Literatų popietė „Dainoj ir žody būtis pražydės“

Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūris 2019 m. gruodžio 6 d. Viešojoje bibliotekoje šventė savo veiklos 10-metį.
Literatūrinėje-muzikinėje popietėje „Dainoj ir žody būtis pražydės“ buvo pristatyta šiais metais išleista sambūrio narių žemaitiškos kūrybos rinktinė „Žemaičiu kraštė augau“. Joje publikuojami 14 autorių sukurti eilėraščiai, pasakojimai, sakmės, pasakėlės vaikams ir kitos istorijos apie mūsų kraštą, papročius ir tradicijas, pateiktas žemaičių-lietuvių kalbos žodynėlis, trumpa informacija apie autorius. Savo kūrybą renginyje skaitė literatai Vida Kareiva, Justina Kateivienė, Alma Krapauskienė, Justina Jonušaitė, Vladas Daukantas, Leonas Mitkus. Sambūrio veiklą, išleistas knygas, o jų net 16,  pristatė klubo pirmininkė Janina Butnorienė ir literatė Birutė Marčiauskienė.  Renginyje svečiavosi kraštietė Jovita Butnoriūtė-Grakavinienė su vyru Algimantu. Iš Laižuvos kilusi pedagogė, šiuo metu gyvenanti Vilkaviškyje, skaitė savo eiles, daug gražių žodžių išsakė gimtajam kraštui. Raiškiu poetiniu žodžiu su visais pasidalino ir jos vyras Algimantas, keturių poezijos rinkinių autorius.

Sambūrio 10-mečio proga sveikinimo žodį tarė Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos ir Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narė Liucija Jagielienė, Viešosios bibliotekos darbuotoja Dangira Undžienė, muzika ir dainomis pradžiugino svečias iš Naujosios Akmenės, poetas, dainų autorius ir atlikėjas Kęstutis Krencius.

 

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, D. Undžienės

 

Kitos naujienos