Valdemaro Šoblinsko fotografijų paroda

Renginys vyks nuo:
2022 m. balandžio 28 d.
iki
2022 m. gegužės 31 d.
Renginio laikas:
10:00 - 18:00 val.

Valdemaras Šoblinskas gimė 1960 metų balandžio 27 dieną Mažeikių rajono Tirkšlių miestelyje. Nuo 1978-ųjų iki 1983 metų studijavo Vilniaus universitete, Istorijos fakultete, kur įgijo istoriko, istorijos ir visuomenės mokslo mokytojo kvalifikaciją. Šiuo metu dėsto Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete, vadovauja projektams.
Pastaruosius dešimtį metų didžiąją laisvalaikio dalį skiria gamtos fotografijai.
„Kol paukščiai sugrįš“ –  antroji Valdemaro Šoblinsko personalinė fotografijų paroda, kurioje jos autorius pristato kasdienes Lietuvos paukščių rūšis, siekdamas paskatinti visuomenę (ypač jaunimą) dėmesingiau ir atsakingiau elgtis gamtoje.
„Gamtos pasaulis yra visai kitoks, negu dauguma mūsų mato ir mano. Šiandieninė optika bei kompiuterinės galimybės leidžia iš arčiau pasižiūrėti į mus supantį pasaulį, kuris yra daug spalvingesnis ir sudėtingesnis, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio. Paukščių plunksnų spalvos ir atspalviai, vabzdžių akių sandara, drugelių sparnų geometrija, augmenijos grožis, žiemos kuriamos ledo ir sniego figūros, ugnies pavidalai yra vertingi meninės kūrybos objektai, leidžiantys fiksuoti gamtos pasaulio išskirtinumą. Gamtos fotografija yra ne tik puikus, bet ir prasmingas laiko leidimo būdas, prisidedantis prie visuomenės prusinimo, skatinant gamtos pažinimą bei atsakingą elgseną. Kviečiu džiaugtis nuostabiomis sustabdytomis akimirkomis, pažinti gamtą  ir išsaugoti ją ateities kartoms“, – teigia parodos autorius Valdemaras Šoblinskas.

Kiti renginiai