PAMOKA-EKSKURSIJA MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

2019 m. gegužės 15 d. projekto „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“ renginys vyko Mažeikių rajono savivaldybėje. Tai buvo pamoka-ekskursija. Joje dalyvavo Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė, Gabijos gimnazijos pavaduotoja ugdymui Živilė Nagienė bei Debatų klubo nariai, projekto MEPA ambasadoriai ir jų vadovė – istorijos mokytoja ekspertė Stanislava Sovienė, viktorinos „Atrask ES savyje“ nugalėtojai iš Pavasario pagrindinės mokyklos bei projekto „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“ koordinatoriai.
Dalyvius pasitiko ir į posėdžių salę pakvietė savivaldybės vyriausioji specialistė Kristina Galdikė. Susirinkusiuosius pasveikino Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Ji išsamiai ir vaizdingai pasakojo apie savivaldos sistemą ir struktūrą, savivaldybės Tarybą ir jos veiklą. Visus sudomino faktai, jog 2018 m. duomenimis rajone – 51781 gyventojas, o Mažeikių savivaldybės teritorija užima 1219 km2 plotą. Mero pavaduotoja taip pat atsakė į dalyvių pateiktus klausimus. Buvo rodomos skaidrės apie „Mažeikių erdves, sutvarkytas ES lėšomis“. Supažindinta su Europos Sąjungos skiriama parama 2014–2020 m. gerinant Mažeikių rajono infrastruktūrą.
Po pamokos renginio dalyviai buvo pakviesti į trumpą ekskursiją po savivaldybės erdves. Kol meras Vidmantas Macevičius darbo reikalais lankėsi Vilniuje, jaunuoliai drąsiai jo kabinete „matavosi“ kėdę ir įsiamžino fotografuodami. Padėkoję už įdomų renginį, dalyviai išsiskirstė, komentuodami malonius įspūdžius.
Tai buvo paskutinė gegužės 9–16 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kartu su partneriais vykdomo projekto „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“ veika.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus darbuotojos Dalia Alseikienė ir Janina Dambrauskaitė,
projekto „Lietuva – aktyvi EP rinkimų dalyvė, 15 metų ES narė“ koordinatorės

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos