Židikų bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 4 dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filiale surengta knygos šventė „Apie naują knygą – iš skaitytojo lūpų“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Į renginį atskubėjo M. Pečkauskaitės gimnazijos antrokai su mokytoja Vanda Jonauskiene.

Židikų filialo bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė pasveikinusi visus su švente, perskaitė laišką pasaulio vaikams. Kiekvienais metais kuri nors šalis yra šios šventės rėmėja. Tos šalies rašytojas rašo kreipimąsi, atvirą laišką visuomenei, o dailininkas kuria plakatą. Šių metų šventės rėmėjai –  Tarptautinės vaikų knygos tarybos Lietuvos skyrius. Plakatą ir tekstą „Knygos padeda neskubėti“ sukūrė vaikų knygų iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius. Su renginio dalyviais kalbėjomės apie labiausiai patikusias perskaitytas knygas, skaitymo naudą.

Antroje popietės dalyje vaikai statė pilį iš knygų pagal bibliotekininkės parašytą pasaką. Reikėjo knygų lentynose surasti knygas su pasakoje paminėtais pavadinimais ir pastatyti gražią pasakų pilį. Įveikus šią komandinę užduotį, bibliotekininkė pasiūlė pažaisti žaidimą. Ridenant kauliuką ir įveikiant užduotis, vaikams teko prisiminti skaitytas knygeles, surinkti pabirusias raides, apsimesti miegančiam ar šokuoti kaip kiškučiui. Visiems buvo linksma, abi komandos įveikė užduotis ir pasidalino dovanėles.

Benita Vaizgėlienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Kitos naujienos