Irenos Šarkuvienės piešinių paroda „Senieji geležiniai kryžiai“

Renginys vyks:
2021 m. gegužės 6 d.
Renginio laikas:
17.00 - 18.00 val.

Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2021 m. gegužės 6 d. 17 val. atidaroma tautodailininkės Irenos Šarkuvienės piešinių paroda „Senieji geležiniai kryžiai“.

Gargžduose gimusi I. Šarkuvienė meno paslapčių mokėsi Telšių taikomosios dailės technikume. Dešimtmetį paskyrė keramikai, kūrė mažus kalvystės darbelius, o pastaruoju metu mieliau ima į rankas pieštuką ar teptuką. Gyvena ir kuria savo sodyboje Švėkšnoje. Yra surengusi daugiau kaip 30 parodų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Jos sukurti paveikslai ir kiti darbai puošia daugybę namų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

„Kūryba – mano gyvenimo variklis, kuris skatina nuolat tobulėti, siekti aukštesnių tikslų ir visuomet atrasti ką nors naujo“, – teigia menininkė, pristatanti mažeikiškiams iš užmaršties prikeltus Klaipėdos ir Telšių regionuose surastus senosios kryždirbystės pavyzdžius, tarp kurių yra ir Mažeikių rajono kapinėse surastų kryžių piešinių.

Irena Šarkuvienė kapinių kryžius piešia nuo 1989 m. Senąsias kapinaites suranda važiuodama, keliaudama, žmonių pasiklausdama. Prieš keletą metų pradėjusi intensyviau, pagal žemėlapį lankyti regiono kapines, vis naujomis išlikusių kryžių fiksacijomis papildė jau gana gausią daugiau kaip 70 vnt. kryžių piešinių kolekciją. Įkvėpimo ir ryžto tęsti šią misiją semiasi iš miško kapinaitėse surandamų kryždirbystės meno pavyzdžių, kurių ten  niekas nebemato, jais nebesidomi. Autorės skvarbus žvilgsnis nukrypo į metalinius, nors jau nuvirtusius, surūdijusius, tačiau vis dar labai gražius kryžius.

Šiais sakralinio liaudies meno (kryžių pagaminusį meistrą identifikuoti sunku) kūriniais, jų dekoro ir konstrukcijos elementais, kruopščiai išnagrinėtais ir užfiksuotais Irenos Šarkuvienės piešiniuose, galėsime gėrėtis aplankę autorės parodą Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje iki birželio 15 d.

Kiti renginiai