Kviečiame į kraštiečių kompozitorių kūrybos vakarą

Renginys vyks:
2021 m. gruodžio 7 d.
Renginio laikas:
17.00 - 19.00 val.

2021 m. gruodžio 7 d., antradienį, 17 val. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – muzikos vakaras!

Kraštiečių kompozitorių Vytauto Klovos ir Konrado Kavecko arijas, duetus ir romansus dainuos tarptautinių konkursų laureatai solistai Beata Ignatavičiūtė (sopranas) ir Mindaugas Rojus (baritonas). Kartu su pianiste Inga Maknavičiene jie parengė ir pristatys mažeikiškiams išskirtinę šių kompozitorių kūrinių programą.

Apie mūsų krašte gimusių muzikinės kultūros švyturių gyvenimą ir kūrybą pasakos Mažeikių kultūros centro mišraus choro „Draugystė“ vadovas Ričardas Grušas.

Tai baigiamasis Mažeikių viešosios bibliotekos projekto „Atverk kodą – pažink Mažeikių krašto kultūros istoriją“, renginys. Projekto tikslas – populiarinti Lietuvai nusipelniusių kultūros šviesuolių, kurių gyvenimas susijęs su Mažeikių kraštu, kūrybą, skatinti domėtis krašto kultūros ištakomis bei žymių žmonių gyvenimu ir veikla.

Projekto rėmėja – Lietuvos kultūros taryba ir  Mažeikių rajono savivaldybė.

Apie V. Klovos ir K. Kavecko kūrinių programos atlikėjus

Inga Maknavičienė
Tarptautinių konkursų laureatė, pianistė, docentė, Lietuvos FPA ir LMS narė, per visą kūrybinio darbo laikotarpį surengusi per 900 koncertų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Čekijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje, Rusijoje ir kt.). I. Maknavičienė koncertuoja kaip pianistė solistė, kameriniuose ansambliuose ir su Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais. Kartu su kolegomis vilniečiais ir žymiais Klaipėdos krašto menininkais yra parengusi daugelį kamerinės (fortepijoninio dueto, trimito, fleitos, vokalinės ir kt.) muzikos programų. Pianistė dalyvauja rašytojų ir poetų knygų pristatymuose, kartu su Klaipėdos valstybinio dramos teatro aktoriais ir šio krašto literatūrologais, istorikais rengia muzikines literatūrines istorines kompozicijas. 2004 m. vasario 16 d. apdovanota kaip ,,Geriausia 2003 m. Klaipėdos universiteto menininkė“. 2006 m. paskirta KU KLASCO premija ,,Už nuopelnus menotyros ir meno srityje“. 2007 m. jai suteiktas Klaipėdos universiteto docento vardas.

Beata Ignatavičiūtė
2009 m. baigė Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją. 2013 m. gavo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto bakalauro, 2015 m. – magistro diplomą. 2010 m., 2011 m. ir 2012 m. Elzbietos Kardelienės dainininkų konkurse laimėjo antrą vietą ir pelnė Rektoriaus premiją, 2013 m. tapo šio konkurso pirmosios vietos laimėtoja. 2012 m. laimėjo antrą, o 2015 m. – trečią vietą tarptautiniame Mykolo Kleopo Oginskio kamerinės muzikos atlikėjų festivalyje-konkurse „Mykolo Kleopo Oginskio kūrybos perlai“. 2013 m. laimėjo antrą vietą tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“. 2014 m., 2015 m. ir 2016 m. tapo tarptautinio konkurso-forumo „XXI amžiaus menas ir švietimas“ pirmosios vietos laureate. Nuo 2013 m. yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė. Sukūrė keliolika vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose. 2009 m. nominuota „Padėkos kaukės“ apdovanojimui už Kristos vaidmenį Z. Liepinio muzikinėje dramoje „Adata“. 2019 m. nominuota Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro apdovanojimui „Pagauk bangą“ (Metų artistės nominacija).

Mindaugas Rojus
Operos dainininkas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas. Sukūrė apie 20 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose. LTV World muzikinio projekto „Triumfo arka“ pusfinalio dalyvis (2009). Koncertavo Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, Italijoje, Vokietijoje ir kt., dalyvavo konkursuose. Išleido įrašų su Kretingos meno mokyklos mokytojų kameriniu ansambliu „Lyra“ – „Kartu“ (2002), su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru – G. Kuprevičiaus miuziklas „Veronika“ (2009), jo atliekamų partijų galima išgirsti albume „Triumfo arka. Auksiniai balsai II“ (CD/DVD, 2010). Pelnė respublikinio jaunųjų vokalistų konkurso „Vox Rotary“ (2009), J. Augaitytės premijas, tarptautinio I. Kalmano operetės konkurso diplomą ir specialų prizą  už geriausią J. Strausso kūrinio interpretaciją (Maskva, 2008). Nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už kunigaikščio Ipshaimo Gindelbacho vaidmenį J. Štrauso  operetėje „Vienos kraujas“ (2009). Tarptautinio H.G. Belvederio jaunųjų operos solistų konkurso Baltijos šalių atrankos laureatas (2010).

Kiti renginiai