Moksleivių kūrybos konkurso „Sveikinimas žodžių magijos kūrėjai Violetai Palčinskaitei“ dalyviai „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai ir mokytojai

Ukrinuose vyko baigiamasis projekto „Žodžių magija Violetos Palčinskaitės kūryboje“ renginys

2023 m. lapkričio 10 d. Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Ukrinų biblioteka kvietė atvykti į muzikinę-literatūrinę popietę „Žodžių ir muzikos magija Violetos Palčinskaitės kūryboje“. Tai baigiamasis projekto, kurį finansavo Mažeikių rajono savivaldybė, renginys.

Rugsėjo mėnesį skelbtame mokinių kūrybos konkurse „Sveikinimas žodžių magijos kūrėjai Violetai Palčinskaitei“ dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, Kazimiero Jagmino ir „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai. Konkursui pateikti 36 darbai, kuriuos sukūrė 22 autoriai.

Renginio pradžioje visiems mokinių kūrybos konkurso dalyviams ir mokytojams įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės. Atsižvelgdama į konkurso nuostatus, trijų asmenų komisija, kurią sudarė dailės mokytoja metodininkė ir technologijų mokytoja ekspertė Inga Šilinskaitė, mokytoja metodininkė, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Laura Arnotaitė, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė, išrinko keturis nugalėtojus: Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 3b klasės mokinę Sofiją Bružaitę už darbą „Stebuklingai poetei!“, mokytoja Virgina Zaksienė, „Žiburėlio“ pradinės mokyklos 3a klasės mokinę Faustą Sutkutę už darbą „Žiemos paveikslas“, mokytoja Daliutė Vadeikienė,  Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 3 klasės mokinę  Emiliją Bružaitę už tapybos darbą „Ežys“, mokytoja Violeta Mikuckienė, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 4 klasės mokinę Gretą Pragulbickaitę už darbą „Vasaros vardai”, mokytoja Sonata Kazlauskienė.

Konkurso dalyviams padėkos žodį tarė komisijos narė Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Indrė Drungilienė, kuri džiaugėsi gražiais ir išradingai sukurtais moksleivių darbais, kvietė nesustoti ir kurti, ieškoti naujų technikų ir mėgautis savo kūryba. Konkurso prizininkams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanėlės.

Muzikinį sveikinimą konkurso dalyviams dovanojo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ansamblis „Akcentas“ (vadovas Juozas Daukšas) ir Ukrinų kultūros namų senjorų ansamblis „Kvėstė“ (vadovas Andrius Dobrovolskis).

Pagrindinis popietės prizas ir siurprizas – susitikimas su poete, dramaturge Violeta Palčinskaite ir dainų autoriumi bei atlikėju Vygantu Kazlausku. Susitikimo metu skambėjo dainos, sukurtos pagal poetės eiles, o ji dalijosi prisiminimais iš savo gyvenimo ir kūrybos metu nutikusiais įdomiais įvykiais. Šiemet poetė V. Palčinskaitė mini gražų 80-ąjį jubiliejų. Ta proga Židikų Marijos Pečkauskaitės ketvirtokai padainavo dainą ir dovanojo gėlių. Skaitomų eilių ir muzikos garsų pakerėti dalyviai ilgam prisimins šį susitikimą.

Paroda „Sveikinimas žodžių magijos kūrėjai Violetai Palčinskaitei“ pasigrožėti galima iki 2023 m. gruodžio 31 d. Ukrinų bibliotekos koridoriuje.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Ukrinų padalinio bibliotekininkė

Nuotraukos Rugilės Stirbavičiutės

Kitos naujienos