Mokytojos Almos Vilnienės ir jos mokinių kūrybos darbų parodos atidarymas ir naujų knygų pristatymas

Renginys vyks:
2023 m. gruodžio 9 d.
Renginio laikas:
11.00 - 12.30 val.
Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje 2023 m. gruodžio 9 d., šeštadienį, 11.00 val. atidaroma mokytojos Almos Vilnienės ir jos mokinių kūrybos darbų paroda ir pristatomos naujos dviejų mokytojų knygos: Almos Vilnienės „Ant didžiulio namo stogo“ bei Adelės Daukantaitės „Gaidys Pypkė“.
Knygų autorės apie save:

„Gimiau 1974 m pavasarį. Kiek save atsimenu, visada piešdavau. Namie mane vadindavo dailininke. Anksti išmokau skaityti, tai kurdavau įvairias istorijas. Pirmą eilėraštį parašiau būdama ketvirtokė. Kiek pamenu, jis buvo apie žibutę.

Visada svajojau būti mokytoja. Ši mano svajonė išsipildė. Dirbu dailės ir technologijų mokytoja. Taip atėjo mintis – sujungti mano eilėraščius  ir vaikų piešinius į vieną bendrą projektą. Taip gimė pirmoji knygutė vaikams „Ant didžiulio namo stogo“. Jau pakeliui ir antroji knygutė vaikams…

Po darbo dienos, kai išdalini save vaikams, norisi kažkokios atgaivos sielai. Todėl pradėjau kurti įvairias abstrakcijas, jas papildau grafikos elementais. Kadangi save pavadinčiau gan spalvota asmenybe, tai ir mano darbuose pilna spalvų…

Taip pat rašau eilėraščius suaugusiems. Temos įvairios. Apie meilę, apie gamtą, apie jūrą… Tikiuos, kažkada gims ir trečioji knyga, skirta vyresniems skaitytojams…“ Alma Vilnienė.

„Rašau poeziją ir prozą – suaugusiems ir vaikams… Rašau lietuviškai ir žemaitiškai, vedu edukacijas „Rokoukiemuos žemaitėškâ“. Išleidau 5 knygas suaugusiems ir 3 knygas vaikams: dvi – žemaičių kalba ir vieną – lietuvių kalba. Esu vydūnietė, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, asociacijos „Menų sodas“ narė, vingiorykštietė… Kredo: kūryba – tai gyvenimas, gyvenimas – tai kūryba“. Adelė Daukantaitė.
Kviečiame į susitikimą su talentingomis kūrėjomis!

Kiti renginiai