Bibliotekininkė pakvietė drauge skaityti spalvingą Indrės Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ ir kartu dalyvauti netikėtame žaidime išgirsti lietaus garsus, paliesti ir pajausti naujas formas

Ukrinų bibliotekoje „auginama“ stebuklinga pupelė

Mažeikių viešosios bibliotekos Ukrinų filialas jungiasi prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo ankstyvojo skaitymo skatinimo projekto „Knygų startas“ ir sausio 28 dieną kvietė mažuosius ukriniškius ir jų tėvelius į biblioteką.

Bibliotekininkė Valda susitikimo dalyvius supažindino su  ankstyvojo skaitymo skatinimo projektu „Knygų startas“ ir bibliotekoje esančiomis knygomis, kurios rekomenduojamos 0–3 metų vaikams, kalbėjo apie ankstyvojo skaitymo naudą, kaip ir ką skaityti su vaikais iki 3 metų. Vėliau bibliotekininkė pakvietė drauge skaityti spalvingą Indrės Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ ir kartu dalyvauti netikėtame žaidime: išgirsti lietaus garsus, paliesti ir pajausti naujas formas. Ir mažiesiems dalyviams, ir jų mamytėms, močiutei labai patiko lietaus ir debesėlių žaidimas, kuris knygos skaitymą pavertė įdomiu užsiėmimu pažinti ne tik pasaulį, bet ir vieniems kitus. Susitikimo pabaigoje mažyliai gavo pupelės lipduką, kurį užklijavo ant bibliotekoje esančio plakato. Taip mažyliai ir ateityje „augins“ stebuklingąją pupelę – kuo daugiau knygų perskaitys, tuo greičiau ją „užaugins“.

„Knygų startas“ – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio dėka naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis.

Vaikams iki trejų metų rekomenduojamas skaityti knygas rasite bibliotekos II aukšte specialiu „Knygų starto“ ženklu pažymėtose lentynose.

Valda Muravjovienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Emilijos ir Linos

Kitos naujienos