Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Mažeikių viešojoje bibliotekoje

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, prisidėjusi prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ pateko tarp aktyviausių ir įdomiausių užsiėmimų organizatorių ir apdovanotųjų kelione į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų Varšuvoje – Koperniko mokslo centrą.

2019 m. birželio 3 – rugpjūčio 30 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos erdvėse ir kiemelyje vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai ir žaidimai vaikams.
Savaitės dienos buvo paskirstytos pagal temas. Stengėmės, kad veiklos atitiktų pasirinktą temą ir būtų kuo įvairesnės. Lego kūrybinės dirbtuvės, kurios vyko kiekvieną trečiadienį 13–17 val. sulaukė daugiausia lankytojų – juose dalyvavo 227 vaikai. Į šią veiklą įsitraukė ir vaikų tėveliai ir seneliai, kurių metu kūrė Lego, Fishertechnic ir Mindstorms konstruktoriais ir mokėsi valdyti droną. Meno dieną, vykusią pirmadieniais, spalvinome akmenėlius guašu, lipdėme įvairius gyvūnus iš plastilino ir modelino, kūrėme jų kompozicijas ant akmenėlių, piešėme akvarele. Teatro ir pasakų dieną, vykusią antradieniais, piešėme ant akmenėlių mėgstamų pasakų veikėjus, kūrėme pasaką iš knygų viršelių pavadinimų ir klausėmės kompaktinėse plokštelėse įrašytų pasakų. Sukūrėme šešėlių teatro dėžutę, susipažinome su šešėlių teatro subtilybėmis ir gaminome specialias lėles, su kuriomis vaidinome mėgstamiausias pasakas. Žaidėme skaitymą skatinantį literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“ ir skaitėme knygas panaudodami pirštinines lėles. Popieriaus dieną, vykusią ketvirtadieniais, gaminome įvairius darbelius iš popieriaus, kūrėme iškarpų koliažus, statėme „pasakų pilis“ iš popierinių dėžių, dekoravome piešiniais popieriaus maišelius. Baigiantis iniciatyvai „Atverk duris vasarai“, gaminome bendrą koliažą „Vasaros įspūdžiai“, kurio gaminimui panaudojome darbelius iš ankstesnių edukacijų ir priklijavome įdomiausias užsiėmimų nuotraukas. Karaokė dieną dainavome lietuviškas vaikiškas daineles ir šokome. Stalo ir lauko žaidimų dieną, vykusią penktadieniais, bibliotekos kiemelyje mokėmės šokinėti su gumele, šokdyne, žaidėme lauko ir judriuosius žaidimus, pūtėme burbulus ir vaikščiojome „Basakojų bibliotaku“. Filmų dieną, susėdę ant sėdmaišių, žiūrėjome animacinius filmus. Buvo smagu, kadangi bibliotekoje yra specialiai filmų peržiūrai pritaikytas ekranas ir vaikai jautėsi kaip kino salėje. Filmų peržiūrai naudojome bibliotekoje esančius DVD diskus. Rugpjūčio 6 d. pakvietėme vaikus į edukacinį užsiėmimą „Emocijų valdymas. Nusiraminimo būdai“, kurį vedė psichologo asistentė Emilija Muravjovaitė.

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ informacija buvo skelbiama Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.mrvb.lt, socialinio tinklo Facebook bibliotekos paskyroje.

Iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ organizatoriai Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Ingrida Jonušienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė edukacinei veiklai

Kitos naujienos