Žemei reikia draugų!

Kovo 20 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Viekšnių miesto bibliotekoje vyko edukacinis renginys „Žemei reikia draugų!“ Renginys skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Jame dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4b klasės mokiniai ir jų mokytoja Ona Noreikienė.

Renginyje dalyvavusiems mokiniams buvo demonstruojamos skaidrės, kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus ir kaip kiekvienas turėtume prisidėti prie problemų sprendimo. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai padeda tausoti Žemės išteklius. Gyvename tokiais laikais, kai žmonės savo kasdienybėje neišsiverčia be įvairiausių smulkių daiktų, kurie anksčiau ar vėliau keliauja į šiukšlyną. Ar dažnai susimąstome, kur keliauja mūsų išmetamos šiukšlės? Bibliotekininkė paragino vaikus vartoti atsakingai, susimąstyti apie ryšį su gamta ir atsakomybę už planetos išsaugojimą.

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje.

Renginio metu vaikams buvo pristatytos dvi knygos. Valentina Camerini „Gretos istorija: moksleivė, kuri nebuvo per maža imtis didelių pokyčių“ – tai knyga apie penkiolikmetę Gretą Thunberg, kuri nusprendžia, kad daugiau laukti negalima, kad reikia ką nors daryti, kad išsaugotume Žemę būsimoms kartoms. Janine Eck knygoje „100 dalykų, kuriuos tu gali padaryti dėl Žemės“ – daugybė įdomių faktų, patarimų, smagios veiklos ir 100 dalykų, kuriuos galima padaryti dėl Žemės.

Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai iš antrinių žaliavų gamino atvirukus. Gamyboje naudojome komercinėje veikloje panaudotą popierių ir senus žurnalus. Darbo pabaigoje vaikai įsitikino, kad iš antrinių žaliavų galime sukurti nuostabaus grožio darbelius, kurie teikia pozityvių emocijų ir motyvuoja kurti.

Po renginio vaikai apžiūrėjo Vaclovo Beleckio darbelių parodą.

 

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Onos Pačengienės

Kitos naujienos