Viekšnių miesto filiale vyko skaitymo balsu valandėlė ,,Auštant“

Uždekime žvakes ir skaitykime drauge su visa Šiaure

Lapkričio 15 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko skaitymo balsu valandėlė ,,Auštant“, kurioje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Birutė Vėlavičienė. Renginys skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei. Tai ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas – skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.

Svajonė ir ilgesys – tokia romantiška šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau tai netrukdo mums svajoti ir ilgėtis. Svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija, bet mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl per rytinius skaitymus „Auštant“ vaikai klausėsi ir patys skaitė ištraukas iš Karinos Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“.  Šioje, Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai nominuotoje knygoje pasakojama apie Mirandą, kuri ieško paslaptingojo brangakmenio. Pasak legendos, radęs tą brangakmenį žmogus niekada nebejaus ilgesio.

Visada Šiaurės šalių literatūros savaitė rengiama lapkritį, tamsiausiu metų laiku. Pagrindinė savaitės idėja yra labai paprasta: prie žvakių šviesos visiems kartu susibūrus skaityti knygą. Labai smagu, kad lapkričio 15-ąją, didžiąją skaitymo balsu dieną, mūsų biblioteka buvo viena iš kelių tūkstančių vietų Šiaurės ir Baltijos šalyse, kuriose tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis yra skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Susitikimo pabaigoje vaikai gavo namų darbų užduotį: nupiešti iliustracijas skaitytoms „Perlų ieškotojos“ knygos ištraukoms. Išeidami ketvirtokai savo didžiausias svajones patikėjo magiškam perlui ir buvo įsitikinę, kad slapti norai tikrai išsipildys.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos