Fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų pristatymas

Renginys vyks:
2022 m. gegužės 17 d.
Renginio laikas:
17:00 - 18:00 val.

Kviečiame 2022 m. gegužės 17 d. 17 val. į Lietuvos žurnalistų ir fotomenininkų sąjungų nario, kauniečio Alberto Švenčionio fotoalbumo „Būtsargiai“ pristatymą ir fotografijų parodos atidarymą Mažeikių viešojoje bibliotekoje.

Fotografijų paroda „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ pateikiama kaip istorinio / kultūrinio paveldo dokumentacija. Tai pamąstymai apie lietuvių tautos ir valstybės gyvybingumą ir galimybę koncentruotai apžvelgti Lietuvos praeitį. Fotografijose įamžinti piliakalniai „kadaise atlikę svarbias funkcijas – ritualines, karinės paskirties – šiandien jie yra daugiau estetinio pasigėrėjimo objektai, Lietuvos kraštovaizdžio formuotojai, praėjusių epochų simboliai“.

„Lietuva gali didžiuotis turėdama vizualių matomų ir suvokiamų senosios praeities ženklų. Tai piliakalniai, kurių dabar krašte priskaičiuojama apie 940. Kiekvienas jų yra unikalus savo vieta, kilme, raida, išvaizda, pažinimo ir pritaikymo istorija. <…> Alberto Švenčionio kelias piliakalnių link nėra skubus. Jis išjaustas, išmąstytas, išžiūrėtas pro fotoaparato objektyvą ir ne tik pro jį. Piliakalnis šiam menininkui yra didybė ir paslapties įsikūnijimas, objektas, balansuojantis ant pažinimo ribos ir dėl to neregėtai patrauklus ir mistinis“, – apie albumą rašo archeologas Gintautas Zabiela.

Renginyje dalyvaus:
Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, meno kūrėjas, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, daugelio parodų dalyvis ir rengėjas Albertas Švenčionis,
archeologijos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Gintautas Zabiela,
Žemaitijos medinčius, „Žvėrinčiaus“ įkūrėjas ir puoselėtojas,  knygos „Vilko kailyje“ autorius Petras Dabrišius.

Kviečiame mažeikiškius į šamanišką „Būtsargių“ kūrybos vakarą.

Kiti renginiai