Užsiėmimai su teatro aktore Erika Šuklinskiene

Rugsėjo 11 d. Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje teatrinius užsiėmimus vaikams vedė „Drakoniuko“ teatro aktorė, kūrėja, lėlininkė Erika Šuklinskienė. Susitikimai su viešnia vyko įgyvendinant projektą „Lėlės, teatras + knyga → kūrybiška biblioteka“, kuris finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Erika dar būdama 8-erių pradėjo lankyti vaikų lėlių teatrą „Nykštukas“. Ten ji ne tik vaidino, bet ir išmoko siūti teatro kostiumus, pirštinines lėles, gaminti dekoracijas. Dabar su savo kurtomis pirštininėmis lėlėmis ji rengia edukacinius užsiėmimus, dalyvauja parodose. O karantino metu, norėdama praskaidrinti nuotaiką, pradėjo siūti veido kaukes-gyvūnų snukučius. Apžiūrėti vaikų ir jaunimo skyriuje veikiančią lėlininkės kurtų pirštininių lėlių, veido kaukių-gyvūnų parodą „Mes gyvi“ galima iki rugsėjo pabaigos.

Bibliotekoje vykusių užsiėmimų metu vaikai susipažino su aktore ir jos sukurtomis pirštininėmis lėlėmis. Vėliau aktorė pasiūlė visiems pabūti aktoriais ir kartu suvaidinti pasaką „Dangus griūva“. Iš būrio vaikų vienas buvo išrinktas režisieriumi, kuris paskirstė vaidmenis aktoriams ir vadovavo vaidinant pasaką, o vaikams vaidinti sekėsi visai neblogai.

Bibliotekoje vykusiuose susitikimuose dalyvavo Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai bei jų mokytoja Natalija Vainutienė ir Senamiesčio progimnazijos 2 klasės moksleiviai su mokytoja Dalyte Liaučiene.

 

Sigita Repšytė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja
Nuotraukos Daivos Atienės, Sigitos Repšytės

Kitos naujienos