Židikuose paminėta Pasaulinė gyvūnijos diena

Rugsėjo 29 dieną Židikų bibliotekos jaunieji skaitytojai popietėje „Gyvūnai – geriausi draugai“ paminėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną, kuri visame pasaulyje švenčiama spalio 4 d.

Šią dieną švęsti pasiūlė 1931 m. Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai Florencijoje (Italijoje), nes tai šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, varduvių diena. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnijos diena minima nuo 1994 metų.

Popietės sumanytojai ir vedėjai Simona ir Deividas į biblioteką atskubėjo patys pirmieji. Jie paruošė stendą, skirtą Pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti. Popietės dalyviai supažindinti su gyvūnų teisėmis ir laisvėmis, kurias perskaitė renginio vedėjai. Pravesta linksma viktorina iš gyvūnų gyvenimo, todėl ir atsakymų į klausimus buvo ganėtinai linksmų ir išradingų. Vaikai sakė, kad beveik visi turi ir kačiukų, ir šuniukų. Su jais smagu leisti laisvalaikį, miela glostyti, eiti pasivaikščioti.  Šįkart renginio dalyviai iš popieriaus gamino savo gyvūnėlį, vieni jį piešė ant popieriaus lapo, kiti karpė, o kai kurie spėjo atlikti ir vieną, ir kitą darbelį.

Rašytojai parašė daug knygų, poetai sukūrė nemažai eiliuotų pasakėlių ir eilėraščių apie gyvūnėlius. Bibliotekoje šia tema buvo paruošta parodėlė. Jaunieji bibliotekos lankytojai susipažino su paroda „Pasakojimai apie gyvūnus“, kurią parengė bibliotekos pagalbininkės Gabija ir Ugnė. Mergaitės kruopščiai atrinko parodai tinkančias knygutes apie gyvūnus. Jose galima rasti atsakymus į tokius klausimus: ar tikrai tik šikšnosparnis miega žemyn galva, kam kengūrai sterblė, koks gyvūnas stato namus ir užtvenkia upelius? Kol visi dirbo kūrybinius darbelius, bibliotekininkė paskaitė lietuvių autorių sukurtų pasakėlių ir eilėraštukų ne tik apie šuniukus ir kačiukus, bet ir kitus augintinius. Ji susirinkusiems priminė, kad gyvūnus reikia globoti, su jais elgtis draugiškai, laiku pamaitinti, išvesti pasivaikščioti. Renginio pabaigoje buvo pasveikinti vasaros „Skaitymo iššūkį“ įveikę skaitytojai: Gabrielė, Motiejus ir Emilija. Jiems įteikti diplomai ir dovanėlės.

Minint Pasaulinę gyvūnų globos dieną vaikai skatinami susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, jų teises ir priežiūrą, raginami prisiimti atsakomybę už savo augintinius, nes mes, žmonės, juos prisijaukinome, tad turime užtikrinti ir pilnavertį gyvenimą. Tikimės, kad ši šventė išaugs į gražią tradiciją bei bus tęsiama ir kitais metais.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos