Viekšnių bibliotekoje svečiavosi bibliotekininkai iš Latvijos

Pasimokyk iš kaimynų

Rugpjūčio 30 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale lankėsi bibliotekininkai iš Latvijos. Kolegos iš Kursišu bibliotekos (Saldus rajonas) įgyvendindami projektą „Pasimokyk iš kaimynų“ sėmėsi naudingų profesinių  žinių Lietuvoje.

Šiltai pasitikusi svečius bibliotekininkė Rasa Vilkaitė pristatė Viekšnių biblioteką, jos teikiamas paslaugas. Informaciją apie Viekšnių miesto istoriją, svarbiausius lankomus objektus, biblioteką ir čia vykdomas įvairias inovatyvias, netradicines veiklas vaikams ir suaugusiesiems skaidrėmis pristatė Viekšnių gimnazijos rusų kalbos mokytoja Dalia Margytė.

Latvijos bibliotekininkų vizito tikslas buvo kuo išsamiau susipažinti su Viekšnių miesto filialo vykdoma veikla su vaikais, bendradarbiavimu su mokyklomis ir kitomis organizacijomis, todėl bibliotekininkė pasidalijo gerąja patirtimi apie virtualias integruotas pamokas, kurios karantino metu buvo pravestos įvairių Mažeikių rajono mokyklų mokiniams, bendradarbiavimu su Viekšnių Maltiečių vaikų dienos centru.

Apžiūrėję biblioteką, svečiai žavėjosi išskirtiniu pastatu, jaukiu kiemeliu, kuris pritaikomas įvairiems renginiams, bei bibliotekos simboliu – Zuikiu Saliamonu.

Buvo labai naudinga su kolegomis iš Latvijos pasidalinti gerąja patirtimi, aptarti kylančias problemas, padiskutuoti, pasisemti naujų minčių bei idėjų.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos