Vaikai kūrė komiksus

Lapkričio 11 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko komiksų kūrimo dirbtuvės vaikams. Šias dirbtuves vedė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialo Komiksų centro edukatorius Tomas Januškevičius. Užsiėmime dalyvavo Mažeikių Kalnėnų progimnazijos septintokai su mokytojomis.

Edukatorius Tomas užsiėmimą pradėjo paaiškinimu, kas yra komiksas ir kada piešinys tampa komiksu. Vaikai išgirdo, kad komiksų užuominos pasaulyje atsirado labai seniai, dar akmens amžiuje ir yra skirti suaugusiųjų ir vaikų auditorijai. Šiuo metu kuriami įvairiausio žanro, stiliaus bei pavidalo komiksai.

Sužinoję, kas yra svarbiausia kuriant komiksus ir kaip paveikslėliais papasakoti savo istoriją, vaikai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėje užsiėmimo dalyje piešiant superherojų. Prieš pradėdami piešti, visi išsiaiškino kokius superherojus žino ir ko reikia, kad juo taptum. Kuriant komiksą, vieniems buvo sunkiau sugalvoti idėją, kitiems ją suprantamai perteikti, dar kitiems – nupieštą istoriją papasakoti draugams. Nors ir patyrę sunkumų, visi vaikai šią užduotį įveikė. Baigdamas užsiėmimą, Tomas vaikams palinkėjo ir toliau būti kūrybiškais, smalsiais ir nenustoti kurti.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

Kitos naujienos