Lapkričio 20 d. Židikuose skambėjo lietuvių liaudies dainos popietėje „Ir supinsim dainų pynę“. Pirmieji į mūsų dainų pynę savo skambius balsus įpynė patys jauniausi Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Židikų skyriaus mokiniai, atlikę dainą „Gol žvirblis“. Juos paruošė mokytojos Jurgita Kungienė ir Natalija Burbienė, o liaudies instrumentų grupei vadovauja mokytoja Jolanta Dobrovolskienė.
Švelnią ir nuoširdžią nuotaiką sukūrė viešnia iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos – Berta Lagzdinytė (mokytoja Dalia Olberkienė).
„Juk liaudies dainos mus jungia kaip gijos: iš praeities į dabartį, iš širdies į širdį“, – kalbėjo popietės vedėja, bibliotekininkė Benita Vaizgėlienė, pristatydama Židikų kultūros centro kolektyvą „Gija“.
Liaudies daina gali skambėti ne tik tradiciškai, bet ir moderniai bei netikėtai. Tai puikiai atskleidė Natalijos Burbienės atlikta ir jos aranžuota lietuvių liaudies daina „Teka, teka šviesi saulė“. Fonogramos autorius – Laimonas Vaišvila.
Popietė prabėgo nepastebimai, o kiekviena daina, kurią tą dieną išgirdo susirinkusieji, tapo tarsi žiedu mūsų dainų ir gyvenimo pynėje.
Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų bibliotekos bibliotekininkė





















