Ukrinuose jau keturioliktą kartą Lietuvos himnas giedamas prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio

Ukriniškiai paminėjo Valstybės dieną

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ukriniškiai kartu su visais pasaulio lietuviais susivienijo vienai gražiausių šiuolaikinių lietuviškų tradicijų – bendrai giedoti Tautišką giesmę. Ukrinuose jau keturioliktą kartą Lietuvos himnas giedamas prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio, pritariant šimtamečių liepų ošimui.

Šiemet kartu su Lietuvos gimtadieniu kartu paminėti ir Gyvūnų globos metai, todėl kai kurie ukriniškiai atsivedė ir savo augintinius. Bibliotekininkė Valda susirinkusiems priminė, kokios yra pagrindinės gyvūnų teisės, kada žmonės pradėjo prisijaukinti gyvūnus, o gyvūnų teisių samprata kilusi net iš Antikos laikų. Jau Antikos mąstytojai Pitagoras ir Plutarchas nepateisino kai kurių elgesio su gyvūnais formų, ypač – žudymo dėl mėsos. Kaip įdomus faktas, pateiktos Švedijoje ir Austrijoje galiojančios gyvūnų priežiūros taisyklės, kad šunis ir kates reikia išvesti pasivaikščioti kas 6 valandas, jie turi teisę į aplinkos pasikeitimą, todėl savininkai privalo juos vedžioti. Bent dukart per dieną katę reikia paglostyti, su ja pažaisti. Švedijoje jau paplitę šunų „darželiai“. Jei augintinis laikomas vienas uždarytas namie, tai traktuojama kaip žiaurus elgesys su gyvūnais.

Susitikimą užbaigė Artūro skambinimas gitara, Henriko mušimas barškučiu ir Kęstučio akordeono melodija, kuri susitikimo dalyvius pakvietė kartu dainuoti patriotines dainas, Ukrinų himną ir simbolinę dainą apie gandrus, kurie labai pamilę Ukrinus.

Giedoti tautišką giesmę kiekvienas galime savo namuose, tačiau vienybės jausmas stipresnis, kai visi giedame kartu!

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Emilijos ir Tomo.

Kitos naujienos