Židikuose paminėta Tarptautinė edukacijos diena

Sausio 23 d. Židikų bibliotekoje vyko popietė „Mano gražioji skiautė“, skirta Tarptautinei edukacijos dienai paminėti. Tai diena, kuria siekiama parodyti svarbiausius pokyčius, kad būtų įgyvendinta kiekvieno žmogaus pagrindinė teisė į švietimą, kuriama tvaresnė ir taikesnė ateitis. Mokymasis – neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, kuri tęsiasi visą žmogaus gyvenimą, todėl edukaciniais užsiėmimais siekiama prisidėti, kad mokslas ir žinios būtų prieinami visiems.

Renginyje kalbėjome apie lėles, nes jos mus lydi nuo pirmos šypsenos, nedrąsiai žengtų pirmųjų žingsnių ir ištartų žodžių.. Ji tampa mūsų kasdienybės dalis. Bibliotekininkė dalyviams papasakojo lėlių atsiradimo istoriją, parodė, kokiomis lėlėmis vaikai žaidė prieš 100 metų, aptarė naujausias lėlių tendencijas, parodė keletą skirtingais būdais Židikų kultūros centro darbuotojos Ilonos Michalenkovienės pagamintų minkštų lėlių pavyzdžių. Vėliau dalyviai, Ilonos padedami, patys gamino lėlę seniausiu ir lengviausiu – rišimo būdu. Dalyviai lėlės kūną ir drabužius rišo iš paruoštų audinio skiaučių. Lėlę rengė labiausiai į lietuvišką tautinį kostiumą panašiais drabužiais: apatiniai balti marškiniai, languotas ar dryžuotas sijonas, liemenė, prijuostė, galvos apdangalas. Dalyviai susipažino su lietuviško tautinio kostiumo pagrindinėmis sudedamosiomis dalimis bei būdingais audiniais, dekoratyvia apdaila. Visi savo pasidarytas lėles išsinešė namo.

Nenustokime mokytis, tobulėti ir išlikti žingeidūs. Kaip sako amerikiečių pramonininkas Henry Ford, „Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas.“

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos