Susitikimas su vaikiškų knygų autoriumi Dainiumi Šukiu

Spalio 13 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo vaikiškų knygų autorius, dailininkas, iliustruotojas Dainius Šukys. Pats autorius iliustruoja tiek savo, tiek kitų autorių knygas.

Į biblioteką susitikti su rašytoju atskubėjo Ylakių gimnazijos antros klasės mokiniai su mokytoja Diana Kristutiene. Humoro jausmo nestokojantis rašytojas, susitikimą su vaikais pradėjo pasakojimu apie savo vaikystę, pirmus įspūdžius mokykloje ir mylimą močiutę, kuri padovanodama akvarelinių dažų, padėjo jam pamėgti piešimą. Jis taip pat supažindino vaikus su savo kūryba: iliustruotomis tiek savo, tiek ir kitų autorių knygomis.  Pasidžiaugė, kad jo knygos jau yra išleistos ir keliomis užsienio kalbomis. Toliau svečias vaikams pasakojo ir kartu piešė istoriją apie įvairias emocijas rodantį katiną. Po to, kad vaikai lengviau įsivaizduotų pasakų kūrėjo darbą, pakvietė kartu iš paveikslėlių kurti istoriją apie pametusį karūną liūtą karalių. Renginio pabaigoje knygų autorius atsakinėjo į vaikų užduotus klausimus.

Renginys organizuotas pagal Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Vasaros lūkesčiai: kūrybinė veikla vaikų bibliotekoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka yra viena iš šio projekto partnerių.

 

Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Ingridos Jonušienės

 

 

 

 

 

Kitos naujienos