Pasveikinti ir apdovanoti nugalėtojai

Židikuose septintą kartą paminėtos Lietuvių kalbos dienos

Židikų biblioteka, Šatrijos Raganos memorialinis muziejus, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos organizuoja jau tradiciniu tapusį dailyraščio konkursą „Dailus raštas puošia mano kraštą“.

Kovo 7 d. bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė ir muziejininkė Erika Skeivienė lankėsi Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje. Bibliotekininkė tarė įžanginį sveikinimo žodį, papasakojo, ko tikisi iš dalyvių ir priminė dailyraščio taisykles. Muziejininkė pristatė atsivežtus eksponatus: mokyklinę dėžutę, kurią apžiūrinėdami vaikai surado 1921 m. datą, šimtus metų menančius lietuviškus maldynus, rašymui skirtą medinę lentelę, rašymo priemones – žąsies ir gulbės plunksnas, rašalui nusausinti spaustuką, senovinį popierių. Tad išbandyti gražiai parašyti plunksna buvo tikras iššūkis.

Dailyraštį mokiniai rašė klasėse. Mokytojai atrinko po 5 geriausius darbus, kurie buvo paskelbti Židikų bibliotekos Facebook puslapyje. Visi darbai kaupė „patiktukus“.

Kovo 18 d. į Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnaziją bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė ir muziejininkė Erika Skeivienė apsilankė su rėmėjo UAB „Europjūklas“ įsteigtomis dovanomis.

Susitikimą bibliotekininkė pradėjo sveikinimo žodžiu ir apdovanojimais. Kiekvienos klasės laimėtojams įteikti padėkos raštai ir prizai. Pirmojo susitikimo metu bibliotekininkė vaikams pasakojo apie rašytoją Kristijoną Donelaitį. Šiemet minimos lietuvių raštijos pradininko 310-osios gimimo metinės, tai ir klausimai vaikams buvo pateikti iš K. Donelaičio gyvenimo. Mokiniai buvo pasiruošę puikiai. Žinojo rašytojo gimimo datą, ką parašė, kiek metų laikų aprašė „Metuose“, kas tai yra baudžiava ir ką vadino būrais. Atsakymai buvo išsamūs, su smulkiomis detalėmis. Koks mūsų susitikimas be smagios viktorinos? Juk už teisingą atsakymą gauni saldžią dovanėlę.

Atsisveikindama bibliotekininkė palinkėjo mylėti, branginti ir puoselėti lietuvių kalbą. Kalbėkime taisyklingais, švariais lietuvių kalbos žodžiais, džiaukimės jų skambėjimo ir prasmės grožiu. Vykstant Lietuvių kalbos dienoms bibliotekoje veikė skaitytojų ir lankytojų suneštų knygų paroda „Seniausia knyga iš mano namų“.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos