Lėlių teatras

Mažeikių viešosios bibliotekos lėlių teatras įkurtas 1991 m.  Pirmoji lėlė – tai Knyginukas, kuris pristatydavo vaikams naujas vaikiškas knygas, pasakojo knygų atsiradimo istoriją. Vaikai buvo mokomi, kaip elgtis su knygomis, kad jos kuo ilgiau būtų tvarkingos. Pastatyti spektakliai:  „Svečiuose pas Knyginuką“, „Kiškio trobelė“. Nuo 1999 m. iki 2001 m. lėlių teatro spektaklius „Daktaras Aiskauda“, „Sniego senis“, „Pelėdžiuko sapnas“ sukūrė ir juose vaidino bibliotekoje suburta vaikų grupė.

2000 m. gavus finansavimą projektui „Nori visiems plačiai atverti duris, pradėk nuo vaikų“ buvo pasiūtos naujos lėlės, dekoracijos, nupirkta širma spektakliams, ant kurios puikavosi trys gražūs paršiukai. 2001 m. parengtas spektaklis „Trys paršiukai“ sulaukė ypač didelio vaikų susidomėjimo. Vėliau buvo sukurti šie spektakliai: „Knyginukas tvarkdarys“, „Sriuba iš dešros lazdelės“, „Suplėšyta knyga“, „Peliukas ir knyga“, „Kiškio trobelė“ ,„Vilkas ir ožiukai“, „Lapės gudrumėliai“.

2019 m. parengus Kultūros paso programą „Mažeikiškio Kiškio teatras“, skirtą 1–4 kl. mokiniams, pasikeitė ir lėlių teatro pavadinimas. Mažeikių viešojoje bibliotekoje spektaklius pristato Kiškis Mažeikiškis – naujas bibliotekos personažas, kurį įkūnija Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės. Lėlių teatras turi naują širmą, bibliotekininkės pasiuvo lėles ir kuria naujus scenarijus.

Mokiniams, užsisakiusiems Kultūros paso programą, šiuo metu rodomas muzikinis spektaklis „Kaip kiškis pirko batukus“, kurio metu vaikai supažindinami su lėlių teatru ir lėlėmis.

Lėlių teatro spektakliai, skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams yra nemokami.