Renginio Židikuose dalyviai

Viena data – dvi istorijos

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialas, įgyvendindamas rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Viena data – dvi istorijos“, 2021 m. rugsėjo 11 d. organizavo Holokausto pradžios Lietuvoje ir kraštiečio poeto Alfonso Bukonto 80-mečių paminėjimą.

Minėjimas pradėtas šv. Mišių auka Židikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Klebonas kun. Dainoras Židackas pakvietė pasimelsti už židikiškius, pripažintus Pasaulio tautų teisuoliais:  Jeronimą ir Mariją Bukontus, kun. Vaclovą Martinkų, Kotryną ir Zenoną Šulcus, Eleną Lauraitienę, o mūsų gerbiamam poetui A. Bukontui, kuris renginyje dalyvauti negalėjo, palinkėti sveikatos ir ilgų gyvenimo metų.

Po maldos už poetą bei jo gelbėtojus Židikų kultūros centre renginio dalyviai klausėsi paskaitos „Židikų miestelio žydų kahalas“, kurioje buvo pristatytas žydų bendruomenės paveldas, jų gyvenimas ir veikla Židikuose.

Parodą „Holokausko istorijai atminti“ bibliotekininkei Benitai Vaizgėlienei padėjo pristatyti jaunieji skaitytojai Lukas L., Gabija B. ir skaitytoja Violeta Buožienė. Jie pasidalino išgyvenimais ir pojūčiais, kuriuos patyrė perskaitę šia tema knygas. Prisiminimus pasakojo renginyje dalyvavę gelbėtojų šeimos anūkai Rolandas Jankauskas ir Rima Budrikienė.

Renginį vedusi aktorė Virginija Kochanskytė kalbėjo apie A. Bukonto gyvenimą ir kūrybą, skaitė poeto kūrinių ištraukas.

Susirinkusiems savo muzikiniais kūriniais širdis sušildė svečiai iš kaimyninio rajono „Šalom Akmenė“ (vadovas Marijus Lopaitis), Laimonas Vaišvilas bei Židikų kultūros centro muzikos grupė „Dublis“ (vadovė Ieva Pocevičiūtė).

Kalbos ir prisiminimai apie kraštietį A. Bukontą netilo ir prie arbatos puodelio. Vykęs renginys priminė, kaip svarbu išsaugoti Holokaustą išgyvenusiųjų atminimą, pagerbti aukas bei jų gelbėtojus. Istorijos nepakeisi, tačiau reikia dėti visas pastangas tam, kad tokie skaudūs įvykiai nepasikartotų. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų krašte gimė, augo Židikų kraštą garsinantis, talentingas poetas, vertėjas, publicistas A. Bukontas.

 

Benita Vaizgėlienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Židikų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos