Žodynai ir žinynai

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skaitykloje eksponuojama paroda „Žodynų ir žinynų lobynai“. Skaityklos fonde – apie 80 žodynų, skirtų anglų, lenkų, ispanų, rusų, prancūzų, norvegų, italų, vokiečių, vengrų, danų, latvių, lotynų ir esperanto kalboms mokytis, 90 teminių žodynų, apie 50 įvairių žinynų. Panašiai tiek yra ir leidinių apie lietuvių kalbą, jos istoriją ir kilmę.

Parodoje eksponuojami 39 rečiau naudojami, bet saviti ir įdomūs žodynai bei žinynai: „Aprangos žodynas“, „Enciklopedinis psichiatrijos terminų žodynas“, „Idėjų žodynas“, „Japonų–lietuvių kalbų hieroglifų žodynas“, „Penkiakalbis aiškinamasis metrologijos terminų žodynas“, „Literatūros simbolių žodynas“, „Architekto žinynas“, „Antikos mitologijos žinynas“, „Filosofijos žinynas“, „Lietuvos privačių muziejų žinynas“, „Muitinės žinynas“ ir kiti.

Kviečiame apsilankyti Informacijos ir kraštotyros skaitykloje ir susipažinti su parodoje pristatomais leidiniais. Paroda veiks iki balandžio 14 dienos.

Parodą paruošė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Alma Jasienė.

Kitos naujienos