Fotomenininko RAIMONDO PUIŠIO fotografijų paroda „Lai Vėjaus pėdomis…“

Renginys vyks nuo:
2023 m. sausio 9 d.
iki
2023 m. vasario 20 d.
Renginio laikas:
10.00 - 18.00 val.

Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje eksponuojama Raimondo Puišio fotografijų paroda, skirta Pauliaus Normanto atminimui.

Šiais metais sukanka 75 metai, kai Kalniškiuose, Akmenės r., gimė Lietuvos keliautojas orientalistas, fotografas, poetas Paulius Romualdas Normantas. Jo tėvai buvo mokytojai, rūsčiais pokario metais atkelti į Papilę. Čia susipažino, susituokė. Jauna šeima buvo perkelta į Kalniškius. Vėliau 6 m. gyveno Joniškio rajone, o 1959 m. gavo paskyrimą į Viekšnius. Šeima apgyvendinta buvusiuose Biržiškų šeimos namuose. Paulius Normantas 1965 m. baigė Viekšnių vidurinę mokyklą, studijavo Kauno politechnikos institute, studijas tęsė Vilniaus universitete. 1983 m. lapkričio mėn. išvyko į Vengriją, gyveno Nyredhazos mieste. Dalyvavo penkiolikoje ekspedicinio pobūdžio kelionių po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną ir kitas valstybes. Paulius Normantas (1948–2017) save vadino Žemės keleiviu, giliau šaknis buvo įleidęs ir Lietuvoje, kur gimė, ir Vengrijoje, į kurią išvyko 1983 m. vedęs šios šalies pilietę. Po mirties 2017 m. vasario 27 d. urna su viena dalimi kremuotų palaikų buvo iškilmingai palaidota Vengrijoje, Nyredhazos kapinėse, kita urna su pelenais pargabenta į Lietuvą ir palaidota Papilės kapinėse (Akmenės r.).

Daugelio fotoalbumų, kalendorių autorius Paulius Normantas 2005 metais lankėsi Mažeikių viešojoje bibliotekoje. Jis kalbėjo apie keliones, fotografiją, pristatė anksčiau išleistas knygas ir pačią naujausią fotografijos ir haiku poezijos knygą „Baltas“, kuri yra ilgiausia knyga Lietuvoje, nes yra sulankstoma.

Keliautojas ir fotomenininkas Raimondas Puišys 2021 m. vasarą dokumentavo Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių žurnalistų klubo ekspedicijos „Lai Vėjus 2021“ akimirkas. Dalyviai keliavo maršrutu Vilnius–Šiauliai–Papilė–Kalniškės; Nyredhaza–Tokajus–Egeris–Budapeštas, turėdami tikslą įamžinti buvusio klubo nario, keliautojo, orientalisto, fotografo, poeto, žurnalisto Pauliaus Normanto atminimą Lietuvoje ir Vengrijoje, nugabenti į Nyredhazą (Vengrija) granitinę atminimo lentą, skirtą Pauliui Normantui – Lai Vėjui.

Šios kelionės akimirkos – Raimondo Puišio fotografijų parodoje „Lai Vėjaus pėdomis…“.

Kiti renginiai