Užlieknės bibliotekoje prisimintas Baltijos kelias

Liepos 12 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Užlieknės filiale vyko popietė, skirta Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo 80-osioms metinėms, Baltijos kelio 30-mečiui. Renginyje dalyvavo būrelis Užlieknės kaimo moterų.

Bibliotekininkė Elena Demulienė renginio dalyvėms papasakojo Baltijos kelio istoriją. 1989 m. rugpjūčio 23 d. 19.00 val. apie du milijonai Baltijos šalių gyventojų susikibo rankomis, sudarydami žmonių grandinę nuo Talino per Rygą iki Vilniaus. Baltijos kelią organizavo Baltijos šalių nacionaliniai judėjimai: „Rahvarinne“ Estijoje, Latvijos liaudies frontas ir „Sąjūdis“ Lietuvoje. Dalyviai rinkosi į akciją miestuose, kaimuose arba organizuotai ar patys transportu važiavo į tas Baltijos kelio vietas, kurios vingiavo per mažiau apgyventas teritorijas.

Bibliotekininkė renginio dalyves pakvietė pasižiūrėti Sigito Birgelio sukurtą dokumentinį filmą, kuriame apie Baltijos kelią pasakojo jo dalyvė Jūratė Kardauskienė iš Punsko bei istorikas Petras Maksimavičius iš Seinų. Pažiūrėjusios filmą, užliekniškės diskutavo, kaip apie šį įvykį kalba Lenkijos lietuviai. Buvo įvairių nuomonių apie filmą. Kai kurios renginio dalyvės taip pat dalyvavo Baltijos kelyje ir sakė, kad tai neapsakomas jausmas.

Elena Demulienė,

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Užlieknės

filialo vyresnioji bibliotekininkė

Kitos naujienos