Židikų biblioteka paminėjo Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę

Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei Židikų miestelio biblioteka skyrė tris renginius: popietę vaikams „Draugystė su knyga“, virtualią popietę-diskusiją „Mintys apie perskaitytą knygą“ ir parodą „Iš bibliotekos gyvenimo“.

Balandžio 23 d. Židikų miestelio bibliotekoje vyko popietė „Draugystė su knyga“. Į renginį mažieji skaitytojai knygutes atsinešė iš namų. Juk kiekvienas vaikas turi savo gražiausią vaikystės knygelę. Vieniems gražiausia yra ta, kurią skaitė mama, kitiems – padovanota knygelė. Visi popietės dalyviai susidomėję klausėsi  bibliotekininkės pasakojimo apie bibliotekos knygų išdėstymą skyriuose, ką jie reiškia, kur ir kokios knygos saugomos, kaip susirasti norimą leidinį, priminė ir bibliotekos taisykles.

Susipažinę su biblioteka, vaikai gavo užduotį pagal temą „Knygos ir jų pavadinimai“. Bibliotekininkė pasako knygos pavadinimą ir nurodo skyrių, o vaikai turi leidinį surasti. Ši užduotis jiems labai patiko. Vėliau vaikai pasakojo, kokias knygas skaitė, pristatė savo vaikystės knygelę.

Balandžio 28 d. į virtualią popietę-diskusiją „Mintys apie perskaitytą knygą“ bibliotekininkė pakvietė suaugusiuosius skaitytojus. Knygų mylėtojai jau įprato susipažinti su knygų naujienomis, įvairiais konkursais bei renginių apžvalga virtualiame bibliotekos puslapyje. Dabartinės technologijos leidžia dalintis mintimis apie perskaitytas knygas, diskutuoti ne tik gyvai, bet ir virtualiai. Susijungusios į vieną komandą, aktyviausios skaitytojos aptarė perskaitytas knygas, rekomendavo viena kitai paskaityti leidinius, kurie paliko įspūdį, bibliotekininkė papasakojo apie naujai gautas knygas, gavo pasiūlymų, kokių knygų reikėtų.
Bibliotekos lankytojai domėjosi paruošta fotografijų paroda „Iš bibliotekos gyvenimo“.

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos