Živilė Kropaitė-Basiulė ir Aistė Plaipaitė pristato knygą „#fainiausia pasauly močiutė“

Renginys vyks:
2023 m. gruodžio 2 d.
Renginio laikas:
13.00 - 14.30 val.

Živilė Kropaitė-Basiulė, žurnalistė, radijo ir televizijos laidų vedėja, diskusijų moderatorė, savo Močiutės partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės istoriją knygoje „#fainiausia pasauly močiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“ pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.

Daugybė Živilės sekėjų socialiniuose tinkluose nekantriai laukia įrašų, kuriuose kalbėdama su anūke Močiutė demonstruoja pavydėtiną išmintį ir humoro jausmą. Aukštaitiškai užrašyti trumpi dialogai knygoje tampa atsvara dramatiškai susiklosčiusiam Močiutės gyvenimui: anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta. „Tai tikrų tikriausias aukštaitiškas epas – daug realių istorijų, lyrizmo ir humoro“, – taip knygą apibūdino istorikas Norbertas Černiauskas.

Renginį moderuos Aistė Plaipaitė, žurnalistė, LRT žinių vedėja, kurianti ir dainuojanti savo bei kitų autorių kūrinius.

Kviečiame 2023 m. gruodžio 2 d. 13.00 val. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje pasiklausyti įdomaus dviejų populiarių televizijos žurnalisčių pokalbio ir dainų, pristatant knygą apie XX amžiaus vidurio Lietuvos istoriją, papasakotą per vieno paprasto kaimo žmogaus išgyvenimų prizmę.

Projektą „Knygų festivalis: literatūrinės improvizacijos Mažeikiuose ir Telšiuose“ finansuoja

Kiti renginiai