su gyvūnais bendrauja nebyliai – lūpos net nekrusteli, neištariamas nė vienas žodis. Tad Ivė taip ir bendrauja su kiekvienu sutiktų gyvu padaru.
Daugeliui vaikų patinka katės ir šunys. O Ivė myli gerokai daugiau gyvūnų. Ji myli visus! Pavyzdžiui, ir tarakonus, ir gyvates, ir medūzas, ir ryklius bei hienas, šikšnosparnius bei kirminus. Visus! Na, su viena išimtimi! Net Ivei buvo sunku pamilti nuodingiausią pasaulio vorą. Dar laisvalaikiu Ivė papildomai domisi savo slaptais draugais ir žino daug įdomių faktų. Pavyzdžiui, kad sraigės gali miegoti tris metus, katės geba išgyventi lakdamos jūros vandenį, o aštuonkojis turi tris širdis. Mergaitę liūdina tik vienas dalykas – ji niekam negali prasitarti apie savo supergalią, nes to neleidžia tėtis. Dar daugiau, jis net neleidžia šiuo gebėjimu naudotis!
Visgi Ivė nesusilaiko ir padeda nuskriaustiems gyvūnams. Po vieno tokio karto apie ją sužino visas miestas ir netrukus paaiškėja, kad ne tik visiems žvėrims, bet ir Ivės šeimai gresia pavojus! Mergaitė turės panaudoti savo galias, kad išgelbėtų tėtį, močiutę ir sužinotų tiesą apie savo mamos mirtį.

 

Linas Jonauskas, Dovydas Čiuplys. Kur ieškoti rudojo lokio ir kiti nutikimai gamtoje

 

Aplinkosaugininkas Linas Jonauskas tiki, kad prie mūsų gamtos išsaugojimo galime prisidėti mokydami pačius jauniausius šalies gyventojus ir skatindami juos rūpintis aplinka. Būtent su tokiu tikslu ir sukurta spalvinga, linksma ir informatyvi knygelė „Kur ieškoti rudojo lokio ir kiti nutikimai gamtoje“. Interaktyvus gamtos gidas iliustruotas ryškiais, spalvingais ir akį traukiančiais Dovydo Čiuplio piešiniais.
„Kur ieškoti rudojo lokio ir kiti nutikimai gamtoje“ – interaktyvi nuotykių knyga, kurią skaityti bus smagu tiek mažiausiems, tiek ir suaugusiems. Jiems taip pat teks sudalyvauti nuotykiuose. Vaikai atliks lavinamąsias užduotis ir taip pažins mus supančią aplinką, išmoks kūrybingai praleisti laisvalaikį. Linas Jonauskas mažylius įtrauks į filmo kūrimą, kvies auginti daržoves, aplankyti įdomias Lietuvos vietas, sukurti įspėjamuosius ženklus ir kitaip įdomiai leisti laiką visais metų laikais.
Į bendrus nuotykius autorius įtraukia ir suaugusiuosius. Jų pagalbos prireiks interaktyvioms užduotims, pavyzdžiui, paukščių balsams įrašyti, gyvūnams fotografuoti, ar koordinates nustatyti. Čia tėveliai turės kuriam laikui vaikams paskolinti telefonus ar planšetinius kompiuterius. Mokytojai ir tėvai šioje knygoje galės pasisemti veiklos idėjų, mat autorius parengė keletą naujų, nematytų pažintinių kelionių maršrutų. Linas Jonauskas siūlo keliauti į Vilniuje esantį Belmontą, traukti į pajūrį, pasiplaukioti palei Kauną ar apžiūrėti Stelmužės ąžuolą. Ir tai tikrai dar ne visi siūlomi nuotykiai!

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2020 m. vasario mėn.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos

Sąrašą rasite čia :Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje  (1538 KB)

Kviečiame skaityti!

 

 

 

 

Nicola Kinnear. Kaip kiškis mokėsi drąsos

 

Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir sušukusi, kad jam reikia būti bent šiek tiek drąsesniam, išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę.
Ar jis išdrįs apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko?
Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei galvojame.

Ulf Stark. Meilės kontrolinis

 

 

Pačią rūsčiausią Antrojo pasaulinio karo žiemą Fredas ir jo mama laukia išvykusio tėčio. Fredui visai nešalta. Jis ir kalėdines eglutes pardavinėja, ir matematikos uždavinius geriausiai klasėje sprendžia, ir mamai sriubos išverda, ir visokių pokštų prasimano. Pavyzdžiui, mokyklos spintoje esančiam skeletui priklijuoja fiurerio ūsus. Vis dėlto labiausiai Fredą šildo jausmai klasės draugei Elsai. Žinia, tokios situacijos visada pareikalauja aukų. Bet meilė – ne bailiams, kaip sako Fredo tėtis.?

 

 

 

 

 

 

Selemonas Paltanavičius. Brunas

 

Brunas – ne šiaip rudasis lokys, o pati tikriausia cirko žvaigždė. Moka ir šokti, ir dviračiu važiuoti, ir vaikus prajuokinti.
Tiksliau, mokėjo. Cirko direktorius nusprendė, kad Brunui jau metas išeiti pensijon. Ir išvežė meškiną į girią.
O iš kur Brunui žinoti, kaip tikri lokiai gyvena miškuose, kai visą gyvenimą praleido cirke?
Tad Brunas nusprendžia prašyti pirmo miške sutikto žmogaus pagalbos.
Jautrus ir nuotaikingas gamtininko ir rašytojo Selemono Paltanavičiaus pasakojimas apie cirko lokio likimą. Istoriją šiltai ir jaukiai iliustravo dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė.

 

 

 

 

 

Neringa Vaitkutė. Neišduosiu tavęs

 

 

Žaislinis šuo Pyplys buvo geriausias Gustės draugas. Kiekvienas vaikas žino, kad draugas yra tas, su kuriuo patiri nuotykių, ir nesvarbu, ar gyvas jis, ar pliušinis. Suaugę to nesupranta. Augustės mama taip pat nesuprato ir išmetė Pyplį į šiukšlyną. Ji nė nenutuokė, ką mergaitė pasiryžusi padaryti dėl savo mylimiausio žaislo. „Neišduosiu tavęs“ – tai naujas skaitytojams gerai žinomos rašytojos Neringos Vaitkutės kūrinys.

 

 

 

 

 

 

Emyl Jenkins. Žaisliukų išdaigos

 

Mergaitė nė nenumano, ką jai nematant veikia mėgstamiausi žaislai! Buivoliukas Šliumpis vonios kambaryje šnekučiuojasi su rankšluostuku Tuk Tuku, kažkas, vardu Plastukas, žaidžia šaškėmis, o Raja pasakoja neįtikėtinas istorijas!

Kasdien bičiuliams kyla įvairiausių klausimų: kur Plastuko buveinė? Kas gyvena tamsiajame rūsyje, kurio taip bijo Šliumpis? Ar Raja moka plaukti? Vis dėlto vienas dalykas aiškus visiems: padūkę žaislai yra patys geriausi Mergaitės draugai!

 

 

 

 

 

 

Katherine Rundell. Vilkų mergaitė

 

Knyga „Vilkų mergaitė“ – tai į klasikinius vaikų literatūros kūrinius besilygiuojantis anglų vaikų rašytojos Katherine Rundell pasakojimas apie drąsą, kovą ir nuotykius apsnigtuose Rusijos miškuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje.
Feodora ir jos mama gyvena sniegu užverstuose Rusijos miškuose, name, pilname maisto ir židinių. Už dešimties minučių kelio esančios koplyčios griuvėsiuose gyvena vilkų gauja. Feodoros mama yra vilkų užkalbėtoja, o Feo šio meno dar tik mokosi.
Vilkų užkalbėtojas yra visiška priešingybė gyvūnų dresuotojui. Užkalbėtojas moko gyvūną kovoti už save, slėptis, bėgti ir saugotis žmonių.
Kai Rusijos kariuomenės žiaurumas ima kelti grėsmę Feo gyvybei, ji neturi kitos išeities – tik bėgti. „Vilkų užkalbėtoja“ – tai istorija apie pasipriešinimą, kovą, apie sugebėjimą apginti tai, kuo tiki ir ką myli. Ir, žinoma, tai istorija apie vilkus.

 

 

 

Charlotte Habersack. Šiaušius ir lokys

 

Lokys – ne koks tinginys. Visą vasarą uoliai kopinėjo medų ir užsidirbo tiek pinigų, kad nė nežinia, ką su jais daryti. Tad įsigijo puikų lokio namą, išpuošė jį, o likusius turtus sukrovė po čiužiniu. Dabar galima ir atsipūsti.

