Sonatos Žemgulienės atvirlaiškių paroda

Renginys vyks nuo:
2024 m. balandžio 3 d.
iki
2024 m. balandžio 30 d.
Renginio laikas:
9.00 - 18.00 val.

„Noriu, kad mano nuotraukos alsuotų harmonija, švelnumu, nesumeluotais jausmais“, – taip kalba Sonata Žemgulienė, fotomenininkė iš Kauno.

Sonata pagal išsilavinimą – pradinio ugdymo pedagogikos ir psichologijos pedagogė. Šiuo metu šeimos versle dirbanti moteris mėgsta megzti, nerti, siuvinėti kryželiu, veria šiaudinius sodus. Susidomėjusi fotografija, daugiausia įamžindavo gamtos motyvus. Vėliau atrado sau artimą natiurmorto žanrą, kuris, pabrėždamas vientisumą, kartu išryškina ir objekto detales. Nuo vaikystės gamtą ir gėles mėgstančią fotomenininkę ypatingai sužavėjo augalų portretai. Savo nuotraukose Sonata įamžina savo kurtas smulkių gėlių žiedelių kompozicijas. „Imdama gležną žiedelį, merkiu į vandenį, šalia atsargiai dedu antrą, trečią, kloju kaspinėlį… Čia įvyksta stebuklas – akimirka tampa amžinybe“, – apie nuotraukų gimimą pasakoja autorė.

Fotografijose apstu žydinčių lauko ir dekoratyvinių gėlių: ramunių, rugiagėlių, astrų, žibučių, bijūnų ir neužmirštuolių – mėgstamiausių fotomenininkės gėlių – kompozicijų.

Malonus pomėgis fotografuoti ilgainiui virto ir rimtu užsiėmimu. Šiuo metu S. Žemgulienė iš savo fotografijų kuria atvirlaiškius, yra internetinės galerijos https://ssottezze.com įkūrėja.

Pirmoji atvirlaiškių paroda 2023 m. buvo surengta Dusetų K. Būgos bibliotekoje.

Kiti renginiai