ANGELĖS ŠIMOLIŪNIENĖS tapybos darbų paroda

Renginys vyks nuo:
2024 m. birželio 3 d.
iki
2024 m. birželio 30 d.
Renginio laikas:
9.00 - 18.00 val.

2024 m. birželio 3 d. 17.00 val. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje atidaroma Angelės Šimoliūnienės trimačio vaizdo tapybos darbų paroda „Praskleidus uždangą“.

Angelė Šimoliūnienė:

„Gimiau 1961 m. Pasvalyje, tarnautojų šeimoje. Mokiausi Pasvalio vidurinėje mokykloje (dabartinė Petro Vileišio gimnazija). Piešiau nuo vaikystės. Kai buvau šeštoje klasėje, pasikvietė mokytojai tėvus, nes buvo atvykę iš Vilniaus M. K. Čiurlionio menų mokyklos atstovai ir įkalbinėjo mane leisti mokytis pas juos. Tėvai nesutiko atiduoti manęs į Vilnių, į internatą, kur matytis bus galima tik per atostogas.

Mokykloje, stovyklose aš visada piešiau, o prasidėjus braižybai, visada gaudavau pagyrimus ir mokytojai pradėjo sakyti, kad tai mūsų būsima architektė. Bet aš nusprendžiau nestoti į architektūrą, nes stovėjimas prie braižybos lentos ir braižymas man pasirodė neįdomus. Aš buvau romantikė, man patiko literatūra, poezija, tai įstojau studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą.

Bedirbdama Panevėžio „Vyturio“ vidurinėje mokykloje (dabartinė progimnazija ) lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, dar stojau mokytis į Klaipėdos muzikos akademiją režisūros. Mane traukė menas. Turėjau dramos studiją, pastačiau 32 spektaklius. Buvau įvertinta Lietuvos kultūros ministerijos medaliu už indėlį į Lietuvos kultūrą. 22 metus išdirbau lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, 16 metų režisiere ir išėjau iš mokyklos, nes vidumi jaučiau, kad turiu išeiti, kažkas nauja turi prasidėti mano gyvenime.

Atverčiau naują gyvenimo puslapį. Prisiminiau turinti medicinos sesers diplomą, tai nusprendžiau pagilinti žinias Rytų medicinoje. Studijavau 3 metus kinų mediciną, įstojau į Ajurvedos akademiją ir dar pasimokiau Dživa institute Indijoje. Supratau, kad Rytų medicina į žmogų žiūri kaip į visumą. Kai mokiausi Ajurvedos akademijoje, meno terapijos specialistė Marija Mendele-Leliugienė vedė mums  meno terapijos užsiėmimus. Manyje kažkas įvyko. M. Romerio universitete praėjau dailės terapijos mokymus. Vėliau mokiausi Naujų technologijų ir koučingo institute psichologinio konsultavimo taikant dailės terapijos metodus, studijavau Trečiojo tūkstantmečio psichologiją, paremtą Vakarų ir Rytų filosofija, mokiausi Holistinio sveikatos ugdymo institute, baigiau Prancūzijoje mokslinės aromaterapijos institutą.

Dabar mokausi Art akademijoje Meno ir dailės istoriją. Dirbu su žmonėmis, į žmogų žiūriu kaip į vieną visumą, padedu atrasti tikrąjį sveikatos ir gyvenimo kelią.

Tapau tada, kada ateina įkvėpimas, kai pajaučiu energiją. Tapau aštuonerius metus akrilu.

Jau yra įvykę trisdešimt personalinių tapybos darbų parodų. Dalyvavau Londone tapybos darbų parodoje-festivalyje, 2023 m. sausio mėn. Auksinių talentų konkurse Anglijoje iš trijų pateiktų darbų, du tapybos darbai užėmė trečiąją vietą („Nematomas kosmosas“, „Dievybės“), o vienas tapo diplomantu („Kas valdo Pasaulį“). 2023 m. rugpjūčio mėn. dalyvavau konkurse Londone. Iš 200 pateiktų tapybos darbų mano tapybos darbas „Šviesos skleidimas“ buvo įvertintas trečia vieta. 2023–2024 m. dalyvavau American Art Awards, Toronto „Meno prizo“ konkurse, Golden Time Talent konkurse Anglijoje, Tarptautiniame meno „Abstractum 24 Open“ konkurse Budapešte, Vengrijoje, Niujorko „Meno prizo“ konkurse. Mano tapybos darbas „Šviesos skleidimas“ tapo nugalėtoju ir Niujorke buvo eksponuojamas „Artio“ galerijoje.  Darbai įvertinti ir kituose konkursuose Italijoje, Vengrijoje, JAV.

Priklausau tarptautiniam dailininkų ASM klubui. Esu įtraukta į 2023 m. geriausių pasaulyje  abstrakcijos menininkų sąrašą“.

Kiti renginiai