Tik kur čia atsipūsi, kai tokie įtartini kaimynai – vienas nešasi virvę, kitas – kopėčias… Nejaugi ruošiasi vagiliauti? Gal slapčia viską atims?

O gal tik lokys perdėtai įtarus?

Martin Widmark . Ilga kelionė

 

Kartą skirtingose didelės jūros pusėse gyveno berniukas ir mergaitė. Jie niekada nebuvo susitikę.
Tai tyras ir švelnus pasakojimas apie berniuką, kuris taip mylėjo savo šunį, kad be jo jautėsi siaubingai vienišas, ir apie drąsią mergaitę, kuri taip pasitikėjo savo kate, kad leidosi paskui ją į tolimą kelionę. Kartais reikia pereiti jūras, kad ten, kur buvo vienatvė, išaugtų draugystė, o ten, kur buvo liūdesys, pamažu imtų rastis džiaugsmas.

 

 

 

 

 

 

 

Barbara O’Connor. Noras

 

Jei kas Čarlės paprašytų išvardinti tris mėgstamiausius užsiėmimus, ji atsakytų: futbolas, baletas ir muštynės. Bet tik vienas iš šių trijų atsakymų teisingas.
Čarlė dievina muštynes. Jai nerūpi, ar naujoje mokykloje turės draugų. Bet tikrai niekas nedrįs blogai elgtis su Čarle Ryz.
Vis dėlto Čarlė tik iš pirmo žvilgsnio atrodo pikta ir bjauri. Juk vis dėlto sugebėjo rasti draugą ir net prisijaukinti benamį šunį.
Dar ji žino labai daug būdų sugalvoti norą. Ir tiki, kad jei patį didžiausią norą kartosi kasdien, vieną dieną jis būtinai išsipildys.

 

 

 

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2020 m. sausio mėn.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos.

Sąrašą rasite : Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (498 KB)

Kviečiame skaityti!

 

 

 

 

Marius Marcinkevičius. Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo

 

Pasitaiko dienų, kai nei namai, nei tėvai nemieli… Ir galvoje sukasi mintys, kaip būtų puiku nuo visų pabėgti… Taip atsitiko ir mažajam pelėdžiukui. Viską metęs, jis patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę!
Šis nuotaikingas pasakojimas skirtas 3–5 metų vaikams, nors patiks ir mokyklinukams, ir jų tėveliams ar seneliams.
Marius Marcinkevičius – poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Jo parašytos knygos yra mėgstamos skaitytojų, verčiamos į užsienio kalbas, pagal jas statomi spektakliai ir kuriamos dainos.
Agnė Nananai – dailininkė, iliustruotoja ir mama. Jai svarbu, kad vaikas ne tiesiog perverstų knygą, o stabtelėtų ją atsivertęs, kad turėtų ką tyrinėti ir kuo stebėtis.

 

 

 

 

Viltarė Ryčkovienė. Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai

 

Knyga „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ – tai nuotykių kelionė laiko mašina, nukelsiančia vaikus į XIX amžių, kai Lietuva buvo okupuota Rusijos Imperijos, lietuviškos knygos uždraustos ir jas slapta pradėjo gabenti knygnešiai.
Keliaudami kartu su knygnešiais, vaikai supras ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos knygos, kaip jos buvo platinamos ir slepiamos, bet ir sužinos, kas buvo daraktoriai ir kam naudotas pūdas.
Pagrindinis veiksmas vyksta miškuose, senose trobose ir bažnyčiose. Būtent šios vietos buvo labiausiai susijusios su knygnešių kasdienybe.
Pagrindiniu veikėju šioje knygoje tampa Jurgis Bielinis – knygnešys, sukūręs lietuviškos spaudos nelegalaus platinimo tinklą.
Ši nuotaikinga knyga skirta 6–9 metų vaikams ir kviečia supažindinti su Lietuvos istorija ir jos herojais: Jurgiu Bieliniu, Motiejumi Valančiumi ir Gabriele Petkevičaite-Bite.

 

Maria Parr. Vartininkas ir jūra

 

Atsiradus naujam futbolo treneriui, dvylikametės vartininkės Lenos Lid gyvenimą užtemdo juodi debesys. Jos kaimynas Trilė laužo galvą, kaip padaryti įspūdį klasės naujokei. O jo senelis, nepaisydamas garbaus amžiaus, leidžiasi į žuvies milžinės medžioklę jūroje.
Šiais metais Lenai, Trilei ir seneliui tenka pakovoti patiems su savimi ir su gamtos jėgomis. Nes kas gi belieka, kai, rodos, niekas nesiseka, o visiems nė motais, ką iš tiesų sugebi?
Juk nevalia pasiduoti. Kaip Lena Lid sako: Tiems priekyje, velniai griebtų, jau pats laikas išsibudinti!

Dar vienas džiugus susitikimas su bičiuliais iš „Vaflinių širdelių”.

 

 

 

 

 

Liuda Petkevičiūtė. Saulės spalvų poringės: Raudona!

 

„Raudona“ – knyga apie raudoną spalvą, įdomi ir mažam ir dideliam… Tinka ne tik visokio amžiaus vaikams, bet ir jų bočiams, auklėtojams bei tėveliams.

Skrido žvirblis pro dirvoną,
rado uogų – net Raudona!
Žvirblis uogas lesė, lesė,
o kiek liko –
vaikams nešė!

„Spalvų žosmė – saulutės žaismė padangių zuikučiams ir mažiems vaikučiams
Spirgo didumo, smilgos platumo, žirnio raibumo
Poringės varingės ir linksmutės pasakos“.

 

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. gruodžio mėn.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos.
Sąrašą rasite čia: Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje  (1,35 MB) 

 

 

 

 

 

 

Juozas Erlickas. Bijau varlės

 

 

Nacionalinės kultūros ir mano premijos laureato Juozo Erlicko poezijos rinktinėje „Bijau varlės“ – paties autoriaus atrinkti geriausi eilėraščiai.

Su Juozo Erlicko kūryba užaugo ne viena karta. Šmaikščias ir dažnai susimąstyti verčiančias eiles šį kartą lydi Marijos Smirnovaitės iliustracijos. Tai – eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.

Knygos viršelyje – gimtieji Juozo Erlicko Zarasai, kur vasarą dažniausiai ir galima sutikti rašytoją. Šmaikščiai ir subtiliai į rašytojo eiles pažvelgusi iliustratorė Marija Smirnovaitė tarp savo piešinių  žaismingai įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. Anot jos, į iliustracijas įtraukti rašytojo piešinėliai tarsi pasakoja savo istoriją.

 

 

Maja Lunde. Sniego sesė

 

Per Kūčias Julianui sueis dešimt, tačiau berniukas nesidžiaugia. Anksčiau žiemos šventė buvo nuostabiausias metų laikas – išpuošti namai kvepėjo imbieriniais sausainiais, ant eglutės žibėjo žvakutės ir skambėjo Kalėdų giesmės. Tačiau šiemet švenčių laukimą pakeitė liūdesys.

Tėtis ir mama atrodo kaip nesavi. Jie gedi vasarą mirusios vyresniosios Juliano sesers Junės. Atrodo, kad šiemet Kalėdos rūpi tik jam vienam. Tačiau netikėtai jis susipažįsta su raudonplauke Hedviga. Linksmuolė gali valandų valandas kalbėti neužsičiaupdama ir tiesiog dievina Kalėdas. Jos čiauškėjimas ir draugystė grąžina Julijanui šventės laukimo džiaugsmą.

Tačiau Hedviga jam pasakoja ne viską. Kas tas paslaptingas niūrus senis, besisukiojantis aplink jos namus? Kodėl ji nenori apie jį kalbėti? Kuo daugiau paslapčių, tuo mažiau laiko iki Kalėdų. Julijanas pasiryžęs padaryti viską, kad paguostų savo tėvus ir jie vėl šypsotųsi. O į namus vėl sugrįžtų Kalėdų džiaugsmas!

