Mažeikių viešojoje bibliotekoje atidaryta fotografijų paroda „Ypatingas grožis“

2019 m. birželio 26 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda.
Jau trečius metus gyvuojantis socialinis projektas „Ypatingas grožis“ keliauja po įvairius Lietuvos miestus su kilniu tikslu – kviečia į negalią turinčius žmones pažvelgti kitaip, ugdyti likimo nuskriaustiesiems pasitikėjimą savimi. Parodos atidaryme dalyvavo projekto idėjos autorė Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Edita Navickienė, Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Zofija Valatkienė bei keletas modeliais tapusių mažeikiškių.
Editos Navickienės teigimu, šiuo projektu siekta sulaužyti nusistovėjusius stereotipus,  kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia. Iniciatyva siekiama atskleisti negalią turinčių, juos globojančių žmonių vidinę stiprybę ir grožį.
Projekto metu vyko fotosesijos (modeliai – neįgalieji turintys įvairią negalią, jų artimieji, globėjai, draugai) visoje Lietuvoje ir užsienyje (Anglijoje, Airijoje). Visi prie šio projekto prisidėję profesionalūs fotografai, visažistai, kirpėjai, stilistai iš visos Lietuvos ir užsienio dirbo nemokamai. Didžiulis projektas suvienijo 109 modelius ir 74 fotografus, kai kurie jų bendrauja iki šiol. Parodos atidarymo metu buvo demonstruojamas Ramūno Snarskio sukurtas dokumentinis filmas apie projektą. E. Navickienė, pristatydama didžiulę, daugiau kaip 100 nuotraukų ekspoziciją, pasakojo daugybę ir skaudžių, ir šviesių istorijų apie fotografuotus žmones, jų artimuosius bei fotosesijų ir parodų pristatymų metu užplūstančias emocijas.
Projekto „Ypatingas grožis“ organizatorės Edita Navickienė, Vidmantė Raustytė ir Giedrė Brazlauskaitė kviečia nuotraukomis pasigrožėti iki liepos 23 d.

Kitos naujienos