Viekšnių miesto bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 1 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  Viekšnių miesto filiale vyko popietė „Mažo žmogaus didelis pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Popietėje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 1 a klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Gurskienė.

Po labai ilgo laiko pagaliau susitikome smagiai pasibūti bibliotekos kiemelyje. Pirmokai jau iš virtualių susitikimų žinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kokias paslaugas teikia biblioteka, bet jiems buvo labai įdomu pamatyti, kaip viskas atrodo realiai. Kad pažintis su biblioteka būtų smagesnė, vaikų laukė įvairios užduotys ir žaidimai. Pavyzdžiui, neįprastas bibliotekos duris galėjo atidaryti tik perskaitę burtažodį, užrištomis akimis drąsiausiam pirmokui reikėjo atpažinti vaikus pasitikusį Zuikį Saliamoną. Kieme žaidėme žaidimą „Pasakų karalius“, kurį laimėjo daugiausiai pasakų išvardijęs ir ilgiausiai žaidime išlikęs Markas Butkus. Papildomus prizus gavo mokiniai, kurie teisingai atsakė į pateiktus klausimus. Buvo labai smagu girdėti, kad pirmokai žino profesorius Biržiškas, jų tėvą gydytoją Antaną Biržišką. Iš to galima spręsti, kad jiems svarbi  mūsų krašto istorija ir žymūs žmonės.

Ypač vaikus domino interaktyvios knygos: su papildyta realybe, muzikos garsais ar net enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypač traukia jaunuosius skaitytojus, jau įpratusius naršyti išmaniuosiuose įrenginiuose. Daugiausiai dėmesio sulaukė gamtininko Selemono Paltanavičiaus enciklopedija „Gamtos metų ratas“. Vaizdo įrašai – iš gamtos vaizdų atgijusios fotografijos suteikė daug gerų emocijų.

Nepastebėta neliko ir knyga „Illuminatlas. Nušviestas pasaulis“. Ilgai pirmokai pro spalvotus stikliukus  žvelgė į paslaptis saugančius puslapius. Ši knyga skatina smalsumą, atradimo džiaugsmą, per žaidimą padeda susipažinti su pasaulio geografija, istorija ir kultūra.

Smagu ir kartu simboliška, kad vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai puiki galimybė pabūti kartu, smagiai praleisti laiką, pasveikinti vieniems kitus.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

 

Kitos naujienos