Plinkšių globos namų gyventojų kūrybinių darbų paroda

Renginys vyks nuo:
2022 m. lapkričio 17 d.
iki
2022 m. lapkričio 30 d.
Renginio laikas:
10:00 - 18:00 val.

Nuo 2022 m. lapkričio 17 d. iki 30 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojami Plinkšių globos namų gyventojų Reginos Račkauskienės, Jurij Potijenko ir Rimanto Česnausko kūrybiniai darbai.

Regina Račkauskienė gimė Klaipėdoje. Dirbo tekstilės pramonės įmonėje „Trinyčiai“ siuvėja-verpėja. Piešti mėgo dar vaikystėje. 1989 m. atvyko gyventi į Mažeikius. Nuo 2005 m. Regina gyvena globos namuose. Moteris piešia, karpo, daro paveikslus iš karoliukų. Jos darbuose nemažai gėlių, gyvūnų, gamtos peizažų, kurie vaizduoja skirtingus metų laikus. Jos sukurti darbai pagyvina globos namų interjerą, džiugina gyventojų ir svečių širdis.

Jurij Potijenko gimė Ukrainoje, Zabujanijos kaime. Baigęs technikumą, įgijo zootechniko specialybę. Buvo pakviestas Ukrainoje į kariuomenę, kurioje susipažino su ten karinę tarnybą atlikusiu lietuviu. Jo kvietimu 1988 m. atvyko gyventi į Lietuvą, į Mažeikius. Dirbo Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje, Klaipėdos Vakarų laivų remonto įmonėje. Nuo 2019 m. gyvena Plinkšių globos namuose. Laisvalaikiu mėgsta rinkti dėliones. Jo kurti darbai puošia Plinkšių globos namų sienas net iš 5000 surinktų dalelių.

Rimantas Česnauskas gimė Mažeikiuose. Baigė Mažeikių profesinę mokyklą, kurioje įgijo šaltkalvio-remontininko ir tinkuotojo-dažytojo specialybes. Dirbo Mažeikių kompresorių gamykloje, alaus darykloje „Lokys“, vokiečių įmonėje Bugeniuose. Dar lankydamas mokyklą mėgo lazeriu graviruoti ant medžio lentelių įvairius vaizdus. 2021 m. atvykęs gyventi į Plinkšių globos namus, Rimantas iš karto ėmėsi darbo. Sukūrė daug paveikslų įvairiomis temomis. Įamžino Sedos, Mažeikių bažnyčias, Mažeikių biblioteką, Plinkšių globos namus ir daug kitų darbų. Giluminis graviravimas yra dėkingas tuo, jog jis nenusidėvės, neišbluks, bus ilgaamžis ir dar ilgai džiugins žmones.

„Negalia dažnai priverčia atrasti save iš naujo. Tai savotiškas asmenybės renesansas. Atsiradęs laisvas laikas pražysta naujais pomėgiais, darbais ir pasiekimais. Suteikdami galimybę šiems Plinkšių globos namų gyventojams kurti, mes ne tik skatiname jų saviraišką, paįvairiname laisvalaikį, motyvuojame juos veiklai, bet ir meniniais darbais džiuginame kitus bendruomenės narius“, – rašoma parodos pristatyme.

Kviečiame aplankyti ir pasidžiaugti parodoje pristatomais Plinkšių globos namų gyventojų darbais.

Kiti renginiai