Vidutės Karevos kūrybinių darbų parodos ir knygos „Lėlės gyvenimas“ pristatymas

Vasario 27 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Palnosų filiale vyko Vidutės Karevos kūrybinių darbų parodos ir knygos „Lėlės gyvenimas“ pristatymas.

Renginyje pristatyti knygą autorei padėjo jos draugės – skaitovės Gitana Jazdauskienė ir Birutė Marčiauskienė. Žiūrovus dainomis džiugino Filomena Kesminienė. Buvo skaitomi eilėraščiai, apsakymų ištraukos bei nuotaikingos istorijos iš autorės autobiografinių epizodų „Gyvenimas nuo tada, kai jį atsimenu“. Lėlių kūrėja Vidutė Kareva dovanojo savos kūrybos nuotaikingas daineles.

Knygos autorė kuria interjerines lėles, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad yra padarytos iš paprasčiausių dalykų – drabužių skiaučių, siūlų, modelino ir net vielos. Bet nėra taip paprasta: visas procesas dažniausiai užtrunka apie mėnesį, nes tai kruopštus darbas. Lėlė turi išdžiūti, o toliau seka dažymas, akių išpiešimas, bruožų ryškinimas, šukuosenos parinkimas, rengimas ir detalių pritaikymas. Po gana ilgo proceso net virpulys apima matant, kaip viela pavirsta forma, kaip spalvos nudažo maketą ir kažkurią akimirką lėlė tarsi atgyja, įgaudama savo charakterį, savitą išraišką bei nuotaiką. Vidutė nesinaudoja jokiomis instrukcijomis, gamina pasitelkdama tik savo vaizduotę. Kiekviena lėlė išpuoselėta, išdabinta, nuglostyta su didžiausia meile. Tai tikras meno kūrinys.

Esame dėkingi viešniai už galimybę pasiklausyti jos minčių apie gyvenimą, kūrybos kelią ir padiskutuoti gyvenimiškomis temomis, už suteiktą galimybę pasidžiaugti nuostabiomis lėlėmis, kurios papuošė mūsų popietę.

Bibliotekoje eksponuojama Vidutės Karevos vienetinių lėlių paroda, kuri džiugina kiekvieną lankytoją.

 

Dovilė Kinčinienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Palnosų filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos