Svečiuose – dainuojantis medikas Vygantas Kazlauskas

2023 m. lapkričio 16-osios vakarą Mažeikių Henriko Nagio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Dainuojantys poeziją“ renginys – susitikimas su išskirtinio balso tembro savininku, dainų autoriumi Vygantu Kazlausku.

Vakaro svečias, vilnietis medikas V. Kazlauskas – populiarus dainuojamosios poezijos atlikėjas, sukūręs ne vieną dešimtį dainų ir baladžių, išleidęs dešimt autorinių dainų albumų. Lietuvos publikai jis pažįstamas iš bardų festivalių, įvairių pasirodymų televizijos projektuose.

Mažeikiškiams bardas dovanojo dainuojamosios poezijos programą „Palik tik dainą man“. Rudenišką vakarą skambėjo V. Kazlausko sukurtos dainos pagal Pauliaus Širvio, Violetos Palčinskaitės, Sandros Avižienytės, Vainiaus Bako, Dalios Teišerskytės ir kitų lietuvių poetų eilėraščius. Nuskambėjo keletas naujų dainų ir iš ruošiamos vinilinės plokštelės – tarp jų ir pagal kraštiečio, visų mylimo poeto Vytauto Mačernio eiles.

Vakaro metu skambėjusi dainuojamoji poezija pakerėjo klausytojus ir net nutilus muzikanto pirštų paliestų gitaros stygų aidui – žiūrovai nesiskirstė. Svečias bendravo su mažeikiškiais, pasirašinėjo ant savo kompaktinių plokštelių.

Mažeikių Henriko Nagio viešajai bibliotekai dainų autorius padovanojo kompaktinę plokštelę „Palik tik dainą man“, poetės Sandros Avižienytės sudarytą knygą „Pabirusios mintys: neišsiųstų laiškų nuotrupos“ su autografais ir pasirašė svečių knygoje.

Projekto „Dainuojantys poeziją“ baigiamasis renginys vyks gruodžio 7 d. 18 val. Adventinių giesmių ir autorinių dainų programą tą vakarą mažeikiškiams dovanos Arūnas Raudonius.

Projektą „Dainuojantys poeziją“ finansuoja

Dalia Alseikienė,
Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus bibliografė

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės

Kitos naujienos