Roberto Misiukonio fotografijų paroda „SapnoVizija…“

Renginys vyks nuo:
2022 m. birželio 6 d.
iki
2022 m. liepos 4 d.
Renginio laikas:
10.00 - 18.00 val.

Fotomenininkas Robertas Misiukonis gyvena ir kuria Kaune. Savo fotografinį kelią pradėjo Kauno kultūros centre (buvusiuose Profsąjungų rūmuose), kur nuo 1969 m. lankė fotografijos būrelį. Nuo 1981 metų jis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1984 metais baigė KPI elektrotechnikos fakultetą. 1976 metais įkūrė KPI-FOTO klubą ir iki 1984 metų buvo valdybos pirmininkas, o 1986–1991 metais buvo KPI-FOTO klubo, 1991–2015 metais – KTU-FOTO studijos meno vadovas.

Nuo 2013-ųjų dirba fotografijos mokytoju Kauno taikomosios dailės mokykloje, yra kūrybinių dirbtuvių „Už rėmų“ projekto vadovas. Šio projekto įgyvendinimo metu vyksta susitikimai su žinomais fotografais. Nuo 2015 metų bendradarbiauja su VšĮ „Gabrielės meno galerija“. Rengia personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje.

Robertas Misiukonis pristato fotografijų parodą „SapnoVizija“. Tai įvairiais laikotarpiais sukurti darbai, naudojant skirtingas fotografijos technikas ir technologijas. Šiose fotografijų serijose naudojami infrared, pinhol, studijinės kameros, manipuliacijos, specialiųjų filtrų magija. Nuotraukos yra subtilios, jautrios, sujungiančios gamtinį motyvą, aplinkos detalę, dažname darbe autorius pasitelkia sudvigubintą vaizdą, kurio pirmajame ir antrajame plane pateikiamas moterų portretas, moters aktas. Fotografijose nemažai gamtos vaizdų, kurie sukurti skirtingais metų laikais. Dažnai užfiksuoti gimtojo Kauno vaizdai pateikti pavieniais ar sudvigubintais kadrais. Netikėti sugretinimai, niuansuotas rakursas, spalvinis tonas, suteikiantis siurrealistinės fotografijos magijos įspūdį, yra išskirtinis šių fotografijų bruožas. R. Misiukonis pateikia emocinio išgyvenimo dinamika ir mintimi paženklintą fotografiją, kurioje per pasakojimą simboliškai ryškėja sapno vizijos ar dienos realybės fragmentas ir jų dermė. Fotografijos dažnai kelia aliuzijų su režisūrine fotografija.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė

Kiti renginiai