Židikų bibliotekoje paminėta Tarptautinė edukacijos diena

Sausio 24-ąją minima Tarptautinė edukacijos diena. Edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti žmonių pilietiškumą, skatinti, kad būtų kuriama tvaresnė ir taikesnė ateitis, lavinami pastabumo,  sprendimų priėmimo, kolektyvinio darbo įgūdžiai.

Židikų bibliotekoje vyko edukacija „Atvirukų skrynelė“, skirta šiai dienai paminėti. Savo patirtimi dalinosi menininkė Audronė Balsytė. Ji susirinkusius dalyvius pamokė, kaip panaudoti nebereikalingas medžiagas ir pasidaryti atviruką bet kuriai progai.

Senoviniai piešiniai ant sienų, prirašytos molinės lentelės, knygų galybė. Visa tai – noras mokytis ir perduoti savo žinias ateities kartoms. Ar dar galime kažko naujo išmokyti ateities kartas ir pasimokyti patys?

Atvirukų edukacijos metu dalyviai sužinojo atviruko atsiradimo istoriją, kurią papasakojo bibliotekininkė, susipažino su atviruko gamybai reikalingomis medžiagomis, pagaminimo būdais.

Atrodė toks nesudėtingas darbas, bet padirbėti teko iš peties. Pavyko! Dalyviai namo keliavo išsinešdami savo rankų darbo atviruką, į kurį įdėta dalelė širdies.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Židikų bibliotekos bibliotekininkė

Kitos naujienos