 

Andy Mulligan. Šuo

 

Andy Mulligano knygoje vaikams „Šuo“ pasakojama istorija apie nelaimingą berniuką, kuris susidraugauja su bekilmiu kiemo šunimi, jį praranda ir, po ilgų veiksmo peripetijų, vėl jį atranda. Trumpas siužeto atpasakojimas skamba taip, lyg kalbėtumėm apie jaukų ir malonų skaitymą. Bet realiuose knygos „Šuo“ puslapiuose viskas yra sudėtingiau, nei galima tikėtis. Sekant šuns mintis ir stebint kitus kalbančius gyvūnus, skaitytojai pamatys, kaip rūstus aplinkinis pasaulis gali žeisti savigarbą – knygoje yra voras sadistas, mažiausiai privilegijuotą berniuką klasėje persekiojantis mokytojas ir katė, manipuliuojanti suvedžiotoja. Nerimastingas pasakojimas atskleidžia nelaimių ir kančios realumą ir parodo abiejų rūšių – žmonių ir gyvūnų – sugebėjimą nenoromis daryti baisias klaidas.

Knygos „Šuo“ pasakojimas yra natūraliai stiprus ir įtaigus, atskleidžiantis, kad aplinkos projektuojamam spaudimui reikia priešintis, o ištikimybė ir atlaida galiausiai tampa išsigelbėjimu visiems.

 

 

Benas Bėrantas. Ponas Kampas

 

Ką veikti, kol tėvai liuoksi kaip saulės zuikučiai ir vieną po kitos krauna dėžes, nes tuojau reikės kraustytis? Jovarui labiausiai patinka piešti, tad jis čiupo kreidelę ir ėmė marginti sieną kampe. O ką dar daryti, kai pripiešei visus namie esančius lapus?

Jovaras nupiešė akis, nosį, ūsus ir, žinoma, plačią šypseną.

O tada piešinys tarsi… SUMIRKSĖJO. Ir PASISVEIKINO:

Labas! Aš – ponas Kampas!

O kas buvo toliau?

 

 

Marian Orlon. Seklys Noselė. Grojančio laikrodžio paslaptis

 

Kuba yra šuo. Paprastas, gauruotas kiemsargis, bet ponas Noselė jo neiškeistų net ir į gryniausios veislės atstovą – net ir tada, jeigu tas taurios veislės atstovas nešiotų ant kaklo brangakmeniais puoštą antkaklį. Nes Kuba – be daugelio kitų privalumų (ir kelių smulkių ydų) – turi vieną išskirtinę savybę: jis kalbasi su savo šeimininku!

Išskirtinio kalbančio šuns Kubos šeimininkas – taip pat ne pirštu penėtas! Susipažinkite su didžiuoju sekliu Ambraziejumi Nosele, nusikaltėlių siaubu, išsprendusiu ne vieną bylą. Seklys Noselė jau visai norėtų nebedirbti ir smagiai leisti laiką vaikštinėdamas po parką ar augindamas ridikėlius. Bet argi toks meistras ilsėsis, kai nauja paslaptis pati prašosi atskleidžiama?

 

 

 

 

 

Kristina Gudonytė. Drugeliai virš bedugnės

 

Literatūros kritikai šią knygą vertina kaip žinomiausio K. Gudonytės kūrinio „Blogos mergaitės dienoraštis“ tęsinį. „Blogos mergaitės dienoraštis“ 2009 metais buvo pripažintas Metų knyga paaugliams. Tačiau knyga „Drugeliai virš bedugnės“ nėra itin susijusi su pirmosios knygos istorija, todėl gali būti skaitoma visiškai savarankiškai. Tiesiog čia gyvena tie patys veikėjai – jau vyresni, pasikeitę, susiduriantys su kur kas sudėtingesnėmis gyvenimo situacijomis.

Vyresniems paaugliams skirtoje knygoje „Drugeliai virš bedugnės“ svarbiausia yra veikėjai – jų portretai, mąstymas, jausmai. Cezaris – išradėjas, regintis keistus sapnus, Kotryna – naiviai apsimelavusi, girdi keistą anapusinį balsą, Ugnė – išskirtinai kvapus užuodžianti mergina, mėgstanti apie juos kalbėti. Ši savotiška trijulė susitinka psichiatrijos ligoninėje. Ir nepaisant visų kitų keistų dalykų, šis juos paženklina labiausiai.

Knygoje atvirai kalbama apie beprotybę, apie nerimą ir baimes. Kaip jauni žmonės išgyvena meilę, netektį, išdavystę, kaip ieško savyje ir kituose gerumo bei tolerancijos. Jie bijo būti savimi, bijo atsiskleisti ir būti suprasti, tačiau tuo pat metu beprotiškai to trokšta. Jie norėtų būti kaip visi, pritapti, prisitaikyti, pranykti minioje, jie ir stengiasi taip gyventi, tačiau tam, deja, reikia išmokti manipuliuoti ir žeminti, elgtis žiauriai ir atstumti.

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. lapkričio mėn.

 

Sąrašą rasite čia:
Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (1,18 MB)

 

 

 

 

 

 

Rocio Bonilla. Kokios spalvos yra bučkis?

 

Ar kada susimąstėte, kokios spalvos yra bučkis?
Jei paklaustumėte savo vaikų, sulauktumėte įvairiausių atsakymų – vieniems jis rožinis, kaip braškinis kremas, kitiems – įvairiaspalvis it pabarstukai ant kekso, tretiems – mėlynas ir svajingas kaip dangus.
Smalsi pasakos herojė sumišus – ji nori nupaišyti bučkį, tačiau niekada nėra to dariusi. Koks jis turėtų būti? Apgalvodama kiekvieną spalvą, kiekvieną už ir prieš Minimonė šmaikščiai ir kūrybiškai žvelgia į pasaulį. Visgi tikrasis atsakymas ateina tada, kai mama ją meiliai pabučiuoja.

 

 

 

Paul van Loon. Tamsta varlius

 

 

Visi mokiniai drąsiai patikins – mokytojas Fransas – šauniausias ir linksmiausias mokytojas visoje mokykloje! Bet, pasirodo, jis slepia didžiulę ir neįtikėtiną paslaptį. Paaiškėja, kad mokytojas ne tik šaunus, bet ir išties stebuklingas. Ir kad jam gresia rimtas pavojus. Mokinių pagalba būtų tikrai ne pro šalį!

 

 

 

 

 

Trace Moroney. Kai myliu

 

 

Kai vaikas jaučiasi mylimas, jis patiria ypatingą prieraišumo, šilumos ir saugumo jausmą. Tėvai klysta, išreikšdami meilę vien dovanojamais daiktais, skanėstais ir palepinimais, ypač kai vaikas gerai elgiasi. Juk iš tiesų dažniausiai jis tenori kartu praleisti laiką. Paprasčiausiai apkabindami ir nusišypsodami vaikui, išlikdami ramūs ir kantrūs sudėtingose situacijose, jūs rodote jam savo meilę. Šiandien, kai visi skubame, nėra taip lengva apgaubti vaiką dėmesiu ir skirti jam laiko. Tačiau jūsų pastangos duos vaisių. Kai vaikas jaučiasi mylimas, jis išsiugdo sveiką savigarbą, geba mylėti kitus ir drąsiai tyrinėja pasaulį.

 

 

 

Frederic Morlo. Alberto Einšteino nušvitimai

Knyga „Alberto Einšteino nušvitimai“ – tai serijos „Mažieji Platonai“ dar vienas pasakojimas vaikams. Šį kartą – apie mokslininką, mąstytoją Albertą Einšteiną, jo gyvenimą ir įspūdingą, dažnai kiek ekscentrišką mąstymą.
Knygoje „Alberto Einšteino nušvitimai“ pasakojama apie jaunąjį Albertą Einšteiną, kuris 1896 m. gavo labai rimtą ir svarbų įpareigojimą. Jis privalo pasirūpinti didžiulės Oktoberfesto mugės Miunchene apšvietimu. Viską reikia padaryti taip, kad šviesa užlietų visus patalpos kampelius vienu metu. Kol jaunasis Einšteinas skuba nuo vienos užduoties prie kitos, rodos, kad niekas nevyksta pagal planą. Ar jis gali laimėti šią kovą su visatos taisyklėmis? Gal jam padės sesuo Maja ar šuniukas Heinrichas? Gali būti, kad atsakymą rasti pavyks tik išsiaiškinus, ar koldūnas gali skristi greičiau už šviesą…
Stulbinantis fizikos pasaulis, gyvenimiškos problemos ir absurdiškos bei šmaikščios situacijos – viskas knygoje „Alberto Einšteino nušvitimai“ veda prie neįtikėtinų atradimų – čia rasite ir užuominą apie reliatyvumo teoriją ir diskusiją apie keliones laiku.

 

 

Audronė Putauskienė. Ne tik dienoraštis

 

Kas aš?
Koks aš esu?
Kaip jaučiuosi mokykloje?
Kokia mano vardo istorija?
Kaip mano tėvai atrodė vaikystėje?
Ką darysiu, kai tapsiu išradėju, rašytoju, mokslininku?
#ne tik dienoraštis kaip tik tau! Kad geriau pažintum save, pasižymėtum, kas svarbu ir įdomu, suvoktum, kuo esi ypatingas.
Užsirašyk norą, ir galbūt jis išsipildys. Atsakyk į klausimus – jie padės tau pačiam geriau pažinti save, o draugams – tave! Žymėk svarbius dalykus ir būk atviras – #ne tik dienoraštyje jie liks tik tau.
Skiriama pradinukams ir jų draugams.

 

 

1000 klausimų ir atsakymų

Pagal TV projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ parengta knyga „1000 klausimų ir atsakymų“ bus tikras lobis visiems, mėgstantiems pamankštinti smegenis ir pasivaržyti su draugais savo žiniomis.

Knygoje „1000 klausimų ir atsakymų“ rasite pačius įdomiausius ir išskirtiniausius klausimus iš TV žaidimo, o taip pat begalę detalių, faktų ir įdomybių, kurie netilpo į laidas. Knygoje atsakymai pateikti su paaiškinimais ir įdomiais papildymais, galėsite spręsti logines užduotis ir atsakinėti ne tik į paprastus, bet ir į vaizdo, garso, fotoklausimus.

Ši knyga skirta visiems smalsiems vaikams, kuriems patinka protą lavinantys ir žinių suteikiantys klausimai bei užduotys. Ji suteiks galimybę niekur neskubant, ramiai pasižvalgyti po mus supantį platų ir paslaptingą pasaulį ir pasijusti tikrais protmūšių dalyviais. Šiuolaikiniams vaikams patiks galimybė, ir net būtinybė, pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis.

 

 

Naujos knygos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje 2019 m. rugpjūčio mėn.

 

Sąrašą rasite čia :

Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (522 KB)

 

 

 

Rita Šemelytė, Vytautas Brazauskas. Bubio nuotykiai Galapaguose

 

 

Bubis ateina. Naujas, nematytas, mėlynkojis. Toks paukštis, kuris gyvena Galapaguose. Jis pasirodė toks nepaprastas ir juokingas, o jo istorija tokia įdomi, kad teko jo pasakojimą gabenti per pusę pasaulio į Lietuvą ir parašyti pasaką vaikams.

Kelionės ir knygos – du geriausi dalykai, kurie nutinka gyvenime. Pasaulio geografijos ir istorijos pažinimas – smagus nuotykis, kupinas fantazijos. Tai knyga – pasaka, bet viskas tikra.

 

 

 

 

Valdas Aušra. Kokios avys skraido

 

Iliustruotas poezijos rinkinys vaikams.
Linksmos draugų gyvenimo istorijos – taip autorius pristato eilėraščius vaikams. Debesėlis, gervių daina, pavasaris, gandrai, varlės, musės, karvės ir arkliai, žvirblis, katinėlis, pelės, šuo, na, ir, žinoma, avys – visa tai lengvais, vaizdingais žodžiais apdainavo Dėdė Kunigas. Taip autorių vadina Čikagoje veikiančio lietuviško vaikų darželio SPINDULĖLIS auklėtiniai.

 

 

 

 

 

Linas Kėvalaitis. Nojus ir dingusi relikvija

 

Kortagai – knygos padedančios vaikams lavinti mąstymą. Herojų nuotykiuose apstu naudingų protavimo, planavimo pavyzdžių, o keliaudami knygos puslapiais vaikai mokosi suprasti sprendimo padarinius, rasti išeitį iš keblių situacijų, suvokia, kad klaidos – tai vertingiausios pamokos, o motyvacija – galingas pasąmonės įrankis.
Vaikai pateks į virtualias situacijas, su kuriomis neišvengiamai susiduria suaugusieji realiame gyvenime. Bet vaikai įveiks jas šiek tiek kitaip – naudingai, vaikiškai ir pramogaudami.
Paslaptingoje Kortagų civilizacijoje dingsta brangi relikvija. Berniukas Nojus ir Kortagų princas Druadas leidžiasi į nuotykių ir pavojų kupiną kelionę jos ieškoti. Draugai susiduria su nuožmiais priešais, įveikia jų klastingas intrigas ir pinkles, sprendžia sudėtingus rebusus, skiriančius juos nuo brangiosios relikvijos.
Tai neįtikėtina istorija vaikams apie didžiausią laimės paslaptį, kurią žino tik labai mažai žmonių. Suradę relikviją ir sužinoję laimės paslaptį jie taps nenugalimi ir galės išgelbėti pasaulį nuo blogio.

 

 

Daniel Pennac. Romanas apie Ernestą ir Selestiną

 

Lokys ir pelė – draugai? Niekada! Koks skandalas! Tai draudžiama!
– Supratai, Selestina?
– Supratai, Ernestai?
Ir vis dėlto niekas nesutrukdys Ernestui ir Selestinai tapti geriausiais draugais pasaulyje. Girdite? Niekas!

Kiekviena istorija turi priešistorę. Kartą viename knygyne pamatęs piešinių albumą, garsus prancūzų rašytojas ir pedagogas Danielis Penakas ėmė susirašinėti su jų autore Gabriele Vensan. Taip gimė ilgametė „plunksnos, akvarelės ir popieriaus” draugystė. Jos piešiniai įkvėpė rašytoją sukurti animacinį filmą apie skaitytojų mėgstamus veikėjus. 2012 m. pasirodė ir knyga apie lokio Ernesto ir pelės Selestinos draugystę – nuoširdus ir švelnus romanas, nuostabi tolerancijos ir laisvės pamoka.

 

 

Charlotte Seager .Mano (slaptas) youtube gyvenimas

 

Kas būtų, jei pasirodytų, kad tavo mėgstamiausios Youtube’o garsenybės gyvenimas yra melas?
Kas būtų, jei tu būtum vienintelis, galintis tai atskleisti?
Youtube’o superžvaigždė LilyLoves turi viską: vaikiną roko žvaigždę, instagraminį butą ir tobulą gyvenimą.
Šešiolikmetės Melisos gyvenimas yra mažiau stebuklingas. Ji yra didžiausia LilyLoves gerbėja ir kiekvieną dieną valandų valandas praleidžia žiūrėdama jos vaizdo įrašus ir skaitydama naujas žinutes.
Melisa irgi nori tokio gyvenimo – ar bent jau, kad jos gyvenimas taip atrodytų.
Kai pradeda vis labiau savimi pasitikėti, o sekėjų skaičius ima sparčiai augti, Melisa sužino stulbinančią LilyLoves Youtube’o paslaptį. Ar ji išdrįs pasidalinti Lily paslaptimi ir sugniuždyti jos šlovę? Ar jos ir toliau gyvens mele –– ir internete, ir tikrame gyvenime?
Neilgai truks, ir abi merginos supras, kad per filtrą matomas gyvenimas nėra toks jau tobulas.

 

Carry Slee. Atsiprašau

Svarbiausia – pagarba vienas kitam.
Mokykloje Jochemas nelaimingas: iš apkūnaus vaikino klasėje tyčiojamasi. Dovydas pašaipūnų trijulei nepritaria, bet laikosi nuošaly, bijodamas pats tapti auka. Klasės auklėtojas Tinas van Deikas taip pat į viską žiūri pro pirštus, jis kūno kultūros mokytojas ir jam nepatinka, kad Jochemas per jo pamokas toks nerangus.
Patyčios kiekvieną dieną vis žiauresnės. Įtampa darosi nepakeliama.
Po smagaus klasės vakarėlio Jochemas negrįžta namo. Kitą rytą jis nepasirodo ir klasėje. Visus persmelkia nerimas. Dovydas jaučia kaltę.
Kodėl niekas nė kartelio neužstojo Jochemo? Kodėl leido, kad visa tai vyktų?
Galbūt dar ne vėlu…
Sukrečianti ir pamokoma istorija.

 

 

Vaikų literatūros skyriuje gautos naujos knygos, kviečiame skaityti.

 

Sąrašą rasite čia:
Naujos knygos vaikų literatūros skyriuje (881 KB)

 

 

 

 

 

Kita Mittchell. Pašėlusi močiutė ir sėkmę nešantis šuo

Nepaprastų nuotykių ir linksmybių kupina britų rašytojos Kitos Mitchell knyga „Pašėlusi močiutė ir laimę nešantis šuo“ pasakoja apie tokią močiutę, kurios galima pavydėti arba net šiek tiek prisibijoti, tačiau smagiausia drauge su ja leistis į įspūdingus nuotykius.

Neduokit šios knygos savo močiutėms, nes jos gali prisigaudyti idėjų…

Olio mama dirba sveikatos ir saugumo srityje ir labai mėgsta viską kontroliuoti. Tačiau dabar ji turi išvykti prižiūrėti savo susižeidusios sesers, tad Olis lieka su močiute, kurią visi vadina pašėlusia. Žinoma, Olio mamai ji prisižada elgtis gerai. Tačiau dingsta Olio tėtis – garsus tyrinėtojas, ir nelieka nieko kito, tik leistis į paieškas.

Kai reikalo imasi pašėlusi močiutė, galima tikėtis visko. Ji turi oro balioną, trisdešimt pakelių sausainių ir šunį, turintį stebuklingų galių (bent jau ji taip sako…).

 

Dainius Šukys. Buliaus kalnas

Kitoje ežero pusėje stūksojo milžiniškas Buliaus kalnas. Ant jo šventi ąžuolai augo. Po jais didžiulis juodas akmuo kaip stalas gulėjo. Ragana savo senose burtų knygose perskaitė, kad jei ant jo nekaltą jaunikaitį paaukotų, juodu surūdijusiu peiliu nužudytų, jo krauju lūpas pasiteptų – sau jaunystę susigrąžintų!

Legendų apie Šiaulių miesto kilmę yra nemažai. Dažnoje jų minimas jautis (bulius) ir meška. Ne veltui jie ir miesto herbe puikuojasi. O dabar ėmė ir persikėlė į ne per seniausiai išleistą gražią knygą vaikams. Ir linksmą, ir baisią. Bet taip gražiai iliustruotą, kad visos baimės tyliai sulenda į spintas, palovius ir ten ramų ramiausiai tūno.

Alex T. Smith. Klodas mieste

 

 

Klodas – nedidelis linksmas šuo, mėgstantis dėvėti beretes, graužti kaulus ir leistis į nuotykius. Šioje knygoje Klodas keliauja į miestą, lankosi meno galerijoje, sugauna vagilę ir veda apsirgusį bičiulį poną Pūkuotą Kojinę pas gydytoją.

Knygelių seriją apie šuniuką Klodą kuria britų rašytojas ir iliustruotojas Alexas T. Smithas (g. 1985 m.). paprastai ir šmaikščiai parašytos, gausiai iliustruotas istorijos apie Klodą ir poną Pūkuotą Kojinę puikiai tiks pradedamiesiems skaitytojams.

 

 

 

Ramutė Skučaitė. Pelėda žino!

 

Ką žino pelėda?
Ko trokšta maži pelėdžiukai?
Kur gyvena nykštukų šeimyna?
Kur šliaužia eglės spygliu sušukuota kirmėlaitė?
Kaip pelėda švenčia gimtanaktį?
Kokios mintys ateitų į galvą, jei nereiktų skubėti?
Ko pasauly dar nebuvo?

Atsiverskite šią eilėraščių “Pelėda žino” knygą – ne tik visa tai sužinosite, bet ir atrasite ne vieną mažą stebuklą.

 

 

Kelly Barnhill. Mergaitė, atsigėrusi mėnulio

Magiška istorija apie tikrą gėrį ir kovą už jį. „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai amerikiečių rašytojos Kelly Barnhill pasakojimas, kuriame susipina gražiausių stebuklinių pasakų motyvai ir meistriškai atskleisti veikėjų charakteriai.

Kasmet Protektorato miesto gyventojai paaukoja vieną kūdikį – palieka jį miške gyvenančiai raganai. Jie tikisi, kad ši auka apsaugos miestą nuo piktosios raganos ir jos kerų. Tačiau jie nežino, kad miško ragana iš tiesų yra visai gera ir maloni. Ji gyvena drauge su išmintingu pelkių monstru ir nedideliu drakonu. Paaukotus vaikus ragana pamaitina žvaigždžių šviesa ir atiduoda rūpestingoms šeimoms kitapus miško, kad šie laimingai augtų.

Tačiau vieną kartą ragana netyčia pagirdo jai paliktą mergaitę ne žvaigždžių, o mėnulio šviesa ir taip suteikia paprastai mergaitei nepaprastą galią.

„Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai magiška pasaka, įtraukianti į stebuklų kupiną, laisve alsuojantį pasakojimą, mokantį gėrio ir ryžto.

 

Andy Griffiths. 26-ių aukštų namelis medyje

 

„26-ių aukštų namelis medyje“ – antroji vaikų autoriaus Andy Griffiths ir iliustratoriaus Terry Denton knyga. Juokingas ir smagus pasakojimas dar linksmesnis, nes kiekvieną istoriją lydi puikios iliustracijos. Abu kūrėjai nuotykius kuria galvodami apie save – ne veltui jų ir pagrindinių veikėjų vardai sutampa. Tiesa, Andy Griffiths sako, kad tai nėra tikslus jų vaikystės nuotykių atpasakojimas, nors niekada negali žinoti, ar galima pasitikėti pokštininku Andy.

Autoriai sukūrė jauniesiems skaitytojams knygą, kuri įtrauks ir sudomis, nes ji ne tik baisiai linksma, bet ir nepaprastai išradinga – čia aprašomi ir vaizduojami įrenginiai, pramogos ir žaidimai išties nepakartojami. Įsimenanti ir lengvai skaitoma knyga „26-ių aukštų namelis medyje“ sudomins net nenorinčius skaityti!

 

 

 

Danny Katz. Senelis ir pašėlusi jo komanda

 

Senelis, Abė ir jos mažasis broliukas Flinas Karališkajame atrakcionų parke imasi pavojingos MISIJOS (arba leidžiasi į pavojingą misiją). Jiems būtina patekti į prekybos paviljoną, prasibrauti pro pirkėjų minią (arba kovingai nusiteikusius pirkėjus), nugalėti pavojingus priešus, įveikti nemenką atstumą ir gauti (arba iškovoti) maišelį ŠOKOLADINIŲ IRISŲ SU VYŠNIOMIS.

 

 

 

 

 

 

Ana Punset. Raudonųjų batelių klubas 3. Dėl svajonės gali viską

 

Ar įmanoma, kad Raudonųjų batelių klubui atėjo galas?
Ar Liusija, Frida, Bėja ir Marta sugebės įveikti sunkumus ir vėl tapti draugėmis?
Grįžusiai iš stovyklos Liusijai neišeina iš galvos mintis, kad Fridai, Bėjai ir Martai Raudonųjų batelių klubas nė motais. Ar tai tiesa? Ar jų draugystė jau baigėsi? Galbūt viską dar gali išgelbėti naujas nuotykis, į kurį pasineria visos draugės – jos tampa televizijos reklamos žvaigždėmis!

 

 

 

 

Geoffroy de Pennart. Muzikalioji karvė Sofija

„Muzikalioji karvė Sofija“ – tai ne tik smagi istorija apie karvę muzikantę, bet ir įkvepiantis bei motyvuojantis pasakojimas visiems, turintiems svajonių, tačiau kartais pritrūkstantiems ryžto ir atkaklumo.
Sofija yra žavinga karvutė, kuri pritardama sau pianinu mėgsta dainuoti. Kiekvieną vakarą daugybė žmonių susirenka paklausyti jos nuostabaus koncerto. Vieną dieną Sofija nugirsta apie rengiamą muzikinį konkursą…
Kaip seksis karvutei Sofijai surasti orkestrą? Kokie nuotykiai ir netikėti iššūkiai jos laukia didžiuliame niekada nematytame mieste? Kaip su muzika susijęs kūno svoris, ūgis, plaukų spalva, ragai ir elegancija?
„Muzikalioji karvė Sofija“ – išdykusi ir optimistiška istorija, kuri baigsis garsiais aplodismentais. Tai puiki proga skaitant su vaikais iškelti klausimus ir padiskutuoti apie draugystę, žmonių vertinimą, patyčias, nesėkmes ir atkaklumą.

Valentinas Vainilaitis. Vaikystės sodais

 

 

Vaikų poeto ir dailininko Valentino Vainilaičio nauja poezijos knyga mažiesiems skaitytojams. Knygoje spausdinami eilėraščiai, trumpos eiliuotos pasakėlės.
Knyga iliustruota paties autoriaus piešiniais. Dirbęs dailės mokytoju, autorius puikiai pažįsta vaikų psichologiją, todėl jo kūryba – ir eilėraščiai, ir iliustracijos – labai artimi vaiko vidiniam pasauliui, ugdo vaiko kūrybinę saviraišką.

 

 

 

 

Joanne Owen. Marta Makalynė ir ragana iš griovio

Iki ašarų juokinga, magiška istorija apie raganas ir linksmybes – „Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – pirmoji iš Martos Makalynės serijos. Susipažinkite su mergaite, kurią visur lydi neišvengiamas chaosas.
Marta Makalynė visur ir visada sukelia chaosą. Ji nieko negali padaryti, tiesiog taip nutinka – nežinia kaip ji nuolat atsiduria chaotiškose situacijose. Marta gyvena mažame miestelyje su savo ekscentrišku seneliu ir augintiniu – paršeliu. Martos gyvenimas tampa dar įdomesnis, kai vieną dieną pakeliui iš mokyklos namo ji pakelės griovyje randa varganai atrodančią raganą. Ragana Griselda išsigandusiai, bet susidomėjusiai Martai papasakoja, kad ji netyčia išleido šlykštų vampyrą ir dabar Marta turės jai padėti tą padarą pagauti. Tačiau Griselda yra gana sudėtingo ir niūraus charakterio bendrininkė. Ar pavyks Martai su senelio, paršiuko ir geriausio draugo pagalba sugauti vampyrą ir įrodyti Griseldai, kad ji ne iš kelmo spirta.
„Marta Makalynė ir ragana iš griovio“ – juokinga, magiška ir nuotaikinga veiksmo kupina istorija.

 

Andy Griffiths. 13-os aukštų namelis medyje

Tai Endis.
O čia Teris.
Jie gyvena pačiame šauniausiame namelyje medyje! Jame yra baseinas, pilnas ryklių žmogėdrų! Ir zefyrų mašina, šaudanti zefyrus tau į burną, kai tik išalksti! Tik saugokis milžiniškos jūrų pabaisos, apsimetančios undine! Ir žiūrėk, kad neįkliūtum į priraugėtą kramtomosios gumos burbulą!
13 aukštų namelyje medyje gali nutikti BET KAS!
Pasinerkite į netikėčiausius nuotykius ir dviejų draugų kvapą gniaužiančias šėliones.

 

 

Cressida Cowell. Kaip prisijaukinti slibiną

 

Fantastinė istorija apie berniuką Žagsulį jau sužavėjo viso pasaulio vaikus. Britų rašytoja Cressida Cowell apie Žagsulį ir jo nuotykius parašė dvylika knygų. Pirmoji knyga „Kaip prisijaukinti slibiną“ pasakoja apie berniuko pažintį su slibinu Bedančiu.
Vikingų kaime gyvenantis Žagsulys yra genties vado sūnus. Jo laukia šlovė ir didinga ateitis, nes Žagsulys turi tapti tėvo įpėdiniu. Tačiau kietų kovotojų vikingų pasaulyje savo vertę reikia įrodyti. Žagsulys turi pagauti ir prisijaukinti vieną slibiną. Ar pavyks berniukui tai padaryti ir išgyventi? Jei ne, jis rizikuoja būti ištremtas iš savo genties amžiams.
Leiskitės į nepaprastus nuotykius su Žagsuliu ir tapkite tikrais herojais. Knygoje „Kaip prisijaukinti slibiną“ netrūkta linksmybių, smagių nutikimų ir tikro didvyriškumo. Tai knyga, jau tapusi šiuolaikine klasika ir sužavėjusi milijonus vaikų ir suaugusių visame pasaulyje.

 

 

Lois Lowry. Mėlyna sruoga

 

Garsioje, jau vaikų ir paauglių literatūros klasika vadinamoje knygoje „Siuntėjas“ Lois Lowry sukūrė paslaptingą, techniškai tobulą ir emociškai skurdų ateities pasaulį. Antroji šios serijos knyga „Mėlyna sruoga“ nukelia mus į pasaulį po katastrofos, kur gyventojai turi tik elementariausias ir būtiniausias technologijas, o pyktis, godumas, pavydas ir žiaurumas paprastų žmonių gyvenimą paverčia trumpu ir nelaimingu.
Raiša našlaitė Kira gyvena pasaulyje, iš kurio silpnieji išmetami. Ji baiminasi dėl savo ateities, tačiau visagalė Sergėtojų Taryba jos pasigaili. Kira yra talentinga siuvinėtoja, tad jai pavedama užduotis, kurios joks kitas bendruomenės narys negalėtų atlikti. Nors talentas išgelbsti jai gyvybę ir suteikia tam tikrų privilegijų, Kira netrukus suvokia, kokios paslaptys ir mįslės ją supa. Jos sumanymo atskleisti tiesą apie savo pasaulį ir išsiaiškinti, kas egzistuoja už jo ribų, niekas neturi sužinoti.

 

M. G. Leonard. Vabalų karalienė

 

Darkaus ir jo drąsiųjų bendražygių laukia dar daugiau išbandymų!
Genialusis vabalų tyrėjas, Darkaus tėtis Bartolomėjus Katlas po sėkmingos gelbėjimo operacijos saugiai grįžo namo. Nors, rodos, visi išbandymai liko praeity, Darkus, Virdžinija ir Bertoltas įtaria, kad pralaimėjusi piktadarė Lukrecija Kater taip lengvai nepasiduos.
Kai vienas po kito pasipila keisti nutikimai, drąsioji trijulė net neabejoja – tai Lukrecijos ir jos parankinių darbas. Viską išsiaiškinti ir sustabdyti piktadarę laiko nedaug, o Darkaus tėtis dar lyg tyčia griežtai draudžia kištis į pavojingus suaugusiųjų reikalus. Taigi drąsiajai trijulei lieka tik pasikliauti gerais draugais: mamos išdavystę patyrusia Novaka Kater, garsia Holivudo žvaigždute Rube ir, žinoma, visada gelbstinčiais gudriais vabalais.

 

 

Morris Gleitzman. Bent kartą

 

1942 m. Lenkijoje žydų berniukas Feliksas prieglaudoje slepiasi nuo nacių. Tik bėda, kad jis nieko nežino apie karą ir mano, jog prieglaudoje bus, kol tėvai išgelbės savo knygų verslą. Nutaręs, kad tėvams gresia pavojus, Feliksas išvyksta jų įspėti ir patenka tiesiai į nacių okupuotą Lenkiją.
Feliksui viskas yra pramanytos istorijos. Iš kur jo sriuboje atsirado visa morka? Tai ženklas, kad tėvai atvažiuoja jo pasiimti. Kodėl naciai degina knygas? Jie turbūt atvykėliai bibliotekininkai, atsiųsti sutvarkyti pasenusios prieglaudos bibliotekos. Tačiau Felikso kelionė darosi vis pavojingesnė ir jis pamažu pamato siaubą, kurio negali paaiškinti jokios istorijos.
Nepaisant baisumų, Feliksas niekada nepraranda vilties.
„Bent kartą“ – istorija, kupina meilės, draugystės ir netgi juoko.

 

 

Zanė Zusta. Ūkė Pūkė grįžta namo

 

 

„Ūkė Pūkė grįžta namo“ – istorija apie tikrus draugus.  Skubėdama grįžti namo po atostogų užsienyje, Kristupo šeima pamiršta žaislinę pelėdžiukę. Supratęs, kad jo geriausia draugė nesugrįžo kartu, berniukas organizuoja jos paiešką. Likusi viena Ūkė Pūkė irgi nesėdi rankų sudėjusi. Mažylė ieško kelio namo, tačiau kaip jį surasti, jei esi tokia maža ir nežinai, kur dabar esi ir kur apskritai gyveni?

Perskaitę knygelę vaikai ne tik išgirs apie Ūkės Pūkės nuotykius, bet ir sužinos, kaip elgtis pasiklydus. O išmokę svarbią pamoką galės pažaisti lėlių teatrą.

Knygoje rasite lėlių teatro sceną, keičiamą scenovaizdį ir pagrindinius istorijos veikėjus-lėles.

 

 

 

Dandi Daley Mackall. Mažasis asiliukas

 

Y – aaa, y – aaa! – pasigirsta džiugus

Tyloj šventos stebuklų nakties, –

Taip sveikina gimusį kūdikį Kristų

Mažas asiliukas didelės širdies.

Jūsų šeimai tikrai patiks šioji širdį šildanti Kalėdų istorija, papasakota iš netikėtos perspektyvos – asiliuko, nešančio Mariją į Betliejų. Nors asiliukas nebuvo pats didžiausias, greičiausias ar stipriausias iš gyvūnų, jis vis viena atliko labai svarbų darbą. Ir suaugusiems, ir vaikams bus gera išgirsti žinią apie tai, kad Dievas ir mažiesiems turi didelių planų.

 

 

Marius Marcinkevičius. Princesė

Kartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė!O kodėl taip nutiko, jūs sužinosite perskaitę naują rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Princesė“, kurią iliustravo Vaiva Braškutė.

 

Justinas Marcinkevičius. Vaikų žemė

 

 

Lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus vaikams skirtų eilėraščių rinktinė  „Vaikų žemė“ kviečia keliauti į svajonių šalį ir dar kartą išgyventi nerūpestingą vaikystę. Ši knyga dovanoja darnų Justino Marcinkevičiaus eilių grožį mažiesiems šiandienos skaitytojams.

Žaismingus poeto Justino Marcinkevičiaus kūrinius lydi išskirtiniai iliustratorės Agnės Nananai sukurti piešiniai. Vilniaus dailės akademiją baigusi menininkė kuria tiek komercines, tiek menines iliustracijas, o jos darbai ne kartą demonstruoti parodose Lietuvoje bei užsienyje. Anot jos, iliustracijoms įkvepia pats vaikiško kūrinio tekstas – jis turi sužadinti fantaziją, o tuomet lieka lengvoji dalis. Vaikų literatūra ypatinga, o dailininko teptukas ją dar labiau praturtina. Iliustruotas leidinys – dviejų menininkų bendro darbo rezultatas, kur iliustracijos ne atkartoja tekstą, bet ji itin vaizdžiai papildo ir dažnai atveria už teksto slypinčius vaizdinius.

 

 

 

Renata Šerelytė. Krakatukai požemiuose

Lietuvių rašytojos Renatos Šerelytės knyga „Krakatukai požemiuose“ – jau šeštoji istorija apie vaikų pamėgtus personažus – krakatukus. Čia ir vėl sutiksite jau pažįstamus veikėjus – Birbindoną, Tešlių ir Buntę bei keletą naujų. Tačiau Tešlius šį kartą pateks į rimtą pavojų, ir tik draugų drąsa bei ryžtas galės jį išgelbėti.

Likimo deivė Moira pagrobia Tešlių! Kas belieka… Didžiaausė senė, Birbindonas ir Buntė Esmeralda turės keliauti į požemius ir išvaduoti draugą. Ar jiems pavyks? Niekas nežino, juk požemiai ne šiaip kokia tamsi ir ankšta vietelė, čia vyksta tikri stebuklai – skanėstai, matyti sapnuose, čia pavirsta tikrais, yra jūra, kurioje gyvena kalbančios žuvys, čia auga šviečiantys grybai, o medžiai čia su kailiniais ir plunksnomis…
Tačiau ryžtingai nusiteikusiems Didžiaausei senei, Birbindonui ir Buntei Esmeraldai teks nemažai rimtų išbandymų – įveikti Ugnies liūną, susidurti su mumijomis, šikšnosparniais. Kaip gerai, kad ištikimus draugus lydės pagalbininkas, kad ir koks keistas jis atrodytų iš pirmo žvilgsnio – nieko nekalbantis, su vištos kojomis ir drakono sparnais.

„Krakatukai požemiuose“ nuneš jaunuosius skaitytojus į kerintį vaizduotės ir nuotykių pasaulį.

 

 

Maria Parr. Vaflinės širdelės

Debiutinis norvegų rašytojos Maria Parr kūrinys „Vaflinės širdelės“ patiks visiems Pepės Ilgakojinės gerbėjams. Tai pasakojimas, kuris būna ir linksmas, ir kelia jaudulį, tačiau visada akcentuoja ištikimybę ir meilę. Rašytoja nevengia kalbėti tiek apie draugystės teikiamą džiaugsmą, tiek apie iškylančius sunkumus ir slegiančias netekties akimirkas.
Devynmečiai kaimynai – berniukas Trilė ir jo klasės draugė Lena – geriausi draugai, kuriuos nuolat įtraukia keisčiausių nuotykių sūkurys. Nedideliame miestelyje prie įlankos visas laikas priklauso tik jiems – jų mintyse nuolat sukasi netikėčiausios pokštų idėjos. Jie stato savo Nojaus Arką, linksmai mini vasaros pradžios šventę ir ieško Lenai naujo tėčio.
Tačiau tai ne tik pasakojimas apie pašėlusius nuotykius ir linksmas išdaigas. Ne tik apie juos.. Tai istorija apie tikrą draugystę ir šeimą, skaudžius išsiskyrimus ir negrįžtamus praradimus, apie gebėjimą užjausti, rūpintis ir mylėti. Apie visa tai pasakojama paprastai, nuoširdžiai ir atvirai. Čia telpa viskas: vaikystės grožis ir juokas, artimo gerumas ir meilė, ilgesys ir sielvartas.

 

 

 

Dalai Dilytė. Senovės graikų pasakos

Lietuvių literatūros ir Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje „Senovės graikų pasakos“ patraukliai vaikams pateikia pačius žinomiausius ir populiariausius graikų mitus. Ši knyga, skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, bus puikus pagrindas, kuris jau vėliau padės kur kas giliau suprasti mituose paslėptas prasmes ir atskleis paslaptingą ir didingą Antikos pasaulį.

Knygoje „Senovės graikų pasakos“ rasite garsųjį mitą apie Ikarą, kuris troško pakilti kuo aukščiau, bet žuvo ištirpus sparnams, kai pernelyg priartėjo prie saulės. Tai pasakojimas apie saiką ir gebėjimą vertinti savo galimybes. Taip pat yra mitas apie Egėją, kuris nusiskandino jūroje, manydamas, jog jo sūnus žuvęs. Ta jūra ir dabar vadinama Egėjo vardu. Sužinosite istoriją apie Andromedą ir Persėją, kurių vardais pavadinti žvaigždynai. Žinoma, čia yra ir pasakojimas apie drąsųjį herojų Heraklį, apdovanotą ne tik išskirtine jėga, bet ir nemirtingumu. Kokie žygiai ir iššūkiai lėmė jo gyvenimą?

Knygos autorė šiuos mitus pateikia žaismingai, tarsi nuotykines pasakas, vaikams suprantama kalba ir net eiliuotai – trys pasakos knygoje parašytos hegzametru – taip pat Antikos laikams būdinga eilėdara.

 

Klaus Hagerup. Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas

 

 

 

 

Anai jau greit bus dešimt metų ir ji labai bijo pasenti – juk dešimt metų yra tiek daug.
Labiausiai už viską ji mėgsta skaityti knygas ir lankytis bibliotekoje.
Sužinojusi, kad neskaitomas bibliotekos knygas tenka nurašyti ir išmesti, Ana pasiryžta perskaityti jas visas – kad išgelbėtų.
O kartą bibliotekoje mergaitė atranda ypatingą knygą, kuri pakeičia ne tik Anos, bet ir viso miestelio gyvenimą.

 

 

 

Lina Mickutė. Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija

Knygoje „Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ patrauklia ir neįprasta forma pasakojama vieno žymiausių Lietuvos mąstytojų Vilhelmo Storosto-Vydūno biografija. Kiekvieną puslapį ir faktą papildo iliustracijos arba nuotraukos, o lengvai skaitomu tekstu pateikiama tik svarbiausia informacija. Kiekvienas puslapis informuoja, apie kurį mąstytojo gyvenimo etapą kalbama.

Versdami puslapius skaitytojai sužinos, kokia buvo Vydūno dienotvarkė – nuo pusryčių iki miegojimo įpročių. Iliustruoti atskiri filosofo gyvenimo įvykiai, atsitikimai, nuotykiai ir kuriozai – pavyzdžiui, kuo Juozas Tumas-Vaižgantas vaišino jį aplankiusį vegetarą Vydūną?

„Iliustruota Vydūno gyvenimo ir kūrybos istorija“ – sėkmingo kūrėjų tandemo produktas. Kūrinio tekstus rengė Lina Mickutė, o nuotaikingomis iliustracijomis rūpinosi Birutė Bikelytė. Ji – Londono Goldsmitho universiteto auklėtinė, dizainerė ir dailininkė. Anot jos, kūryba jai atstoja dienoraštį, į kurį ji sudeda tai, ko nenori laikyti atmintyje.

 

 

 

Būk saugus kelyje su katinu Teodoru

 

 

 

Knygelė “Būk saugus kelyje su katinu Teodoru. Saugaus eismo užduotėlės” skirta supažindinti vaikus su kelių eismo taisyklėmis, kelio ženklais, jų reikšmėmis. Taip pat lavinti mąstymą, regimąjį suvokimą, atsakomybės jausmą, ugdyti saugaus eismo įgūdžius.

Užduotėlės naudingos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogų veikloms paįvairinti.

 

 

 

 

Juno Dawson. Švari

Paauglių karaliene vadinamos rašytojos Juno Dawson romanas „Švari“ pasakoja apie stulbinamai tikrovišką merginos virsmą iš heroino perdozavusios narkomanės į paprastą paauglę, kuriai reikia pačiai tvarkytis su tradicinėmis paauglių problemomis.
Kai milijonieriaus iš Rusijos dukra Leksė Volkov pabunda po heroino perdozavimo, ji supranta, kad pasiekė visišką dugną. Tačiau Leksė klysta. Dugną ji pasiekia tada, kai atsiduria išskirtinėje nuošalioje reabilitacijos klinikoje. Iš čia belieka tik kilti aukštyn ir bandyti išsikapstyti. Tai jos ir kitų čia uždarytų paauglių užduotis ir vienintelė išeitis. Klinikoje Leksė sutinka daug skirtingų paauglių, kenčiančių nuo įvairių priklausomybių – alkoholio, sekso, valgymo sutrikimų ir pan. Čia ji sutinka ir paslaptingą vaikiną – Breidį…
Galiausiai, susitikusi su savo demonais akis į akį, Leksė suvokia, kad galingiausias narkotikas yra meilė. Ir jai teks gerokai susipurvinti rankas, kad vėl taptų švari.
Priklausomybė, atpirkimas, meilė ir nusivylimas – knygoje „Švari“ emocijos užgriūva visu svoriu ir neleidžia išsilaisvinti iki pat paskutinio puslapio.

 

 

Kimberly Brubaker Bradley. Karas, kurį galiausiai laimėjau

Amerikiečių vaikų ir paauglių rašytojos Kimberly Brubaker Bradley knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ – tai populiarios ir apdovanojimų pelniusios knygos „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ tęsinys.

Antrasis pasaulinis karas tęsiasi. Ada ir jos brolis Džeimis su savo globėja Siuzana persikelia gyventi į kotedžą, kur jau gyvena Ledi Torton bei jos dukra Megė. Gyvenimas namuose su tokia daugybe žmonių gana sudėtingas ir įtemptas. O dar čia apsigyvena Rūta, žydė mergaitė iš Vokietijos. Vokietė? Ar gali būti, kad Rūta yra šnipė?

Atrodo, kad nelaimė artinasi vis sparčiau, o gyvenimas karo metu tampa vis sunkesnis. Ką nuspręs daryti Ada? Kaip jai toliau kovoti? Ir ką jai teks gelbėti?

Po pirmosios knygos apie Adą „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ šis autorės romanas tęsia Ados istoriją ir pasakoja apie šeimą, tikėjimą ir savęs pažinimą. Knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ parodo, kad tikra laisvė nėra galimybė laisvai rinktis. Tikroji laisvė – tai drąsa pasirinkti teisingai.

 

 

Vytautas V. Landsbergis. Dominykas Ąžuolų slėnyje

Vieno populiariausių šiuolaikinių vaikų rašytojų Vytauto V. Landsbergio knygų serija apie arklį Dominyką itin mėgstama įvairaus amžiaus skaitytojų. Penktoji ir baigiamoji serijos knyga „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ nustebins ne tik jos veikėjams tekusiais iššūkiais, bet ir smagiomis staigmenomis.

Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ toliau pasakojama apie arklio Dominyko ir jo mylimosios – rugiagėlės – gyvenimą, kupiną tikros meilės ir švelnumo. Nepaisant to, kad knyga skirta vaikams, autorius kaip visada drąsiai imasi rimtų temų, tad knygos herojams teks įveikti vienatvę, nuovargį ir net gresiančią mirtį. Tačiau atpildas po visų negandų bus kaip niekad saldus – tapę tikra ir tvirta šeima, arklys Dominykas ir rugiagėlė susilauks tikro stebuklo, jų gyvenimuose atsiras sūnus – arkliukas Dominykutis.

Autorius visose knygose apie arklį Dominyką akcentuoja meilės jėgą. Meilė turi begalę veidų, ji ne tik džiugina, bet ir liūdina, skaudina, dėl jos reikia aukotis, o kartais pavydėti. Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“, kaip ir kitose serijos knygose, išminties ir smagaus humoro ras įvairaus amžiaus skaitytojai.

 

 

Virgis Šidlauskas. Slaptoji „Kornelijaus van Drebelio“ misija

 

 

Pasaulio užkariautojų niekada netrūko. Didelė jų dalis nuo pat mažų dienų svajojo užvaldyti kitų širdis, sielas ir protus, pelnyti simpatijas ir pagarbą. O kai kurie net įžūliai tvirtino, kad „pasaulis toks jau daiktas, nori nenori turi jį užkariauti – antraip negalėsi paskui ramiai naktį bluosto sudėti.“
Užtai ne kiekvienam užtenka drąsos tiesiog gyventi pasaulyje nieko iš jo nereikalaujant. Kas stipresnis – noras griauti ar kurti? Noras valdyti ar meilė ir rūpestis? Tą ir mėgins išsiaiškinti paslaptinga trijų rupūžių ir peliuko Redžinaldo Mausmejerio komanda. Ar pavyks slaptoji „Kornelijaus van Drebelio misija?

 

 

 

 

Ali Standish. Etanas, kuriuo buvau

Etanas visada buvo drąsus ir priimdavo kiekvieną iššūkį.
Bet to ankstesniojo Etano nebėra.
Jis dingo tą pačią dieną, kai nutiko baisusis dalykas.
Dabartinis Etanas liūdnas ir abejingas.
Ir turi paslapčių.
Ir dar Etanas kartu su visa šeima persikraustė į kitą miestelį. Čia jis sutiko Korali – mergaitę, kuri pasakoja daugybę istorijų. Baisiai keistų istorijų.
Regis, ne tik Etanas turi paslapčių.

„Etanas, kuriuo buvau“ – knyga apie draugystę, drąsą, gebėjimą atleisti kitiems ir sau, paslaptis, kurias reikia saugoti, ir paslaptis, kurias reikia atskleisti.

 

Karalaitė ant stiklo kalno

Išskirtinis lietuvių stebuklinių pasakų rinkinys „Karalaitė ant stiklo kalno“ – tai 12 pasakų, kurios buvo sekamos skirtingose Lietuvos vietose 19 amžiaus pabaigoje – 20 a. pradžioje.

„Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ pasakų rinkinį sudarė Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustravo Marius Jonutis. Tai puikiai žinomos ir mylimos stebuklinės pasakos, kupinos fantastikos ir įvairių galių turinčių antgamtinių herojų.

Pasakas teko adaptuoti iš senovinių autentiškų pasakojimų ir kūrybiškai persakyti šiuolaikine kalba. Ši užduotis buvo patikėta tikrai žodžio meistrei, nacionalinės premijos laureatei Danutei Kalinauskaitei. Ji tikina, jog tai buvo rimtas iššūkis. D. Kalinauskaitę sužavėjo pasakos, kurias turėjo galimybę skaityti taip, kaip jos būdavo pasakojamos – tarmiškai, senąja kalba. Pavyzdžiui: „Nuveik in ribokus, kai anys žus in ežera, tai tu ti rasi tokių žuvį, katrų tava žmona tegu suvalga – ir bus vaikų.“

 

Ilona Ežerinytė. Skiriama Rivai

 

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta – dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį – per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų – tą beviltišką išlepusį paauglį…

 

 

 

 

 

Nadja Sumanen. Rembo

 

 

Pagrindinis knygos veikėjas – keturiolikmetis paauglys keistu vardu Rembo. Ir, nors iš pradžių atrodo, kad išstypęs jaunuolis, kurį kamuoja neurologinis aktyvumo ir dėmesingumo sutrikimas, mažai ką bendra turi su raumeningu veiksmo filmų herojumi tuo pačiu vardu, visgi knygos pabaigoje paaiškėja, jog vaikinas turi kur kas daugiau Rembo dvasios, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio.