Bibliotekininkė Valda su viena iš kontrabandos prekių tarpukariu – apelsinu

Ukrinų bibliotekoje – Tarpukario dvasia

2023 m. gegužės 18 dienos popietę, minint Tarptautinę muziejų dieną, bibliotekoje atidaryta paroda „Tarpukario dvasios palytėti“.

Parodoje pristatomi autentiški tarpukario daiktai ir leidiniai. Susitikimo pradžioje bibliotekininkė pasveikino kraštietį fotografą, kolekcionierių Gedeminą Janušką su Tarptautine muziejų diena. Nors Gedeminas ir nėra muziejininkas, bet savo sodyboje, Kukių kaime, yra įkūręs muziejų, kuriame galima rasti beveik viską, kas susiję su Lietuva nuo pat XX amžiaus pradžios iki nepriklausomybės atkūrimo po sovietmečio. Vėliau kalbėta apie tarpukario ir šių dienų Lietuvos panašumus ir skirtumus, tuometinį Lietuvos visuomenės gyvenimą ir provincijos žmones kamavusias įvairias negandas, tarp kurių buvo ir brangusi elektra, kontrabanda, korupcija.

Kolekcionierius Gedeminas Januška pristatė parodą, kurioje tik maža dalis jo kolekcijos. Svečias vardijo daiktų istoriją ir jų paskirtį, supažindino su Lietuvos spauda, tarpukario fotografija. Gedemino kolekcijoje yra kelios dešimtys įvairių senovinių gramofonų, vieną jų paskolino parodai.  Popietės pabaigoje dalyviai turėjo išskirtinę progą pasiklausyti senovinio gramofono muzikos garsų.

Apsilankę Ukrinų bibliotekos I aukšte, pasijusite lyg persikėlę laiku į praeitį – tarpukario Lietuvą.

Paroda veiks iki gegužės 31 d.

 

Valda Muravjovienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Valdos Muravjovienės ir Gedemino Januškos

Kitos naujienos