Knygos „Mažoji Lietuva: lietuvininkų kovos” pristatymas Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Nuotr. Martyno Petrošiaus

Apie Mažąją Lietuvą ir kovas už lietuvybę

Tamsų ir lietingą lapkričio 11-osios vakarą į Mažeikių viešąją biblioteką susirinko norintys daugiau sužinoti apie Mažąją Lietuvą, pasiklausyti garsių istorikų pasakojimų apie šį kraštą, pabendrauti su kraštiete Nijole Urbšyte-Petrošiene, įsigyti naujų leidyklos „Andrena“ knygų. Viena jų – 2020 m. išleista informatyvi ir reikšminga knyga „Mažoji Lietuva: lietuvininkų kovos”. Šį dvylikos autorių, žymių Lietuvos istorikų, Mažosios Lietuvos veikėjų ir politikų kolektyvinį darbą renginyje pristatė knygos sudarytojas, Mažosios Lietuvos tyrėjas, daugelio straipsnių ir leidinių autorius Vytautas Šilas, knygos mokslinis redaktorius, Mažosios Lietuvos istorikas, parašęs ir redagavęs apie 15 000 straipsnių lietuviškoms enciklopedijoms ir kitiems leidiniams, humanitarinių mokslų daktaras Algirdas Matulevičius, leidyklos „Andrena“, išleidusios jau antrąjį, papildytą šios knygos leidimą, vadovė Nijolė Petrošienė. Renginį vedė Mažosios Lietuvos reikalų tarybos valdybos narė, kultūros ir visuomenės veikėja Birutė Kurgonienė.

Svečiai išsamiai pasakojo apie Mažosios Lietuvos istorinius laikotarpius, siekius išsaugoti šiame krašte lietuviškumą ir kultūrinį palikimą, pastangas suvienyti Mažąją ir Didžiąją Lietuvą į vieną valstybę. Nijolė Petrošienė dėkojo autoriams už pasitikėjimą jos leidykla, apibūdino knygos viršeliui panaudotą Prano Griušio paveikslą „Mažoji Lietuva“, kuriame pavaizduoti Vydūnas, Martynas Jankus, Ieva Simonaitytė ir kiti žymiausi šio krašto veikėjai, pristatė knygoje publikuojamus dokumentus.

Pasirašydami bibliotekai dovanotoje knygoje, istorikai Vytautas Šilas ir Algirdas Matulevičius palinkėjo žemaičiams ištvermės ir sėkmės ginant lietuvybę.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Martyno Petrošiaus, D. Undžienės

Renginio vaizdo įrašas: https://www.facebook.com/231589683896421/videos/4687517771307729/ 
Filmavo MARTYNAS PETROŠIUS

Kitos naujienos