Ukriniškiai paminėjo Valstybės dieną

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ukriniškiai kartu su visais pasaulio lietuviais susivienijo vienai gražiausių šiuolaikinių lietuviškų tradicijų – bendrai giedoti „Tautišką giesmę“. Ukrinuose jau dvyliktą kartą Lietuvos himnas giedamas prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio. Šiemet ukriniškiai prisijungė prie akcijos ,,Jei Karalium būčiau…“, kurią inicijavo Londono lietuvių Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokykla „Bitė“.

Būrys ukriniškių ir aplinkinių kaimų gyventojų susirinko giedoti „Tautišką giesmę“ pritariant šimtamečių liepų ošimui. Bibliotekininkė Valda susirinkusiems priminė Karaliaus Mindaugo karūnavimo istoriją. Rugilė Stirbavičiūtė skaitė Justino Marcinkevičiaus dramos „Mindaugas“ ištraukas. Ukriniškiai prisijungė prie akcijos ,,Jei Karalium būčiau…“ ir giedoti tautinę giesmę atėjo pasipuošę karūnomis. Ypač daug triūso įdėjo Ukrinų vaikų dienos centro „Gelbėkit vaikus“ mažieji, jie sumaniai ir kruopščiai dekoravo iš popieriaus iškirptas karūnas. O Vaikų dienos centro mergaitės, vadovaujamos Jūratės Šiaulienės, išmoko šokį pagal E. Kučinsko dainą „Karalius“. Himno giedojimo vietoje, prie Stepono Gailevičiaus koplytstulpio, kaimo moterys sukūrė didelę ir gražią karūną iš žolynų.

Susitikimo pabaigoje, skambant Kęstučio Šiaulio akordeono garsams, sudainuotas Ukrinų himnas ir simbolinė daina apie gandrus, kurie labai pamilę Ukrinus.

Giedoti „Tautišką giesmę“ kiekvienas galime savo namuose, tačiau vienybės jausmas stipresnis, kai visi giedame kartu! Ir ukriniškiai tai įrodė.

 

Valda Muravjovienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Emilijos Muravjovaitės

Kitos naujienos