Svečiuose – teatras „LABAS“

Renginys vyks:
2023 m. gruodžio 11 d.
Renginio laikas:
17.00 - 18.30 val.

Aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinis duetas (teatras ,,Labas“) nuolat stengiasi naujoviškai ir patraukliai Lietuvos publikai pateikti mūsų tautos etnografinį paveldą.

Vitalija Mockevičiūtė − Lietuvos nacionalinio teatro aktorė. 2016 m. už vaidmenis nominuota ,,Auksiniam scenos kryžiui“, sukūrusi daug vaidmenų Nacionaliniam dramos, kituose teatruose.

Neringa Varnelytė − Jaunimo teatro aktorė, 2012 m. nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“, 2015 m. Lietuvos kino apdovanojimų ,,Sidabrinė gervė“ nominantė.

Spektaklių palydovai, profesionalūs etnomuzikantai, folkloro grupės „Ratilai“ nariai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko.

2023-ieji buvo paskelbti Dzūkijos metais, tad šis renginys – puiki proga pažinti savitas Dzūkijos krašto tradicijas (patarmes, sakytinį ir muzikinį folklorą, kalendorinius ir kitus papročius), pasidžiaugti stipria šio krašto žmonių etnoregionine savimone. Dzūkės aktorės, tarmiškai pasakojančios dzūkiškas sakmes ir legendas, virstančios tai dviem kelis amžius žmonių pasaulį stebinčiomis Laumėmis, tai savo istorijų veikėjomis, palydint šiuos pasakojimus dainomis, bei gyvai Dariaus Mockevičiaus ir Pauliaus Kovalenko atliekama muzika, įkvėps tiek energijos, kad jos užteks visiems metams į priekį.

Spektaklis sukurtas pagal tautosakininko P. Zalansko, R. Sabaliauskienės ir kt. užrašytą tautosaką.

Kviečiame gruodžio 11 d. 17 val. į Mažeikių Henriko Nagio viešąją biblioteką!

 

Projektą „Knygų festivalis: literatūrinės improvizacijos Mažeikiuose ir Telšiuose“ finansuoja

Kiti renginiai