Festivalio „Nepatogus kinas“ filmus žiūrėkite bibliotekoje!

Renginys vyks:
2021 m. spalio 19 d.
Renginio laikas:
16.00 - 17.00 val.

Spalio 19 d., antradienį, 16 val., kviečiame žiūrėti festivalio „Nepatogus kinas“ filmą „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams) Mažeikių viešosio9s bibliotekos salėje.

Šmaikštus, melancholiškas ir šiltas filmas apie vieno Velso miestelio vyrų chorą prasideda režisieriaus tėvo namuose. Devyniasdešimtmetis našlys parduoda šeimos namą ir pradeda ruoštis savo laidotuvėms. Vienintelis jam gyvenime likęs džiaugsmas ir paguoda yra kas savaitę vykstančios vyrų choro repeticijos. Tačiau ir pats choras, kurio narių vidutinis amžius yra 74 metai, išgyvena krizę. Nesuradęs naujų ir jaunesnių narių, choras tiesiog išnyks. Bendruomenės nariai priima iššūkį – prasideda naujų choristų paieška.

Šis filmas mums primins apie meno poveikį – jis gali gydyti, motyvuoti ar sutelkti. Tad po bendro seanso „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai aptarti meno poveikį sveikatai.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

 

Kiti renginiai