Svečiuose pas muziejininkus

Paskutinę žiemos dieną, vasario 29-osios popietę, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos darbuotojai aplankė kaimynystėje esantį Mažeikių muziejų, jau 30 metų įsikūrusį moderniame ir jaukiame pastate parko pašonėje.

Mus pasitikusios malonios muziejaus darbuotojos ekskursiją pakvietė pradėti nuo parodų salėje eksponuojamos gausios ir jau tradicine tapusios Mažeikių dailės mokyklos mokinių kūrybinių darbų parodos „Slėpinys“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Antrajame aukšte mūsų laukė pažintis su archeologine ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“, kuri tarp Lietuvos muziejų išsiskiria moderniu dizainu, multimedijos ir vaizdo medžiagos panaudojimu bei archeologiniais eksponatais.

Mažeikiai neatsiejami nuo naftos bei Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos. Muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris bei vyriausioji muziejaus rinkinių kuratorė Raimonda Ramanauskienė mus pasitiko prie jau baigiamos įrengti nuolatinės ekspozicijos apie naftos produktų gavybą, perdirbimą, gamybos procesus bei produktus. Muziejininkai pakvietė pasitelkiant savo uoslę atspėti naftos produktų pavadinimus, kartu pažiūrėjome ir vaizdinį pasakojimą apie naftos kelią iki Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos.

Didžiausias šurmulys kilo aplankius parodą „Moters šiokiadieniai“. Iš muziejaus archyvo rinkinių eksponuojami rakandai ir prietaisai, baldai, aprangos detalės nukėlė į vaikystę, jaunystę, į tėvų ar senelių namus…

Ekskursiją baigėme apžiūrėję numizmatikos parodą „Markė popierinė, markė auksinė“.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Mažeikių skyriaus pirmininkė Dalia Alseikienė visų vardu padėkojo už susitikimą, už įdomiai praleistą laiką ir pakvietė muziejininkus į ekskursiją mūsų bibliotekoje.

Dalia Alseikienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Nuotraukos Dangiros Undžienės

Kitos naujienos