Židikų bibliotekoje – paroda „Magiškas nertų žaislų pasaulis“

Gegužės 29 d. popietę, artėjant birželio 1-ąją minimai gražiausiai Vaikų dienos šventei, Židikų bibliotekoje parengta Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos, tautodailininkės Danutės Kučinskienės nertų žaislų paroda „Magiškas nertų žaislų pasaulis.

Nerti, rankų darbo žaislai ypatingi. Dabartiniai vaikai savo aplinkoje turi daugiausia iš plastiko padarytus „šaltus“ žaislus, o mūsų protėvių laikų iš natūralių medžiagų nertus ar megztus žaislus retas kuris turi savo žaislų kolekcijoje. Tokie žaislai „šilti“, į juos įdėta dalelė širdies. Vaiko prisilietimas prie reljefinio žaislo paviršiaus suteikia stimuliuojantį pirštų galiukų masažą, kuris prisideda prie smulkiosios motorikos ugdymo. Parodoje eksponuojami žaislai pritaikyti vaikų veiklai: skaičiavimo įgūdžių tobulinimui, spalvų ir gamtos pažinimui.

Į parodos atidarymą susirinkusioms klubo „Auksarankės“ moterims D. Kučinskienė pasakojo, kad kūrybinių minčių semiasi iš aplinkos bei ieško internete. „Kai ateina įkvėpimas, galiu nerti ir visą dieną. Nėrimas labai ramina, tai savotiška relaksacija“, – sakė D. Kučinskienė.

Paroda veiks iki birželio 14 d. Kviečiame apsilankyti.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos