Tvarumo įgūdžių pamoka Viekšnių miesto bibliotekoje

Balandžio 26 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Aš skaitau tau“, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Renginyje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Ona Noreikienė.

Edukacinio užsiėmimo metu antrokai sužinojo apie pasaulio ir Lietuvos rekordines knygas, aptarė labiausiai pradinukams patinkančias knygas, skaitė Linos Žutautės knygelę „Kakė Makė ir Netvarkos Nykštukas“, atsakinėjo į klausimus, žaidė žaidimą „Tiesa ar melas“. Ypač vaikus nustebino renginyje pasirodžiusi Kakė Makė, kuri į biblioteką atėjo pasiimti knygos.

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai, todėl dalyviai su Kake Make  diskutavo apie atliekų tvarkymą, rūšiavimą, jų mažinimą ir perdirbimą. Antrokai sužinojo, kodėl tvarumą galima laikyti gyvenimo būdu ir kaip kiekvienas gali pradėti gyventi tvariau. Kakė Makė  pristatė savo kūrybines idėjas iš panaudotų daiktų ir pademonstravo vaikams, kaip pasidaryti kamuolį iš paprasčiausių senų plastikinių maišelių.

Edukacinės veiklos tikslas – paskatinti vaikus domėtis aplinkosauga, gilinti žinias apie tvarumą, atkreipti dėmesį į būdus, kaip kiekvienas galime prisidėti prie žemės bei jos resursų tausojimo ir išsaugojimo ateities kartoms.

Dėkojame Viekšnių kultūros centrui už bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant idėjas.

 

Rasa Vilkaitė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Kitos naujienos