„Vaikų Velykėlės pavasarį prikėlė”

„Vaikų Velykėlės“ – tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasia sujungiantis šeimas. Vaikų Velykėlių (Atvelykio) tradicijos itin artimos pačioms Velykoms: vėl yra dažomi ir ridenami margučiai. Taip pat yra žaidžiami įvairiausi linksmi žaidimai – tačiau šios šventės metu visas dėmesys skiriamas vaikams. Vaikų Velykėlės švenčiamos pirmąjį sekmadienį po šv. Velykų.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos personažai Kiškis Mažeikiškis ir Raganaitė pakvietė bibliotekos lankytojus prisidėti prie labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“  projekto „Vaikų Velykėles 2021“ ir kurti Didįjį Margutį kartu.

Kūrybinės dirbtuvės vyko Vaikų ir jaunimo skyriuje, kuriose bibliotekos lankytojai galėjo įvairiomis priemonėmis dekoruoti margučius, taip pat juos galėjo kurti saugiai namuose ir atnešti į biblioteką.
Nuotolinės dirbtuvėlės vyko Mažeikių lopšelyje – darželyje „Saulutė“, kuriuose dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir darželyje pagamintus margučius saugiai perdavė bibliotekai, o Mažeikių viešosios bibliotekos bičiuliai „Liūtukų” grupės vaikai iš Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ taip pat prisidėjo prie bibliotekoje kuriamo Didžiojo Margučio, sukurdami nuostabų margutį, kuriuo galėjo pasidžiaugti ne tik darželio bendruomenė, bet ir vaikų tėveliai.

Visiems dalyviams buvo įteiktos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“  dovanos – Rasos Lazauskaitės knygos „Dviese bijoti drąsiau“.

Sukurtas Didysis Margutis iki balandžio 12 d. buvo eksponuojamas Mažeikių viešojoje bibliotekoje ir juo pasidžiaugti galėjo visi lankytojai.

 

Ingrida Jonušienė,

Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
edukacinei veiklai

 

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kitos naujienos