„Bibliovasara“ – pilna emocijų ir džiugesio

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje jau trečius metus iš eilės organizuojamos įvairios veiklos, užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės vaikams vasaros metu. Stengėmės, kad veiklos būtų nesikartojančios ir įdomios ir vaikai galėtų atskleisti savo gabumus, talentus, susipažinti su kultūros vertybėmis.

Karaokė, šviesų šou ir ledų skanavimas liepos 1 d. nuteikė linksmai vasarai. Antradieniais organizavome animacinių filmų peržiūras, nes biblioteka turi specialiai filmų peržiūrai pritaikytą ekraną ir vaikai, patogiai susėdę ant sėdmaišių, gali jaustis kaip kino salėje. Taip pat vyko karaokė, panaudojant bibliotekos fonduose turimus DVD diskus, LEGO kūrybinės dirbtuvės, kuriose konstravome įvairius robotukus.

Siekiant plėsti vaikų kultūrinį akiratį, skatinti domėjimąsi literatūra, ugdyti kūrybiškumą ir meninį suvokimą, ketvirtadieniais vyko kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, aktyvios veiklos bibliotekos kiemelyje, lauko ir stalo žaidimai. Vaikai, panaudodami skirtingas kūrybos technikas, kūrė saulės gaudykles, piešė ant akmenėlių; mokėsi pūsti burbulus; naudodami dekoratyvinį įvairių spalvų smėlį, išlaisvino savo jausmus, sukurdami „smėlio piešinius” ant popieriaus lapo. Kiekvieno užsiėmimo pabaigoje ant lapelių rašė ar piešė savo emocijas ir jas sumetė į „Emocijų stiklainį”.

Minėdami Valstybės dieną, vaikai pasigamino išskirtines „karūnas“, atsakinėjo į viktorinos apie Lietuvą klausimus, piešė lauke, žaidė žaidimus. Minėdami Tarptautinę emociukų dieną, edukaciniame užsiėmime „Emociukų diena ir …staigmena” vaikai galėjo susipažinti su nuostabiomis Trace Moroney knygomis: „Kai man liūdna“, „Kodėl aš myliu augintinius“, „Kai myliu“ ir „Kai išsigąstu“ ir kitomis, taip pat jas skaitė išreikšdami įvairias emocijas, kurias turėjo atspėti. Vaikai dalyvavo „Knygų piknike“ Senamiesčio parke, kuriame skaitė knygas apie emocijas ir jausmus, klausėsi pasakos „Raudonkepuraitė“, sekamos panaudojant Kamišibai teatro dėžutę, o po to bandė suvaidinti šią pasaką parke, įsivaizduodami, tarsi pakliuvę į tikrą mišką ir tapę veikėjais. Bibliotekininkės pristatė knygas apie gamtą iš Vaikų ir jaunimo skyriaus fondo ir telefono programėlę, kurią naudodami galime atpažinti įvairius augalus.

Kadangi „Bibliovasaros veiklose sulaukiame daug lankytojų, šiemet vaikams pasiūlėme įvairesnių veiklų, kuriuos veda profesionalūs lektoriai ir edukatoriai. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistės Santa Vaičiuvienė ir Agnė Petrauskaitė vaikus mokė naudotis šiaurietiškomis lazdomis. Po mokymų ir mankštos smagiai žingsniavo į Senamiesčio parką. Dailės mokytojas Aleksandras Novak supažindino su lipdymo pagrindais ir įrankiais – stekais, ir vaikai pagamino du darbelius – indą ir gyvūną. Užsiėmime „Ką veikti, kai nėra ką veikti“ vaikai kartu lektore psichologe Elena Šmitiene smagiai ieškojo atsakymų į nuolat užduodamą klausimą: ką veikti?

Rugpjūčio 19 d. įvyko Mažeikių viešosios bibliotekos projekto „Bibliovasara“ uždarymo šventė: įteikėme vaikų gamintus molio dirbinius, bibliotekos padėkas ir prizus už aktyvų dalyvavimą veiklose. Šventę užbaigėme su studija BURĖS siurprizais ir žaidimais.

Bibliovasaros veiklas padėjo vykdyti bibliotekos savanoriai Eglė Žulpaitė ir Gustautas Šefronas, savanoriaujantys pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. Dėkojame jiems už pagalbą. Dėkojame vaikams už smagias emocijas ir kūrybiškumą.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Atverkime duris vasarai“ ir vykdė Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Bibliovasara“. Užsiėmimai vyko 2021 m. liepos 1 d.–rugpjūčio 19 d., antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 14.00 val. iki 16.00 val., Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos erdvėse ir kiemelyje.

Informacija apie veiklas buvo viešinama Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.mrvb.lt, socialinio tinklo Facebook bibliotekos paskyroje, Mažeikių rajono savivaldybėje.

 

 

Projekto koordinatorės Ingrida Jonušienė ir Irena Kiškėnienė

Nuotraukos I. Jonušienės, I. Kiškėnienės

Kitos naujienos